Przyszłość należy do nas /
Futur drei

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Przyszłość należy do nas /
Futur drei

Ocena: 3.9 / 5 (475 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   obraz rodziny i kultury imigrantów z Iranu, borykających się z dyskryminacją i trudnościami
  •   niezwykle szczery i świeży obraz pierwszej miłości
  •   Nagroda Teddy Award (najlepszy film LGBT) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale

Opis

Parvis jest młodym, przystojnym Niemcem, którego rodzice wyemigrowali z Iranu. Jest wyoutowanym gejem i chętnie umawia się na randki na Grindrze. Wkurza go, kiedy spotyka się z dyskryminacją ze względu na swoje pochodzenie. Kiedy zostaje przyłapany na kradzieży w sklepie, musi za karę wykonać prace społeczne w ośrodku dla uchodźców. Poznaje tam Irańczyka Amona i jego siostrę. Parvis i Amon zakochują się w sobie, ale szybko odkrywają, że w Niemczech nie są na takich samych prawach.

Zdobywca Nagrody Teddy dla najlepszego filmu LGBT+ na Berlinale 2020.

Film zamykający 11. LGBT Film Festival Online, dostępny od 7 listopada, będzie dostępny na Outfilmie po zakończeniu Festiwalu.

 

Zdjęcia

Komentarze

Poprawna wprawka o charakterze PC-edukacyjnym. A mogło być tak dobrze. Niezły scenariusz, nieźli aktorzy i historia z potencjałem. Szczególnie problem homofobii w środowiskach islamskich. Można było temat bardziej rozwinąć a nie zwalać poniekąd winę na europejski (w tym przypadku niemiecki) system imigracyjny. Kto jak kto ale Niemcy wchłonęły największą ilość uciekinierów z Bliskiego Wschodu. Ale zostawmy politykę. O ile Amon zagrany jest przekonująco to Pervis drażni nachalną manierycznością. Amon ma powody by obawiać się o swoją przyszłość za to Pervis przypomina rozwydrzonego smarka, który nie wie czego chce. Końcowy motyw "ucieczki' - najsłabsza część scenariusza - wydaje się czymś absurdalnym. W sumie nie do końca kupuję to wszystko i dlatego tylko 2 gwiazdki.

Widziałem go w kinie, teraz tu drugi raz. Świetny, ciepły i czuły film. Dobrze się ogląda. Piękni, otwarci ludzie i ta relacja bohatera z rodzicami.

Film o tematyce bardzo często poruszanej,(imigracja, deportacja).
Główny bohater Parvis to typowy, zniewieściały gej, który uwielbia mieć rozpychany tyłek. ..
Na uwagę w tym filmie zasługuje jedynie wątek Amona, jego siostry oraz problemu imigrantów. film można obejrzeć, ale widziałem zdecydowanie lepsze i bardziej poruszające.

Do obejrzenia, ale na kolana nie rzuca! Temat bardzo dobry i na czasie, jednak akcja jakby porozrywana na kawałki, co bardzo przeszkadza. Ogólnie polecam! - przyjemnie się ogląda ;)

Poruszający, nieschematyczny, z sugestywnie nakreślonym tłem obyczajowym i kulturowym. Oszczędny w ekspresji. Ciekawy obraz wyobcowania na wielu poziomach. Jak da mnie jeden z lepszych na Outfilmie, a o dobre filmy tu niestety truudno..

trochę smutny, bardzo realistyczny jeśli chodzi o obraz emigrantów, uważam że warty obejrzenia

Wspaniały film, dobre kino, polecam. Nawet dla tego filmu warto wykupić pakiet, bo masz kino w domu

Film bardzo mi się podobał, choć czasami wydawał mi się lekko naciągany, ale to bardzo drobna uwaga. Naprawdę warto obejrzeć.