To tylko przyjaźń /
Gewoon Vrienden

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

To tylko przyjaźń /
Gewoon Vrienden

Ocena: 4.5 / 5 (1395 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   miłość na przekór różnicom
  •   piękni bohaterowie
  •   film prezentowany na LGBT Film Festival

Opis

Joris jest bardzo przystojnym, choć zamkniętym w sobie chłopakiem, który cały wolny czas spędza ćwicząc na siłowni, jeżdżąc motorem i bawiąc się dronem. Podobają mu się mężczyźni, ale nie do końca akceptuje swoją orientację. Pewnego dnia poznaje energicznego Yada, który właśnie wrócił z Amsterdamu w rodzinne strony. Między dwójką całkiem różnych chłopaków zaczyna rozwijać się uczucie.

Miłości nie można kontrolować, to ona kontroluje Ciebie - takie rady słyszą główni bohaterowie od swoich bliskich. Nieśmiały i niepogodzony ze sobą Joris oraz otwarty, korzystający z życia Yad, choć stanowią swoje przeciwieństwo, nie mogą oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. 

Barwna, a przy tym życiowa komedia romantyczna nagrodzona na wielu międzynarodowych festiwalach kina LGBT. W Polsce prezentowana na LGBT Film Festival.

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry film. Wspaniali ludzie , w sumie kochająca się rodzinka. Oglądałem z przyjemnością.

Sympatyczny, wzruszający i mądry film. No i sexy całkiem dobrzy aktorzy... Brawo!

Nareszcie film wart obejrzenia; mądrze pomyślany o pięknie zrobiony.

Ostatnio outfilm nie miał szczęścia do filmów...po ocenie zakładałem, że wreszcie coś świeżego...ale to tylko współczesny "plastik", ja jestem eko a w tym filmie tego nie ma. Szkoda. Tylko 4,00.

Film o emocjach, o tym, że pozostają solą życia. Uświadamia ile tracimy w naszej zgrzebnej rzeczywistości. Pokazuje, że gdzieś, całkiem niedaleko, w geju inni widzą brata, syna, człowieka, a nie pedała - chłopaka, którego orientacja nie jest żadnym wyróżnikiem. Film, po którym krzyczysz ja też tak chcę!

Piękny i ciepły film o uczuciach, pod rozwagę dla każdego, zwłaszcza przeciwników LGBT, uchodźców etc. ...

Film rewelecja.Babcia zjefana. Cala reszta przesympatyczna. wiecej takich filmow potrzeba.

Bardzo przyjemny film, ale mogę nie być obiektywny, bo uwielbiam Holandię i tamtejszą kulturę... Trudno go odnieść do polskich warunków, jednak pomarzyć można... Podobał się mi i to nawet baaardzooo...

Ciepło i lekkość, emocje,…

Ciepło i lekkość, zakochanie i uprzedzenia. Te składowe przeplatają się ze sobą tworząc przyjemny i spójny obraz. Obraz delikatne sygnalizujący, że pochodzenie czy orientacja w prawdziwych relacjach nie mają znaczenia. Film lekki i optymistyczny. Myślę, że w niejednej głowie pojawi się pytanie... czy będzie mi tak dane...?

Dla mnie: nudny, bez polotu. Parę ładnych ujęć. Ładne chłopaczki. Film dobrze się ogląda ale nic po nim nie zostaje. Niektórym to pasuje. Mnie nie.

Film, który potrafi wiele nauczyć, o ile ktoś chce się czegoś nauczyć. O miłości, o komunikowaniu się, o postawach, o życiu, o tym, co ważne. To nie tylko ładne obrazki i fajne chłopaczki, w tle za nimi kryje się wiele istotnych i poważnych spraw, których często nie chcemy albo nie umiemy zauważyć. Na pewno wart jest obejrzenia i chwili refleksji.

Nie jest to może film wybitny, ale w przeciwieństwie do niektórych na OutFilm wart obejrzenia.

Cudowny film. Nie jest to…

Cudowny film.
Nie jest to kino super wysokie, raczej przyjemny, mądry film na spokojny wieczór. Poruszająca normalnością historia budowania związku, docierania się wpisana w szerszy kontekst rodzinny i społeczny.
Bohaterowie przekonują, są konkretni, uwarunkowani, nie kryształowi ale dają się lubić. Dobrze zrobiony obraz do którego będę z przyjemnością wracać.

Śmiesznie ogląda się rzeczywistość tak nierealną. Przyzwyczajony jestem do wyciskaczy łez, w których jesteśmy mieszani z błotem, romansów, w których bohaterowie odkrywają swoją seksualność, komedii, gdzie dominuje przeskalowanie stereotypów i drag queens. Tutaj główni bohaterowie są najzyklejszymi postaciami. Nie muszą się ujawniać, bać być razem, walczyć z rodziną. Bardzo przyjemnie się oglądało ten film, całkowicie pozytywny odbiór. Trochę za dużo cukru, ale to takie pyszne ciastko :)

Świetny. Pokazuje,że gej jest jak heteryk, a nawet bardziej męski..
Co do ich wątku, to wspaniały.
Daje 5

Piękny film, piękni chłopcy, piękne zdjęcia, wspaniała babcia - wreszcie coś pogodnego, obejrzałem drugi raz z ogromną przyjemnością - polecam wszystkim, gej to też bardzo wartościowy człowiek....

Bardzo dobry film - zabawny, zdjęcia nowoczesnej Holandii, czyli kremacja, aj-fony, plastik, drony, wiatraki na wybrzeżu bez plaż i uchodźcy.

Bardzo pozytywny film zdecydowanie dobry na randkę lub wieczór z kumplem. Momentami zabawny, życiowy i osadzony we współczesnym świecie. Polecam.

Piękny uczuciowy film. nie…

Piękny uczuciowy film.
nie trzeba tutaj nic opisywać po prostu trzeba go obejrzeć ! 5* ode mnie