Bokserki czy slipy

Nie mam zielonego pojęcia, po co to w ogóle powstało.

Buntownicy na puentach

Fantastyczny. A wiecie, że w lipcu 2024 r. będzie można ich obejrzeć w Kolonii? ;-)

Dream Boy

Nie dałem rady. Są tematy, których nie jestem w stanie oglądać. Mocne 4*

Uniwersytet Rozpusty

To okropieństwo zasługuje na mocne 2*, za to nie zasługuje na poświęcenie mu aż tyle czasu.

Spójrz mi w oczy

Bardzo fajny. Nie ma niczego gorszego niż życie wspomnieniami - lepiej je skonfrontować z rzeczywistością i pójść dalej. Aż szkoda, że młodziaki go nie obejrzą, bo nie ma bum bum i blink blink :-)

Miłość po francusku

No tu żeście pojechali żyletką po mózgu. Pierwsze dwa mocne, wstrząsające i bardzo dobre. Reszta już tak ambiwalentnie, ale 5 gwiazdek dam. Szczególnie za absurdalny humor w czwartym shorcie. :-)

Marzenia po sąsiedzku

Mocno bajkowe oglądadełko do puszczenia w tle. Podpowiedź: śpiewogry i wierszyki można przewinąć. :-)

Odpowiedź na wszystko

Cudowna baśń ku pokrzepieniu serc :-)

Solo

Bardzo dobry thriller!

Darkroom

Do połowy świetny, potem nużący. Dodatkowa czwarta gwiazdka za świetne wyczucie kadru (sauna, pokój roślinny).

Wszystko co lubię

Mocna trójka :-) Do oglądania w tle przy robieniu innych rzeczy idealny.

Odzyskać i stracić

Naprawdę myślałem, że jestem już odporny na filmowe manipulacje, ale okazało się, że nie tym razem. :-) Nagroda w pełni zasłużona. Trochę wątków z przymrużeniem oka tylko uprzyjemniało oglądanie. KONIECZNIE!

Przyszłość należy do nas

Porządne niskobudżetowe kino. Temat albo kogoś zainteresuje albo nie, ale zawsze to jakieś zajrzenie w świat, którego nie znamy.

Singiel do wzięcia - sezon 1

Niestety żaden z "problemów" w tym serialu ani nie został dobrze napisany w scenariuszu, ani też dobrze zagrany. Takie filmowe ciamciaramciam bez smaku i zapachu. Są lepsze seriale na Outfilmie z okolic coming-of-age.

Sauvage

Spotkałem w życiu co najmniej kilkunastu młodych chłopaków, którzy powinni ten film obejrzeć. Teraz już nie muszą, bo wpakowali się w podobne problemy i znają już ten świat z własnego doświadczenia.
To jest kino przykre i ciężkie a jednocześnie fascynujące, bo stykamy się z tym światem w klubach gejowskich na całym świecie.

Mężczyzna mojego życia 2

Chłopaki kompletnie nie wiedzieli po kiego grzyba robią ten film. Zupełnie niepotrzebny niestety. Jeżeli chcesz go oglądać, zrób to na laptopie a nie smartfonie - będzie ci łatwiej przesuwać do przodu kolejne minuty drętwych dłużyzn, które zajmują jakąś połowę całości.

Mężczyzna mojego życia

Ten film zupełnym przypadkiem ma podprogowy przekaz, żeby trzymać się z daleka od biseksów, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. :-)
To jest opowieść o niespodziewanej miłości i równie niespodziewanym niedopasowaniu, przez które wspólne życie jest niemożliwe - bez względu na uczucia.
Obejrzeć warto, tak samo jak warto trzymać się z daleka od biseksów, brrr. :-P

Body Electric

To coś w rodzaju filmowej fotografii brazylijskiej społeczności gejowskiej z niższych warstw zamożności. W zasadzie nie ma linii fabularnej, a mimo to wciąga i fascynuje pokazywaniem świata, który jest dla nas inny i nowy. Mocne 4 na 5.

Dni ostatnie

Klasyk specyficznego odłamu kinematografii gejowskiej, który próbuje ratować młodych ludzi przed horrorami przygotowanymi dla nich przez religie. W tym przypadku chodzi o mormonów, ale podobne filmy dotyczą też psychopatycznych odmian amerykańskiego chrześcijaństwa, katolicyzmu, islamu i innych. Jeżeli chodzi o mormonów to Latter Days jest najlepszym filmem opisującym tę koszmarną religię.

Miśki na tropie - sezon 5

Z każdym kolejnym sezonem coraz mniej przeszkadza głupota tego serialu. Idealne wakacyjne oglądadło.

Miśki na tropie - sezon 4

Jak dotąd najlepszy sezon :-)

Miśki na tropie - sezon 3

Mocne 4* jako guilty pleasure :-D

Miśki na tropie - sezon 1

Stanęły mi przed oczami "Lody na patyku", wielki hit pirackiego rynku VHS pod koniec lat 80. XX wieku.

The Smell of Us

Film dokładnie taki jakie jest życie: depresyjne, bez sensu i z zaledwie momentami do zapamiętania. Nie ogądajcie tego na randce. :-)
Z czystym sumieniem 4 gwiazdki.

Grind

No i super. Spodziewałem się słabizny, a tu proszę - całkiem przemyślana miniatura.

Kaboom

Gregg Araki w niezłej formie. To jest jednak specyficzna zabawa kinem i nie każdemu będzie podchodzić.

Pieśń miłości

Absolutne mistrzostwo.

Madame Satã

Świetne, wbrew pozorom bardzo kameralne kino. Wąskie plany, ciekawa prawdziwa historia, kilka niezapomnianych scen. Aż szkoda, że zaraz zniknie z Outfilmu.

Niebezpieczne wersy

Można obejrzeć jako ciekawostkę.

Kofeina

Idealny film na wakacje. Wątek mikroskopijny, ale wcale mi to nie przeszkadzało.

Okazje i fantazje - sezon 1

Niewymagająca i miejscami przezabawna seria akurat na niedzielę z kacem. Dwa odcinki zbędne, ale whatever.

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 8

Nie mam pojęcia, co łykali Asad i Daniel (scenarzyści) przy pisaniu finałowego odcinka, ale chętnie przyjmę numer ich dealera. :-P

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 7

W zasadzie odcinek do pominięcia, gdyby nie to, że zawsze zabawnie jest popatrzeć na kompromitowanie ludków z pokolenia Z, którzy uważają się za wpływowych influencerów, oraz na porąbanego hipstera, który w formie przetrwalnikowej żyje w urojeniach z początku XXI wieku.

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 6

Ten odcinek był przezabawny, choć nie miał nic wspólnego ze społecznością LGBTQ+
Jeżeli po kilku minutach nie rozumiesz go lub cię nudzi, zamień po prostu słowo "Karen" na "polska madka" i od razu załapiesz amerykański kod kulturowy.

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 5

Ten odcinek też można sobie odpuścić.

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 4

Cudowny mizoginistyczny odcinek :-D

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 3

Jak już się przecierpi te pierwsze 8-10 minut, robi się naprawdę zabawnie. :-)

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 1

Całkiem fajna miniaturka.

Okazje i fantazje: sezon 1 - odcinek 2

Ten odcinek definitywnie można sobie darować.

Randka na całe życie

Nie jest to oscarowe dzieło, pewnie nawet nie załapuje się na półkę kina klasy B. Ale coś w tym filmie jest ciekawego, co może zainteresować młodych gejów będących na początku swojego samodzielnego życia. Szczególnie tych, którzy marzą o monogamicznym związku, kwiatuszkach, skowronkach wokół itd. Bo to jest baśń, która bardzo rzadko się zdarza - a jeszcze rzadziej trwa długo. W totolotka jest trafić łatwiej.

Drużba

O borze zielony. To jest najgorszy film XXI wieku, a wierzcie mi, że widziałem ich dużo za dużo. :-D Zafascynował mnie tak, że po prostu musiałem go skończyć. :-D

Sekret Bogini Fortuny

Rewelacja, jak większość filmów Ozpetka.

Bosz, Ozpetek to wciąż klasa sama w sobie. Znów mam ochotę obejrzeć wszystko, co nakręcił!

Tęsknię za Tobą

Bardzo dobry, choć smutny film. Nie ma tu na szczęście epatowania, jakie to życie jest złe - skutecznie nie dopuszczają do tego sceny poboczne, pokazujące radość i wypełnione przyjaźnią momenty.

Miles + Cal - sezon 1

No nie jest to dzieło wielkiego formatu, ale jeśli fantazjujesz sobie o uratowaniu z ulicy chłopaka, któremu zapewnisz normalne życie i będziecie żyć długo i szczęśliwie - pozycja obowiązkowa. :-P

Niebezpieczna gra

Nareszcie jakiś film z testosteronem, bez tych rozwlekłych ciamciaramciam. Nie marzyłem nawet, że jeszcze coś takiego w dzisiejszych czasach powstanie. :-) Świetna scena z matką, spokojna, nie przesadzona, odpowiednio krótka i mięsista. Rozmowa exa z obcą kobietą na boisku - miód i orzeszki.
A w przedfinałowej Warren miał bardzo fajny zegarek. ;-)

Cis faceci tak mają.

Mam ochotę napisać: dorośniesz, zrozumiesz, ale nie napiszę, bo mam po obejrzeniu szampański humor. :-)

Ostatni komers

Wyjątkowa kiepścizna. Zaczynam się zastanawiać czy naprawdę o problemach młodych gejów muszą się wypowiadać kobiety z Krytyki Politycznej? Może by tak zajęłyby się czymś, na czym się na przykład, no nie wiem, znają...?

Siła przyciągania

Doskonały.

Piana Party

Nadspodziewanie dobry!

Petunia

Bardzo fajne dziełko. :-)

Morskie opowieści

Całkiem w porządku - mocna czwórka. Zawsze ciekawie jest spojrzeć na świat oczami kogoś z innego kręgu kulturowego, a Ameryki Południowej na co dzień za dobrze nie rozumiemy.

Biegacz, dziwka, Arab, mąż

Ten film powstał chyba tylko po to, żeby wydać kasę z francuskiego ministerstwa kultury. Dla mnie to porażka i stracony czas. Wystarczyło obejrzeć pierwsze 10 minut, potem od 60 do 70 a potem końcówkę. Wątek naciągany do granic możliwości i zajmuje łącznie ile, dwie minuty...?

Łabędzi śpiew

Idę szukać innych filmów Udo Kiera. :-)

Saint-Narcisse

Mon Dieu, wielu z was kompletnie nie rozumie kim jest Bruce LaBruce i o co chodzi w jego konsekwentnym dorobku filmowym. :-) To jest, moi drodzy, jedyny żyjący (obok Johna Watersa) topowy przedstawiciel queerpunku, upraszczając jak w polskiej polityce - taki "Rocky Horror Picture Show", tyle że składający się z prawie 20 filmów nakręconych w ciągu ponad 30 lat. Żeby w pełni zrozumieć przekaz, trzeba by je po prostu po kolei obejrzeć.
LaBruce powiedział kiedyś w jakimś wywiadzie, że najbardziej go uszczęśliwia fakt, że kogoś wku*wi. I jak widać nadal umie. :-D