Wyzwoleni /
O Ninho

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Wyzwoleni /
O Ninho

Ocena: 3.4 / 5 (240 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   świetny miniserial doceniany na festiwalach
  •   historia chłopaka odkrywającego swoją seksualność
  •   barwny, mocno queerowy klimat

Opis

Bruno, młody żołnierz na przepustce, próbuje odnaleźć brata, z którym stracił kontakt dwa lata temu. Poszukiwania doprowadzają go do jego dawnych przyjaciół. Poznając ich, dowiaduje się zupełnie nowych rzeczy na temat swojego brata, ale i samego siebie. 

Wyzwoleni to doceniany na festiwalach brazylijski miniserial składający się z czterech 25-minutowych odcinków, które prezentujemy w jednej kompilacji. Opowiada historię chłopaka, który poznając grupę tworzących swój własny świat, odrzucanych przez społeczeństwo queerowych ludzi, odkrywa siebie i swoją seksualność. To właśnie wśród nich znajduje prawdziwy dom, zaznajac bliskości i zrozumienia.

Zdjęcia

Komentarze

Nieźle się zapowiada, ale...

Dlatego właśnie nie lubię oglądać seriali, które wciąż są w produkcji. Niezły film, rozkręca się... i urywa w pół słowa i w rozkroku. A co gorsza, wcale nie ma pewności, że będzie kontynuowany.

Ciekawy i wciągający

Po ostatnio kilku nudniejszych filmach ten jest bardzo dobry i ciekawy. Mógłby mieć kontynuację. Aż się prosi :)
Główny aktor dość wymownie gra twarzą i poznał fajną "bandę" chłopaków. Muzyka wtapia się w klimat. Ciepły i pozytywny film na tle dramatu. Polecam

film atrakcyjny...

...intelektualnie. Trzeba to lubić - zanurzyć się w czyichś dobrze oddanych emocjach. Czasem trochę mnie nudził, ale niekiedy moj wewnętrzny świat też jest nudny. Dodatkowo urzekła mnie muzyka - w mojej ocenie dobrze dobrana, klimatyczna... Jednym słowem - POLECAM!

Specyficzne kino dla konkretnej publiczności, dodatkowo jeszcze zabarwione charakterystycznym dla brazylijskiego kina klimatem "fado". Nie moja bajka ale uczciwie trzeba przyznać, że zrobione poprawnie.