Mario /
Mario

Dostępny od 1 lipca

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Mario /
Mario

Ocena: 4.0 / 5 (7 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   obraz pięknego uczucia między dwoma piłkarzami
  •   zakazana miłość w trudnym, homofobicznym otoczeniu
  •   premiera na Outfilmie miesiąc po premierze kinowej!

Opis

Mario gra jako napastnik w rozwijającym się klubie piłkarskim. Jako jeden z lepszych zawodników ma szansę na miejsce w drużynie. Liczy na nie także nowy w klubie Leon, który gra na tej samej pozycji i też świetnie sobie radzi. Jednak zamiast ze sobą konkurować, chłopaki zbliżają się do siebie i wkrótce się zakochują. Swoje uczucie muszą ukrywać przed kolegami z zespołu i władzami klubu. 

Kiedy scenarzysta zaproponował mi zrobienie filmu o gejowskiej miłości w świecie piłki nożnej, moje pierwsze pytanie brzmiało: Czy taki film już nie powstał? Temat był już obecny w mediach, ale z filmów pełnometrażowych udało nam się znaleźć tylko jedną komedię z 2004 roku. Prawdziwa historia miłosna o piłkarzach do tej pory jeszcze nie powstała i dlatego zaangażowałem się w ten projekt (...) Zobaczyłem w nim okazję do opowiedzenia naprawdę poruszającej historii w kontekście zakazanego uczucia. Najważniejsze było dla mnie pokazanie go w jak najbardziej realistyczny i współczesny sposób.” Marcel Gisler, reżyser

Mario patroni

 

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry film. Problem wyboru między karierą a miłością. Dobra gra aktorów. Film nie jest przesadzony erotyzmem. A reakcja matki głównego bohatera na jego coming out wywołał salwę śmiechu w katowickim Światowidzie :)
To była tak prosta i urocza reakcja.
Polecam obejrzeć. Zdecydowanie jedna z pozycji "1000 filmów LGBT+, które musisz zobaczyć".