To tylko przyjaźń

Wspaniały film!

Hawaii

Film jest wspaniały. Wizyta brata jedynie coś dopowiada w kwestii seksualności Martina. Cudownie się ogląda, te niedopowiedzenia, chodzenie wokół siebie, a przede wszystkim - te wszystko mówiące spojrzenia, na co były zwrócone. Artystycznie - arcydzieło!

Dni ostatnie

Film bardzo głęboki i wzruszający, bardzo prawdziwy. Wszystko ma swój cel, wszystko jest ze sobą powiązane. Flm doskonały, o prawdziwej - ale bardzo trudnej - miłości rodzącej się pomiędzy dwoma chłopakami. Gorąco polecam.

Za drugim oglądaniem (sierpień 2023) - jeszcze piękniejszy.

Zatoka miłości

Religia próbuje wytworzyć w człowieku poczucie winy, we wszystkim każe widzieć głos szatana. Człowiek ma czuć się kimś złym, jeśli tylko nie postępuje zgodnie z archaicznymi poglądami starych zgredów z dawnej przeszłości, którzy - nie mogąc się pogodzić z tym, że pewne przyjemności życia, w tym miłość cielesna do młodego chłopaka - zabronili tego innym, uważając, że mają monopol na prawdę. Niestety, wiele osób dało się tym nieludzkim poglądom podporządkować...

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 6

Odcinek 6 jest koszmarny. Outfilm był najpierw stroną dla gejów, później zaczęto wprowadzać inne litery ze skrótu LGBT+, a teraz - szczególnie ten odcinek 6 - nijak ma się do tej strony. Jakieś rozkrzyczane baby można sobie obejrzeć w dowolnym sitcomie, niekoniecznie na Outfilmie. Pierwsze cztery odcinki były OK, piąty już niekoniecznie. Aż strach obejrzeć kolejne.
Za odcinek 6 daję 0/5.

Pozwól mówić miłości

Doskonały film, do przemyślenia. Jak bardzo wymyślone przez ludzi doktryny, w tym doktryna boga, wpływają negatywnie na ludzkie życie. W wielu rodzinach liczy się jedynie "co ludzie powiedzą", a nie bliski człowiek. Jest to szczególnie widoczne u katolików.

Mężczyzna mojego życia 2

Pozostawia pewien niedosyt, ale przecież takie jest życie. Doskonałe dialogi, szczególnie w drugiej części. Warto obejrzeć. Uważam, że dopiero ponowne obejrzenie pozwoli na zrozumienie intencji reżysera. Daję 5/5.

Sekretne życie Nani i Popi

Piękna i bardzo smutna historia. Główna myśl filmu jest aktualna do dzisiaj: jeśli chcesz przeżyć, musisz kłamać, bo ogół społeczeństwa nie toleruje inności. Bo większość wierzy w stare księgi, które przekazały jakieś stare zakazy, nakazy i ograniczenia (Tora, Biblia). Czy aby na pewno początkowa wersja tych ksiąg zawierała te zakazy, nakazy i ograniczenia. Wątpię. Ale faryzeuszom, katotalibom i wszelkim innym wygodniej jest tak przyjąć. Nie powinno być tak, że jeśli nie lubisz np.

Miłość z datą ważności

Warto obejrzeć. W zyciu nie jest tak, że ciągle trwa początkowe zauroczenie drugą osobą. Życie to przede wszystkim proza dnia codziennego. Trzeba tylko potrafić to docenić, bo z takich właśnie drobnych codziennych spraw składa się nasze życie. Trzeba się wzajemnie rozumieć, ale do tego potrzebne są rozmowy, a nie niedomówienia, wysłuchiwanie a nie tylko słuchanie bez refleksji...

Wszystkie miłości Elliota

Warto obejrzeć. Może rzeczywiście pojawił się książę z bajki? Wzruszająca, ale też bardzo smutna, opowieść, z nutą optymizmu na końcu.

Tęsknię za Tobą

Właśnie obejrzałem po raz wtóry. Zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie, niż za pierwszym razem. W tle ta straszna homofobia, jakoby określona przez wiarę chrześcijańską. A przecież Jezus ani razu się na ten temat nie wypowiedział, to dopiero św. Paweł potępił miłość dwóch mężczyzn - wydaje sie, że sam miał z tym problem. Homofobowie każą wyprzeć się swojej seksualności, co oznacza samotne życie bez szany doświadczenia miłości, troski, czułości czy intymności z drugą osobą, homofobowie uczą nienawiści do swojej orientacji i samego siebie. A wszystko to w oparach katolickiego kadzidła.

Bardzo dobry i bardzo trudny film. Warto obejrzeć po raz kolejny!

Like Me

W sumie bardzo smutny film: odwieczna tęsknota, aby ktoś pokochał. Nie zawsze otrzymuje się to, co by się chciało. Warto obejrzeć!

Zagubiony

Obejrzałem po raz wtóry i po raz wtóry totalnie mnie rozbił. Czasem przez nasze życie przemknie ktoś jak meteor i zostawi trwały ślad, nawet jeśli jest to tylko nazwane romansem, czy skokiem w bok. Ale jeśli w stałym związku nie ma tego czegoś (a jest tylko: napraw zraszacz, zrób coś z grzybem w łazience itp.), to taki skok w bok może się zdarzyć i byłbym ostatnim, który by to potępił. Zawsze obawiam się tego, że gdy w końcu przyjdzie taka prawdziwa miłość, to zostanie mi zbyt mało czasu, aby się nią nacieszyć. Dlatego ten film jest mi tak wstrząsająco bliski.

Odzyskać i stracić

Obejrzałem po raz drugi. Niezwykle prawdziwy, smutny, ale jednocześnie dający nadzieję, aczkolwiek w polskich homofobicznych i ksenofobicznych katolickich realiach takiej nadziei raczej nie należy oczekiwać.

Połączył nas los

Bo na kostce wypadła trójka i trzeba było rozstać się na trzy lata? A spotkać się dokładnie po trzech latach? Jakoś tego nie kupuję. Jeśli kogoś naprawdę kochasz, nie chcesz rozstawać się nawet na godzinę, a co dopiero na 3 lata. Nie polecam!

Mężczyzna mojego życia

Warto obejrzeć, aczkolwiek zakończenie smutne. Film daje do myślenia, może też przywołać wspomnienia nie zawsze szczęśliwe...

Narcyz i Złotousty

Piękny film, prawdziwa historia, nie do zapomnienia!

Jesteś moim słońcem

Świetny, przejmujący, prawdziwy. Polecam!

Morskie opowieści

Bardzo to udziwnione, szczególnie te wyginające się kobiety w morzu - wie ktoś, co to miało oznaczać? Czyżby chodziło o tz. pogłębienie psychologiczne? Bo raczej wyszło z tego jakieś totalne nieporozumienie...

Przebacz mi

Bardzo dobry film...

Zabierz mnie do domu

Rewelacja. Koniecznie do obejrzenia!

Odpowiedź na wszystko

Bardzo dobry film, naturalna gra aktorów, bez udziwnień. Pies też bardzo dobrze odegrał swoją rolę. Daję 5!

Saint-Narcisse

Zbyt pomerdane, niepotrzebny ten pseudo-katolicki sos, święty Sebastian. Brakuje nawet śladu prawdopodobieństwa. Jedyne co może się podobać, to główny bohater. Ale już zakończenie - to szczyt bzdury!

Odwet

Świetny film. Pokazuje, jak szkolna gawiedź może zniszczyć innego.

His

Warto obejrzeć, chociażby dla zapoznania się z nieco inną kulturą. Uważam jednak, że znacznie lepszy był film Podróż w nieznane.

Mario

Bardzo dobry film, chociaż bardzo smutny...

Wyznania III - Przymierze łaski

Świetny i mądry film. Przepiękna opowieść o miłości dwóch mężczyzn. Religia nigdy nie powinna w to ingerować, bo zakaz miłości między dwoma mężczyznami nie pochodzi od Boga, a od Jego urzędników, którzy - sami już nie mogąc - próbowali zakazać tej miłości innym. Stąd te wyjątki o ogniach piekielnych, o wiecznym potępieniu. Bzdura! Ciekawe, dlaczego w księgach świętych nie ma podobnych zakazów dla kobiet, a przecież one też to robią?

Wyznania II - Świadectwo miłości

Piękny film. Nie należy postępować wbrew sobie, tak jak oczekują inni ludzie (szczególnie rodzina), gdyż straci się wówczas siebie. Nie należy tylko krzywdzić innych... Natury w żaden sposób się nie oszuka, więc w przypadku bycia gejem lekarstwo pod nazwą małżeństwo z kobietą - nie zadziała. Film polecam!

Wyznania

Świetny i mądry film. Po raz kolejny widać, jak źle pojęta religia może niszcząco wpływać na człowieka, na jego miłość do drugiej osoby. Co to komu przeszkadza, że dwóch mężczyzn się pokochało? Bogu na pewno to nie przeszkadza, ale przeszkadza tym wszystkim, którzy się wypowiadają w Jego imieniu, przeszkadza im, bo prawdopodobnie im samym zabrakło odwagi by się przyznać. Film warto obejrzeć!

Save Me

Bardzo dobry. Także jako przestroga przed nawiedzonymi katotalibami, którzy uważają, że mają monopol na prawdę. A przecież Bóg jest miłością! Wyrywanie z kontekstu jakiegoś zdania, które popełnił jakiś starożytny pseudo-kapłan, nie ma najmniejszego sensu.

Strzały Amora

Bardzo dobry film.

Wszystko jest możliwe

A czy wszystko musi być śmiertelnie poważnie? Film dobrze się ogląda, a że historia zupełnie odleciana, to co z tego?

Sceny z gejowskiego małżeństwa

Bardzo dobry film, z takimi niedopowiedzeniami, jak w życiu... Warto obejrzeć ponownie!

Fatalny układ

Niesamowicie dobry film, nic wydumanego, samo życie. Koniecznie do obejrzenia!

Środek świata

Świetny film, do refleksji... warto obejrzeć

Proud: 1981

Świetny film, warto obejrzeć! Bardzo dojrzała postawa syna: nie pozwolił sobie wcisnąć przekonań ojca i żyć według cudzej recepty (nawet jeśli to jego ojciec ją wypisał).

Pieśń Orfeusza

Wcale nie jest taki zły, no ale de gustibus non est disputandum. Mi się podobał...

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Wspaniały film!

Wyzwoleni

Bardzo dobry film, daje do myślenia... Ludzkie losy są często bardzo pogmatwane...

Ten jedyny

Wspaniały, głęboki film. Niestety, bardzo smutny. Daję najwyższą ocenę, tj. 5.

Jej kuzyn

Świetny film, warto obejrzeć. Daję 9/10.

100 dni do rozkazu

Nie polecam! Nie wiadomo, o co tutaj chodzi. A te metaforyczne "momenty", to jakaś porażka...

Viva

Świetny film!

Jonathan

Niezwykle głęboki i poruszający, bardzo prawdziwy.