Przyszłość należy do nas /
Futur drei

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Przyszłość należy do nas /
Futur drei

Ocena: 3.8 / 5 (508 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   obraz rodziny i kultury imigrantów z Iranu, borykających się z dyskryminacją i trudnościami
  •   niezwykle szczery i świeży obraz pierwszej miłości
  •   Nagroda Teddy Award (najlepszy film LGBT) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale

Opis

Parvis jest młodym, przystojnym Niemcem, którego rodzice wyemigrowali z Iranu. Jest wyoutowanym gejem i chętnie umawia się na randki na Grindrze. Wkurza go, kiedy spotyka się z dyskryminacją ze względu na swoje pochodzenie. Kiedy zostaje przyłapany na kradzieży w sklepie, musi za karę wykonać prace społeczne w ośrodku dla uchodźców. Poznaje tam Irańczyka Amona i jego siostrę. Parvis i Amon zakochują się w sobie, ale szybko odkrywają, że w Niemczech nie są na takich samych prawach.

Zdobywca Nagrody Teddy dla najlepszego filmu LGBT+ na Berlinale 2020.

Film zamykający 11. LGBT Film Festival Online, dostępny od 7 listopada, będzie dostępny na Outfilmie po zakończeniu Festiwalu.

 

Obrazki

Komentarze

Poprawna wprawka o charakterze PC-edukacyjnym. A mogło być tak dobrze. Niezły scenariusz, nieźli aktorzy i historia z potencjałem. Szczególnie problem homofobii w środowiskach islamskich. Można było temat bardziej rozwinąć a nie zwalać poniekąd winę na europejski (w tym przypadku niemiecki) system imigracyjny. Kto jak kto ale Niemcy wchłonęły największą ilość uciekinierów z Bliskiego Wschodu. Ale zostawmy politykę. O ile Amon zagrany jest przekonująco to Pervis drażni nachalną manierycznością. Amon ma powody by obawiać się o swoją przyszłość za to Pervis przypomina rozwydrzonego smarka, który nie wie czego chce. Końcowy motyw "ucieczki' - najsłabsza część scenariusza - wydaje się czymś absurdalnym. W sumie nie do końca kupuję to wszystko i dlatego tylko 2 gwiazdki.

Widziałem go w kinie, teraz tu drugi raz. Świetny, ciepły i czuły film. Dobrze się ogląda. Piękni, otwarci ludzie i ta relacja bohatera z rodzicami.

Film o tematyce bardzo często poruszanej,(imigracja, deportacja).
Główny bohater Parvis to typowy, zniewieściały gej, który uwielbia mieć rozpychany tyłek. ..
Na uwagę w tym filmie zasługuje jedynie wątek Amona, jego siostry oraz problemu imigrantów. film można obejrzeć, ale widziałem zdecydowanie lepsze i bardziej poruszające.

Do obejrzenia, ale na kolana nie rzuca! Temat bardzo dobry i na czasie, jednak akcja jakby porozrywana na kawałki, co bardzo przeszkadza. Ogólnie polecam! - przyjemnie się ogląda ;)

Poruszający, nieschematyczny, z sugestywnie nakreślonym tłem obyczajowym i kulturowym. Oszczędny w ekspresji. Ciekawy obraz wyobcowania na wielu poziomach. Jak da mnie jeden z lepszych na Outfilmie, a o dobre filmy tu niestety truudno..

trochę smutny, bardzo realistyczny jeśli chodzi o obraz emigrantów, uważam że warty obejrzenia

Wspaniały film, dobre kino, polecam. Nawet dla tego filmu warto wykupić pakiet, bo masz kino w domu

Film bardzo mi się podobał, choć czasami wydawał mi się lekko naciągany, ale to bardzo drobna uwaga. Naprawdę warto obejrzeć.

Długo się wahałem czy ten film obejrzeć. Film jest dobrze zrobiony, ale może zburzyć miły wieczór we dwóch. Łatwo się pokłócić. Nie polecam. Jeżeli ktoś był miłym misiem, to po tym filmie może spojrzeć na użycie przemocy jako jeden z koniecznych elementów życia.

Porządne niskobudżetowe kino. Temat albo kogoś zainteresuje albo nie, ale zawsze to jakieś zajrzenie w świat, którego nie znamy.