Wszystko co ważne /
Alles van Waarde

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Wszystko co ważne /
Alles van Waarde

Ocena: 4.1 / 5 (56 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   15. LGBT+ Film Festival dostępny tylko w dniach 18-30.04
  •   Film prezentowany dzięki wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce
  •   Ważny i trudny temat reagowania na przemoc

Opis

Dwóch mężczyzn, Marc i Rick, zostają napadnięci nieopodal kościoła. Bezsensowna przemoc, czy homofobia? Zarówno filmowcy jak i detektywi starają się dociec, co właściwie miało miejsce. Dlaczego ofiary przestępstwa nie zgłaszają się na policję? Jakie jeszcze tajemnice skrywa to na pozór religijne społeczeństwo?

Two men, Marc and Rick get assaulted nearby church. Was it thoughtless violence or homophobia? Both, the filmmakers and detectives try to determine, what has actually happened. Why won't the victims press charges? What other mysteries are hidden by this religious community?

Obrazki

Komentarze

Ileż można oglądać filmów o tym, że religia to czyste zło, a kościoły to siedliska kłamstwa i hipokryzji? Nie ma tu niczego odkrywczego, storyline jest nudna i nie ma niczego świeżego. Były lepsze filmy na ten temat już dekady temu.

Ciekawa i oryginalna forma. Nałożenie trzech rzeczywistości. Skojarzyło mi się to trochę z „Tatarakiem” Wajdy. Tam też był podobny zabieg. W sumie chyba istota tego filmu to nie kościół, religia, ale to, że czasem jednym gestem możemy zmienić bieg wydarzeń i sprawić, że człowiek w kryzysie nie będzie się czuł całkiem samotny i znajdzie w nas oparcie… Czemu u nas nie ma numeru alarmowego dla osób chcących popełnić samobójstwo? (Jest podany na planszy na koniec filmu)

Zobacz także