Zraniony wąż /
Cut Snake

Zraniony wąż /
Cut Snake

Ocena: 3.8 / 5 (102 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   zaskakująca, trzymająca w napięciu fabuła
  •   wciągający klimat lat 70-tych
  •   charyzmatyczny i męski Sullivan Stapleton

Opis

Melbourne, lata 70-te. Sparra Farrel (Alex Russell) po wyjściu z więzienia zdołał na nowo ułożyć sobie życie. Mieszka i pracuje z dala od swojej kryminalnej przeszłości, za to z piękną kobietą u boku. Wszystko to staje jednak pod znakiem zapytania, wraz z pojawieniem się Pommie'go - charyzmatycznego kumpla z celi, który postanowił odnaleźć dawnego towarzysza. Sparra znów zacznie niebezpiecznie zbliżać się do świata, z którym chciał już na zawsze skończyć.

"Zraniony wąż" to wciągający film, który nawiązuje do klasycznego kina akcji i nadaje mu nowy charakter. Dzięki temu bardziej jest mu do  thrillera psychologicznego, niż kolejnej sensacyjnej produkcji. Od pierwszej minuty trzyma w napięciu i rozwija się w zaskakujący sposób.

Zdjęcia

Komentarze

dobre kino

wreszcie coś innego, mało jest takich filmów sensacyjnych "z wątkiem". dobra fabuła i super fajni faceci. warto.

interesujący

Pogmatwane ludzkie losy.Film interesujący ,chodź durny hollywoodzki finał psuje wrażenie.

gdy wczoraj wypiera dziś i rozmywa jutro

Czym jest to, co pełza za nami? Historią, wspomnieniem, nami? Czy możemy pozostawić to tak, z samo gojącymi się ranami? Gdy wczoraj psuje dziś i płoszy jutro, samoświadomość męskości zmusza nas do działania. Kino, które próbuje przekonać nas, że raz dane męskie słowo pozostaje słowem nawet w obliczu rozstrzygnięć ostatecznych. Piękna, choć okłamująca nas historia. Ale czyż nie w tym właśnie tkwi magia współczesnego kina? Niech każdy sam się o tym przekona.