Krewetki w cekinach /
Les Crevettes Pailletées

Premiera 14 marca o 20:00

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Krewetki w cekinach /
Les Crevettes Pailletées

Ocena: 3.5 / 5 (17 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   filmowy hymn dla tolerancji
  •   znakomity, łamiący stereotypy humor
  •   Geoffrey Couët znany z filmu „Paryż 05:59”

Opis

Sportowa gwiazda i francuski mistrz olimpijski Matthias Le Golf pozwala sobie na homofobiczną uwagę podczas telewizyjnego wywiadu. Żeby być dopuszczonym do nadchodzących zawodów, musi przeprosić za swoją wypowiedź oraz… przygotować Krewetki w cekinach, amatorską gejowską drużynę piłki wodnej, do międzynarodowych rozgrywek Gay Games. Jednak ani Matthias, ani Krewetki nie są na to przygotowane.

„Krewetki w cekinach” to komedia, która zręcznie żongluje stereotypami i przeplata wzruszenie ze śmiechem. Podbiła serca francuskiej widowni przyciągając do kin w pierwszy weekend ponad 220 tysięcy widzów. Krewetki w cekinach inspirowane są prawdziwą drużyną waterpolo, Crevettes Pailletées. Gay Games odbywają się od 1982 roku i nawiązują do Igrzysk Olimpijskich. Są otwarte dla wszystkich, bez względu na orientację.

W czasach, gdy z gejów, lesbijek, biseksów i transów robi się jednorodnego tęczowego wroga, wydumaną ideologię sprowadzoną do obco brzmiącego akronimu LGBT, być może bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy filmów mówiących o tym, że homospołeczność bynajmniej nie jest homogeniczna. A z drugiej strony - że różnice wynikające wyłącznie z orientacji to żadne różnice. Je suis Crevette! - Piotr Dobry, Magazyn KINO

 

Zdjęcia

Komentarze

Na prawdę świetny. Humor przez cały film. Motywem podróży i klimatem nawiązuje do "Priscilli - Królowej pustyni". Widziałem w kinie na pokazie przedpremierowym w ramach Parady Równości i nie mogę się doczekać obejrzeć go ponownie tutaj.

Widziałem w kinie i naprawdę śmieszny film. Co prawda jeszcze trzy miesiące trzeba czekać na premierę na Outfilmie, ale warto.