Dream Boy /
Dream Boy

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Dream Boy /
Dream Boy

Ocena: 3.6 / 5 (311 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   gejowska miłość w przepełnionej bigoterią, amerykańskiej Luizjanie
  •   niewinność i wrażliwość pierwszej miłości
  •   przerażające sekrety

Opis

Nieśmiały i wycofany piętnastoletni Nathan przenosi się wraz z rodzicami do St. Francisville, małego, bogobojnego miasteczka na południu Luizjany. W szkolnym autobusie poznaje Nathana, o rok starszego kierowcę. Chłopcy zakochują się w sobie, jednak ich związek zbudowany jest na lęku i niepewności. Okazuje się również, że Nathan skrywa przerażającą tajemnicę.

Poruszający obraz pierwszej miłości, która rodzi się w społeczności pełnej homofobii, fanatyzmu religijnego i w cieniu skrywanego kazirodztwa.

Film z opcją polskiego lektora.

Obrazki

Komentarze

POLECAM - ciężki jak na zakończenie dnia, bo wywołuje wiele przemyśleń. Niestety życiowy. Taki jest świat :-(

Praktycznie cały film wydaje się być w porządku aż do zakończenia. Życiowy, owszem ale zakończenie przedstawione fatalnie.

No coz Outfilm daje nam już nieco leciwe obrazy i ogłasza ich premiere mimo ze film ma juz ponad 12 lat !!! jednak jest to Film warty obejrzenia mimo że jest on trudny nie tylko przez tematyke jaką porusza ale to jak ją ukazuje. Niemniej jednak godny polecenia końcowka otwiera nam nową płaszczyznę fabularną skłania by spojrzeć na historie z innej perspektywy bo gdzieś nagle zauważamy narratora cos zaczyna nam sie sklejac czegoś brakować, zachowania zaczynaja być bardziej zrozumiałe, a dialogi i opowiadane historie są nagle tak ważne i spójne i zadajaemy sobie pytania a jesli caly czas on był....? i zle oglądaliśmy ten obraz?

Faktycznie myślałem że ta platforma ma nowsze produkcję LGBT niestety 90% filmów już wcześniej oglądałem tak jak ten ,,,choć nie powiem poruszył mnie bo sam byłem wykorzystywany w dzieciństwie w domu dziecka przez wychowawcę ,,, ale nie zmienia faktu że już nie będę tej platformy wspierać rezygnuje z tego

Film jest już od roku na Outfilm i nikt z Was nie zauważył, że w opisie jest błąd? Powinienem otrzymać nagrodę (np. darmowy miesiąc) za spostrzegawczość, hehe :)
"Nieśmiały i wycofany piętnastoletni Nathan przenosi się wraz z rodzicami do St. Francisville, małego, bogobojnego miasteczka na południu Luizjany. W szkolnym autobusie poznaje Nathana, o rok starszego kierowcę."
Kierowca ma na imię Roy. Gra go Maximillian Roeg, brytyjski aktor urodzony w 1985, zresztą nie wymieniony w obsadzie w opisie na Outfilm.

Smutne zakończenie, ale Nathan już nie będzie gwałcony przez ojca-pedofila. To Jego uwolnienie musiało kosztować. Roy Go na pewno nie zapomni.

Piękny film. Dla romantyków. Zło zwycięża, jak to w życiu... Ale każde, nawet najgorsze życie ma sens, jeśli uda się znaleźć miłość.