Nastolatek /
Yo, adolescente

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Nastolatek /
Yo, adolescente

Ocena: 4.0 / 5 (330 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Szczery portret młodego latynoskiego bohatera
  •   Odkrywanie swojej seksualności na początku pierwszej dekady XXI wieku
  •   Poruszająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach

Opis

Zabo to przeciętny nastolatek w Buenos Aires, który spędza życie między szkołą i wieczornymi imprezami. Jego świat się wali, kiedy dowiaduje się o samobójstwie swojego najlepszego przyjaciela. Dopiero wtedy uzmysławia sobie, że łączyło ich znacznie więcej, niż tylko przyjaźń. Teraz próbuje odkrywać swoją seksualność, jednak podejmuje wiele pochopnych decyzji, które mogą mieć poważne konsekwencje.

Film powstał na podstawie książki oraz bloga i po premierze stał się jednym z najgłośniejszych hitów w Argentynie. Punktem wyjścia jest rok 2004 – autentyczny pożar klubu República Cromañón, w którym podczas koncertu zginęło prawie 200 osób.

Obrazki

Komentarze

Nuda,! Rozterki okresu dojrzewania, rozpisane na prawie 2 godziny z pseudopouczeniami w finale

Jest takie powiedzenie …

Jest takie powiedzenie :Głupi się obrazi, a mądry się będzie śmiał". niewątpliwie jest to film dla mądrych. Nuda, jest wtedy, kiedy masz na wszystko wyje... To Film, który daje dużo do myślenia dl tych, co myślą. Nie zawsze wszystko musi się kończyć dobrze. To życie tak w "Potwory i Ciasteczka". Świat to szukanie, odkrywanie. Do dziś mi dawano 6 miesięcy życia, a jedna konsultacja zmieniła wszystko! Dziękuję za ten film.

Film mi się podobał. Nie da…

Film mi się podobał. Bardzo dobra gra aktorska. Nie da się przewidzieć co będzie się działo dalej prawie na zadnym etapie filmu. Z jednej strony pozostał niedosyt informacji dlaczego doszło do samobójstw Paula i tego drugiego ale jest to w sumie prawdziwe jak się o tym pomyśli. Rzadko kiedy wiemy dokładnie co mają w głowie inne osoby dlaczego zachowują się tak a nie inaczej. Podobało mi się też że wątek Thomasa pozostawiono otwarty.

Z Twojej wypowiedzi można wyczytać, że jesteś śmiały i pewny siebie. Zazdroszczę Ci tego! Zapoznaj się trochę z romantyzmem, który obalił pozytywizm - rozum. Człowiek kierujący się rozumem nie zrozumie tego. Romantyzm to uczucie, rozmowa, a nie tylko walenie! Przepraszam. Stąd ta pierwsza część mojej poprzedniej wypowiedzi. Zdycham, gniję od środka, ale jeszcze nigdy nie usłyszałem Kocham Cię. Wszystko sprowadza się do łóżka. Nie potrzebuje litości. Bo jak słyszę zaufaj mi, to mu odpowiadam mam zapalenie jelita grubego. Także zazdroszczę Ci tej pewności. Dla takich, jak Ty jest miejsce w świecie.

Świetny film. Dobrze zagrany i zmontowany , z duża iloiścią wątków. Co prrawda wszyscy - nadmiernie - używają krótkich i błyskotliwych puent w rozmowach, a w tle są odczytywane dłuższe przemyślenia z listów i pamiętników, co jest bardzo literackie — ale mi to w tym filmie ta literackość bardzo się podobała. A młodzi aktorzy mają tak dobrą dykcję, że można się na nim uczyć hiszpańskiego (w latynoskiej wersji). Chętnie do niego jeszcze wrócę. 5 gwiazdek.

Film z mądrym przekazem, warto by młodzi go obejrzeli, jak można żyć swobodnie (kraje latynoskie), otwarcie. Że można i trzeba rozmawiać o sobie, o problemach. Że warto prosić o pomoc, rozmawiać o tym co nam dolega. I że wbrew temu co się może czasem myśli, są osoby dla których wiele się znaczy...
Trzeba obejrzeć. Cały. I do końca! Film również dla rodziców, szczególnie nastolatków...

Prosty, naturalny, bliski wielu osobom. Dobrze zagrany. Lekki a jednak z dużym bagażem emocjonalnym. Polecam. 7.5/10

Bardzo fajny film, zaskakujące zakończenie i fajna piosenka końcowa. W Polsce brakuje filmów traktujących o rówieśnikach bohatera więc powinno się go pokazywać w szkołach średnich.

Zaskakująco dobry film. To już chyba staje się normą, że dobre powstają teraz w Ameryce Łacińskiej, bo problemy kręcone przez Europejczyków czy Amerykanów są wydumane i wtórne. 5*