To tylko przyjaźń

Cudowny film.
Nie jest to kino super wysokie, raczej przyjemny, mądry film na spokojny wieczór. Poruszająca normalnością historia budowania związku, docierania się wpisana w szerszy kontekst rodzinny i społeczny.
Bohaterowie przekonują, są konkretni, uwarunkowani, nie kryształowi ale dają się lubić. Dobrze zrobiony obraz do którego będę z przyjemnością wracać.

Ksiądz

Ok. Dzięki za odpowiedź i starania. Zrobię drugie podejście do tego tytułu

podpisuję się pod uwagą techniczną! Mi to przeszkadza w oglądaniu filmu

Wszystkie chwile szczęścia

Dobra historia, ale nie wiem...autentycznych emocji mi trochę zabrakło.

Ukryte pocałunki

Piękny. Bardzo prawdziwy. Podobał mi się wątek ze szkołą, potrzebny i ważny. Dzisiaj ten film ma wymiar polityczny. Powinien być obowiązkowy np.w szkołach (nie tylko dla uczniów, lecz także dla nauczycieli i rodziców). Dobrze zrobione kino.
Ostatnio opcja coming outu w wieku nastoletnim jakoś mnie bardzo w kinie rusza. A tu pokazana cała skala szarości - brawo dla twórców.

Ojej! Mój syn to gej!

ja też... historia miała potencjał, ale główni bohaterowie- rodzice straszni!
szkoda, że życie pary pokazane w takich urywkach...

Moje wielkie włoskie gejowskie wesele

Przyjemny. Włoski i wbrew pozorom niegłupi. Porusza kwestie rodziny, wiary, uprzedzeń, szczerości w związku. Postać ojca, któremu homoseksualność nie przeszkadza tak w ogóle, ale nie może się pogodzić z tym, że dotyczy jego dziecka. Do tego barwni bohaterowie i piękne krajobrazy...
spodziewałam się czegoś gorszego :P
Ale ostatnia scena niepotrzebna, mogłoby skończyć się na kwestii Antonia.

Chłopak dla mojej mamy

Przyjemny film na odpoczynkowy wieczór. Spokojny, ale prawdziwy, optymistyczny. Fajnie pokazana relacja matka - syn, piękna ta ich zażyłość i wzajemna troska. Duży plus za kreację bohatera (pomysł na postać dwudziestoparo latka, który mimo, że zostaje w rodzinnym domu, musi dorosnąć), Odnalazłam się troch ę w tej postaci.

Zatoka miłości

zgadzam się! Są starsze filmy, które warto przypominać

Sodom

świetny. Genialnie zrobiony- rewelacyjne zbliżenia i prowadzenie kamery. Niezwykle prawdziwy, intymny obraz. Końcówka przewidywalna, ale życiowa za co duży+. Kreacja postaci i dialogi zachwycają

Front Cover

Ciekawy
ma zdecydowanie cudowne momenty i całość historii bardzo życiowa, zabrakło mi tylko bardziej rozbudowanego wątku tożsamości w sensie korzeni- szczególnie w końcówce. Wart obejrzenia, ale nie arcydzieło

Ciastka i potwory

halooo! Bez spojlerów proszę!

Zaskakujący
Spodziewałam się słodkiego filmu o nastoletniej miłości, a dostałam niezwykle dojrzały obraz. bez odrobiny lukru. Dobry film, momentami przerysowany, ale przerażająco prawdopodobny.

Dziewczyna, która została królem

Piękny
Bardzo poruszająca i klimatyczna historia. Nic w życiu nie jest łatwe ani czarno-białe. Prawdziwy. Obok "Carol" mój ulubiony film o tematyce kobieco-kobiecej, chociaż w tym obrazie to bardziej historia jednostki dojrzewającej do kreowania własnego losu.
Gorąco polecam

Od początku do końca

Przyjemny. Bez wielkiego polotu, ale czy każdy film musi być arcydziełem?
Na duży + sposób prowadzenia historii - odkrywanie uczucia, postać matki i ojców, walka o relacje. Film nie łamie tabu, nie jest bulwersujący, bohaterowie nie muszą walczyć ze światem...ale dzięki temu jest uniwersalny. Polecam. Optymistyczne kino

Po prostu Charlie

Piękny! Mega wzruszający i prawdziwy. Nie jest 0:1 porusza temat z szerszą perspektywą- coming out zmienia życie wszystkich dookoła. Genialna gra aktorska, muzyka, rzuty kamery.
Zapadający w serce i głowę obraz, który otwiera oczy na problemy innych ludzi.

Mów mi Marianna

Kiedy będzie? Z niecierpliwością czekam na więcej informacji dotyczących zobaczenia filmu. Będzie jeszcze dostępny... (pełna nadziei)

Love in Action

Dokument warty uwagi.
A skojarzenia z polskimi formami pomocy w katolickim środowisku nasuwają się same... np. cytowanie pana Cohena, albo sprzeczności myślenia typu: a).nie zmienia się orientacji, tylko zachowania b).nikt nie jest homoseksualistą.

Bardzo poruszający obraz

Carol

Cudowny!
Przepiękna historia, muzyka, gra aktorska, zdjęcia, montaż.
Arcydzieło, które jest prawdziwą ucztą <3

Pięć tańców

Piękny!!! Cudowne kino, z pewnością będę do niego wracać

Akron

Zdecydowanie polecam. Przyjemny film na wieczór.
Pokazane, że jeśli "nie ten problem to inny"... może trochę przerysowane, ale mega prawdziwe- rodzice mogą się pogodzić z nienormatywnością dziecka, ale zawsze coś będzie im się nie podobać :p
Film w porządku. Nie jest infantylny i przesłodzony, ale daje nadzieję.

Wyznania III - Przymierze łaski

Piękna końcówka tryptyku. Daje nadzieję, że nie trzeba wybierać między wiarą, a relacją... bo chodzi o to samo- o Miłość.
Gorąco polecam

Wyznania II - Świadectwo miłości

Mimo ponad 2h nie nuży. Trzymał mnie w emocjonalnym napięciu bardziej niż pierwsza część. Cudownie prawdziwy obraz. Porusza naturalnością. Pokazuje, że życie nie jest zero jedynkowe i zawsze niesiemy konsekwencje swoich wyborów. A coming out to życiowa/ duchowa podróż również rodziny.
Pięknie zrobione sceny, montaż, zbliżenia, muzyka, gra aktorska, dialogi. Majstersztyk

Wyznania

Subtelny, realny, emocjonalnie prawdziwy. Dobra historia, a dylematy związane z "wyborem" pomiędzy wiarą a spełnionym życiem dobrze wpisują się również w nasze realia.
Naturalnie zagrany, ostatnie 20 minut to mistrzostwo.

Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek - 3. Śmierć

Bardzo poruszające zakończenie trylogii...
Prawdziwe do bólu ukaznie złożoności życia,umierania, związków międzyludzkich.
Stawia pytania o sensowności walki o godność człowieka/relacji nawet po śmierci.
Muzyka, obraz, gra aktorska- genialne.
Historia nieprzesłodzona więc bardzo prawdziwa.
Tytuł, który zostawia po sobie ślad.
Gorąco polecam

Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek - 2. Choroba

Druga część świetnie nakręconej adaptacji (może ekranizacji-zadziwia i zachwyca zgodność z pierwowzorem).
Ukazanie różnych oblicz miłości, tego co wydaje się miłością... związek i jego budowanie, zdrady, rodzicielskie niepogodzenie, marzenia, przyjaciele, którzy są rodziną... i choroba, która jest jakoś dla nich wszystkich sytuacją graniczną.
Piękny, mocny, wzruszający obraz.
Polecam

Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek - 1. Miłość

Świetna historia- każdy bohater jest jakiś, konkretny mniej lub bardziej. I chociaż trudno mi zrozumieć Rasmusa, to postać Beniamina urzeka prawdziwością a Paul jest rozbrajający.
Cudowna muzyka i prowadzenie kamery, montaż, skupienie na małych detalach życia...
Polecam