Jak wygrać w warcaby (za każdym razem) /
How to Win at Checkers (Every Time)

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Jak wygrać w warcaby (za każdym razem) /
How to Win at Checkers (Every Time)

Ocena: 4.1 / 5 (281 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   piękne ukazanie relacji dwóch braci
  •   obraz dojrzewania we współczesnym Bangkoku
  •   tajlandzki kandydat do Oscara

Opis

Zbliża się doroczny pobór do wojska, który w Tajlandii odbywa się na zasadzie loterii. Młody, osierocony Ek, w przeciwieństwie do swojego pochodzącego z bogatej rodziny chłopaka, nie może sobie pozwolić na zapłacenie łapówki i ma duże szanse na to, by trafić do armii. Jego 11-letni brat postanawia zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić.

Jak wygrywać w warcaby to dramat oparty na wątkach bestsellerowej książki Sightseeing Rattawuta Lapcharoensapa, która pokazuje blaski i cienie dorastania we współczesnej Tajlandii. Kraj ten uchodzi w Azji za jeden z najbardziej postępowych - homoseksualizm został zdekryminalizowany w 1956 roku. Tłem dla historii o miłości i braterskich relacjach  jest więc nie homofobia, a korupcja i nierówności społeczne. 

Film był oficjalnym tajlandzkim kandydatem do Oscara i był pokazywany na Festiwalu Berlinale w sekcji Panorama.

Obrazki

Komentarze

Oryginalny, ciekawy, smutny

Historia smutna, ale ujmująca. Oryginalny, bo pokazuje mało znany świat Tajów. Takie filmy to rzadkość. Wbrew pozorom nie jest nudny.

Ma w sobie piękno

Może nie jest to najwspanialsze kino jakie znam ale miło się to ogląda. Sytuacja prawdziwa i smutna zarazem. Aktorzy urokliwi. Na pewno warto zobaczyć!

człowieczy los..

Orientalnie piękny a zarazem boleśnie współczesny...
Piękny obraz ukazujący braterską miłość i odpowiedzialność za drugiego człowieka. Realia życia, bieda, korupcja, walka o przetrwanie, to aspekty poruszone w filmie. Pięknym filmie.

Życie to nie bajka, życie to walka... i o tym jest ten film--poruszający, dobry film.Polecam.

Rewelacyjny film, obejrzałem go drugi raz i tak jak za pierwszym czułem te same emocje

Rewelacyjny, oryginalny film o dwóch tajlandzkich braciach i wspaniale przedstawionej braterskiej miłości między nimi. Są biedni, ale bywają szczęśliwi. Starszy jest gejem, ma chłopaka i ginie w wojsku. Historia jest opowiedziana z punktu widzenia młodszego brata. Z tytułowej książki młodszy z braci uczy się spełnić warunek starszego brata, aby ich relacje mogły przejść na wyższy poziom.

Właśnie przed chwilą oglądałem ten film wraz z moim chłopcem który jest z Tajlandii,, razem mieszamy w Niemczech i za tydzień bierzemy ślub,, piękny film wzruszający ,, trochę kultury Tajlandii znam i wiem że to oddało rzeczywistość w tym filmie ,a mój Arkm bardzo się wzruszył ,, właśnie wcześniej już zaplanowałem że na cały rok podjedziemy do jego prowincji i jego miasta ,,

Zobacz także