Benjamin

Współczuję Benjaminowi i wszystkim "Bejaminom" tak zmasakrowanym emocjonalnie jak on. Powód? Każdy ma swój. Film polecam. Ciekawe studium przypadku.

Facet idealny

matko, co to było? :D

Nocna burza

Dużo mądrych słów tu padło. Emocje czuć w każdym spojrzeniu aktorów. Bardzo dobry film!

José

Nie rozumiem negatywnych komentarzy. To po prostu nie jest lekki film. Nie ma zwięzłej akcji, zabiegów artystycznych kamerą itd. Tu chodzi o pokazanie skrawka niestety smutnej rzeczywistości w daleki kraju. Obejrzyj, nie pożałujesz.

Spójrz na mnie

Pierwszy raz to napiszę, choć w każdym filmie staram się szukać czegoś dobrego, tu nie znalazłem. Obejrzałem i nic nie poczułem. Nie wiem to było i co autor miał na myśli. Główny aktor b. przystojny.

Rozgrzewka

Słabe, tylko ten student fajny :)

Krewetki w cekinach

Z jednej strony dobrze się bawiłem, oglądając ten film, z drugiej wgniotło mnie w fotel i do końca nie wiem co czuję. Chyba taki ma być efekt dobrego kina, a ten film serio polecam. Powyżej padły zarzuty, że powiela on stereotypy, że gej to przegięta ciota z miękkimi nadgarstkami. Owszem, ale czy nie był to celowy zabieg?

Podróż w nieznane 2

Pierwsza część była subtelna, historia nie wprost... Pierwsza wgniotła mnie w hotel. Po obejrzeniu drugiej tak nie mam, aczkolwiek zdjęcia, krajobrazy, gra aktorska - wszystko super. Tylko scenariusz w od połowy filmu stał się taki naiwny, bez tego subtelnego klimatu z poprzedniej części. Wielki szacunek dla wszystkich żon, które muszą się zmierzyć z taką prawdą i ją na swój sposób zaakceptować. Reasumując: warto obejrzeć, naprawdę warto.

Podróż w nieznane

Dobre kino. Niby inna kultura, ale ludzka natura ta sama. Polecam!

Save Me

Trochę w tym prawdy jakby na to nie patrząc.

Esteros

Piękny film. Taki los.. znam to z doświadczenia

Nocny lot

podpisuję pod każdym słowem recenzji franz

A potem tańczyliśmy

Genialny... i te gruzińskie klimaty.

Moje wielkie włoskie gejowskie wesele

Spodziewałem się lepszej, prawdziwie włoskiej, komedii. Film dla relaksu, na miłe niedzielne popołudnie, dlatego polecam. Wielkiego wow nie ma.

Blondyn

Czytam te komentarze o miałkich dialogach, nudzie, braku akcji, tępa i trochę nie dowierzam. Odczucia są zawsze subiektywne. Napięcie między aktorami, brak odwagi Juana do życia w zgodzie samym ze sobą, nieśmiałość Gabriela do niego - wszystko razem wzięte tworzą taki klimat, że miałem ochotę sam wygarnąć Juanowi jakim jest dupkiem. Polecam, może kogoś też tak, jak mnie dotknie ten film.

Nevrland

Kosmos... ryje beret, ale czasami trzeba, żeby coś zrozumieć. Szacunek dla reżysera i aktora, że pokazali fizyczny defekt? Nie wiem jak to nazwać. Może cielesną niedoskonałość.?

Życie to nie teatr

Dawno nie widziałem tak dobrego filmu, a dużo ich oglądam. Nie wiem, co mam napisać, pod takim jestem wrażeniem. Naprawdę warto, mimo, że to smutny, ale bardzo prawdziwy film.

Wszystko albo nic

historia jak w filmach o miłości, na początku pięknie, potem są problemy, a potem pełnia szczęścia. Sztubackie aktorstwo jest bardzo drażniące. Na wieczór do poduchy przy lampce wina będzie odpowiednia...

Bromance

Niby życiowy, ale jednak mało realistyczny...

We troje

Jak dla mnie film za wolno się rozkręcał tzn. długo nie mogli się zdecydować. Chyba zabrakło mi więcej scen z ich codzienności. A może to było celowe? Ogólnie film wart obejrzenia. Chociaż Nacho nie był bi i nie miał wcześniej do czynienia z facetami (tak wynika z opowieści o sobie) to jakim cudem tak od razu poszedł z facetem (i kobietą) do łóżka. Nie wiem czy nie będąc bi tak szybko zacząłbym pożądać innego faceta. To w tym filmie było dla mnie trochę dziwne, w sensie, że to tak o to się stało.

Houseboy

yyyyyy…..

Wieczni rycerze

Mimo różnych komentarzy w większości na nie to jednak polecam. To nie jest kino akcji, to jest kino artystyczne, pełne niedopowiedzeń i ukrytych, jak dla mnie, emocji. To nie prawda, że film jest o niczym. Film jest homoseksualistach, jakich wielu, których tradycja, środowisko zmusza do "udawania".

Przecinek i kropka

Boję się, że kiedyś mojego chłopaka czeka taka sytuacja, kiedy trafię do szpitala, a już raz przeżyliśmy taką historię i musiał też udawać współlokatora. Do dzisiaj żałuję, że nie zdobyłem się na odwagę... Film do bólu prawdziwy i trudny. Polecam

Sodom

prawda boli... taka jest puenta. Polecam każdemu, ale nie każdy ten film zrozumie.

Koniec wieku

Zabieg czasem i przestrzenią był dobrym pomysłem, ale czy udanym? Nie wiem. Chyba mnie to bardziej zmęczyło niż zaintrygowało. Ale film sam w sobie świetny. Powyżej "marekidarek" napisał, że gdyby wszystko poskładać w całość to 5 się należy. Zgadzam się.

To nie jest moje miejsce

Ramin… ująłeś mnie. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu o tęsknocie, smutku i nadziei. Emocje aktora chyba aż odczuwałem. Świetna gra aktorska. Polecam.

Jesús

podpisuję się pod wypowiedzią powyżej

Kwiaty nienawiści

niejasne zakończenie? Jest bardzo jasne. W życiu nie wszystko zawsze jest wprost. Obejrzałem i jestem w szoku... Pewnie wielu z nas czasami jest takim Felixem ….

Potrójna gra

chyba nie trzeba znać się na kinie, żeby stwierdzić, że oglądanie tego filmu to żadna przyjemność

Na zachód od pustki

skomplikowany film, niejednoznaczny inic tu nie jest wprost. Polecam.

Telefon zaufania

To mógł być na prawdę dobry film, niestety nie jest. Kiepskie aktorstwo, wręcz amatorskie, brak napięcia, scenariusz przewidywalny. Bardzo szkoda. Film jest po prostu źle zrobiony. Nie polecam.

Odrodzenie

Obejrzałem i szczęka mi opadła. Ostatnia scena..... Tu nie o religię chodzi, tylko to, że nie mamy odwagi być do końca sobą, samemu przed sobą przyznać się do prawdy o nas, zaakceptować ją i po prostu żyć. Nie mieszajmy do tego religii, To zupełnie inna dyskusja.

Wyznania III - Przymierze łaski

G E N I A L N Y

Wyznania

Co prawda nie jest to produkcja za miliony złotych, ale nie o to u chodzi. Prostota przekazu, klimat i emocjonalne rozdwojenie dają do myślenia. Tak wielu z nam nie może być do końca sobą. Film oddaje ten problem, pokazuje jak religijne wzorce odbijają się na naszej psychice i dorosłym życiu. POLECAM!!

W pełnym słońcu

nie wiem co napisać; niby nudne a intrygujące, niby mdłe a wyraziste.

Inxeba. Zakazana ścieżka

Nie rozumiem negatywnych komentarzy.. Ten film porusza do głębi. Gorąco polecam

Copa 181

to mógł być artystyczny film, niestety nie wyszło... niestety nie polecam. Zero aktorstwa, zero jakiejś emocjonalnej głębi. Po prostu nuda. A szkoda, bo scenariusz ma potencjał

Małżeństwo

Jednym słowem - sami sobie komplikujemy życie i to tylko dlatego, że ktoś czegoś od nas oczekuje, że bariery społeczne, kulturowe, rodzinne odbierają nam prawdziwą wolność. Jest nad czym pomyśleć po obejrzeniu tego filmu. Polecam!

Lada dzień

Wstyd mi za samego siebie! Myślałem, że to będzie nudny film utrzymany w "starym" klimacie. A tu... Prawie pół filmu przepłakałem, a nigdy mi się to nie zdarzyło oglądając filmy lgbt. Jeden z NAJLEPSZYCH filmów jakie tu oglądałem. POLECAM

Mój przyjaciel heteryk

Polecam!

Atomowy wiek

Może i nie jestem znawcą kina, ale mam prawo do własnej oceny. Nie pamiętam kiedy tak bardzo zwiodłem się filmem, który ponoć miał być ciekawy. Całą fabułę można streścić w czterech zdaniach. Wielki plus za dialogi. Tyle.

Akron

Dziwią mnie te wszystkie emocjonalne zachwyty nad tym filmem. Szczerze nie polecam.

Tom

Po raz kolejny zachodzę w głowę, dlaczego tak dobry film ma tak niskie oceny?? To jest po prostu DZIEŁO.

Pieśń słonia

Nikt żadnego słonia dla filmu nie zabił. Gdyby to było prawdą co piszesz, ten film nigdy nie wszedłby do dystrybucji, uwierz. A skoro już coś komentuje - z opisu fabuły wydawało mi się, że film będzie nudny. Nic bardziej mylnego. Polecam każdemu. Filmowy majstersztyk. Asam Dolan... Oskarowa kreacja. Naprawdę nie rozumiem dlaczego w tym rankingu ten film jest tak nisko.

Jak wygrać w warcaby (za każdym razem)

Kto ma wątpliwości czy zobaczyć ten film, niech się ich szybko pozbędzie.

Piękno

Ciężki film. Jeśli ktoś pisze o długich cenach np. jazda autem to chyba nie do końca zrozumiał zamysł reżysera. Każda scena rzekomej "dłużyzny" jest odbicie prosu myślenia i emocji głównego bohatera. Naprawdę polecam ten film. Nawet trzeci dzień po jego obejrzeniu mam przed oczami tę okropną scenę. Fabuła jak to fabuła może być fikcyjna lub nie, ale takie rzeczy naprawdę się dzieją, tylko my o tym nie wiemy.

Zraniony wąż

Podzielam wcześniejsze komentarze. Bardzo dobry film!