Ukryte pocałunki /
Baisers cachés

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Ukryte pocałunki /
Baisers cachés

Ocena: 4.6 / 5 (810 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   pierwsza miłość
  •   szkolne realia
  •   homofobia i outing

Opis

Nathan ma 16 lat i właśnie zmienił szkołę. Podczas imprezy z nowymi kolegami spotyka chłopaka, który mu się podoba. Odłączają się od reszty i zaczynają się całować. Wkrótce w internecie pojawia się zrobione im z ukrycia zdjęcie, a Nathana zaczynają spotykać nieprzyjemne ataki.

Ukryte pocałunki to opowieść o zwyczajnym nastolatku, który z powodu swojej orientacji boryka się z niechęcią najbliższego otoczenia. Historia Nathana w realistyczny sposób pokazuje, jak różne mogą być reakcje na szkolne prześladowanie i brak akceptacji ze strony rodziców. Premierowa emisja filmu we francuskiej telewizji, która przyciągnęła przed ekrany prawie 4 miliony widzów, na nowo rozbudziła debatę na temat homofobii.

To obowiązkowe i nieodparte przypomnienie o destrukcyjnych efektach głęboko zakorzenionej bigoterii, a przy tym szczery, wyciskający łzy hołd dla tych, którzy borykają się z prześladowaniem w swoich domach i w społeczeństwie  Gay Essential

 

Obrazki

Komentarze

Brawo Outfilm.Po "mój najlepszy przyjaciel" w perspektywie jest"Ukryte pocałunki" i "mając 17 lat" czyli coś dla młodszych widzów .Ukryte pocałunki mam na DVD(w wersji oryginalnej z niemieckimi napisami ale znam ten język więc spoko) i jak najbardziej film polecam i daję mu 5 gwiazdek.Aktorzy przystojni i dobrze grają.Natan ma prze... u kumpli a Louis znowu w domu,ale z kąd my to znamy?

Wow, świetny film. Pojawiły się we mnie chyba wszystkie możliwe emocje. To niby tylko film, ale gdy Louis chciał popełnić samobójstwo autentycznie się poryczałem i modliłem, żeby nie skoczył z tego dachu. Tak samo mocno byłem wściekły na Louisa, gdy pobił Nathana w szatni zamiast mu pomóc. Dużo emocji we mnie wywołał ten film i chyba przede wszystkim dlatego mi się spodobał. Czekam już na kolejną premierę za tydzień ❤❤❤?

super film. cała prawda... jeden ma przeje... w szkole drugi w domu. ale miłość jak zawsze zwycięża. więcej takich filmów :-)

Cudny, delikatny, pięknie opowiada o tym, że nigdy i za żadne skarby świata nie chciałabym znowu być nastolatką. Piekło zmieniającego się ciała, braku akceptacji, braku zrozumienia w szkole, albo w rodzinie, w której przestajesz być uroczym dzieckiem, a stajesz się często obcym dorosłym. Czekam na więcej takich filmów.

W koncu film na poziomie. Ukazujacy prawde jaka otacza mlode osoby i najblizszych. Prawdziwe sytuacje oraz problemy... Film dla kazdego, kazdy powinien go obejrzec by zrozumiec problem akceptacji otoczenia i rodzin homoseksualnych. Oby wiecej takich filmow.

Bardzo trafnie przedstawiony problem akceptacji siebie, otoczenia i wśród najbliższych. Homofobia jest złem ale obojętność jeszcze gorsza. Pozazdrościć wsparcia rodziców, której ja w przeciwieństwie do Nathana nigdy nie miałem. Więcej takich filmów. Brawo!!!

Film jest bardzo dobry, być może nie sięga do głębi dramatu "bycia wykluczonym", ale w sposób przejrzysty pokazuje, że nikomu nie jest łatwo...po żadnej ze stron. Choć nie jest to "Moonlight", ale też dotyka doświadczenia tak bolesnego i niewyobrażalnego jak nienawiść, ślepa agresja a wreszcie pustka samotności.

Bardzo dobry film, pokazuje problemy z jakimi borykają się młodzi ludzie spoza heteronormy nawet w takim, wydawałoby się tolerancyjnym społeczeństwie, jak francuskie.

Człowiek jest istotą społeczną , żyje w stadzie i nie potrafi bez niego żyć. W stadzie realizuje własne życiowe cele ,w stadzie kształtuje się jego osobowość. A czym , że jest ta jego osobowość? To sposób w jaki reaguje na otaczającą go rzeczywistość, planuje i organizuje swoje życie, porządkuje wiedzę i doświadczenie i określa swój stosunek do otaczającego go świata. A więc osobowość jest najwyższą instancją regulacji zachowań człowieka i powstaje na bazie doświadczeń i gromadzonych informacji tworząc zespół standardów psychologicznych właściwych każdemu człowiekowi. Wszystko to dzieje się w środowisku biologicznym i społecznym . Znaczący wpływ na te zachowania ma potrzeba akceptacji.I o tym jest ten film. O szukaniu tej akceptacji, jej potrzebie i o braku umiejętności jej wyrażania . Bardzo dobry film.

Film głównie - a może przede wszystkim - dla rodziców, opiekunów, krewnych, bliskich. Jak wyglądają emocje, uczucie, tam w środku, między dwoma facetami, wiemy tu o tym wszyscy, Ale nie wszyscy wiemy albo nie zawsze potrafimy zrozumieć to, co widzimy, czego jesteśmy świadkami, nie umiemy wesprzeć, pomóc, a najważniejszych momentach życia, gdy kształtuje się dorosły człowiek. Ma takie samo prawo do błędów, wyborów, decyzji, jakie my mieliśmy ileś lat temu. Tak samo jak my kiedyś oczekiwaliśmy zrozumienia, miłości, wsparcia, przytulenia, słów "jestem z Ciebie dumny", tak samo teraz oczekuje tego inny człowiek, tak bliski nam, jak nikt inny być nie może. Wydaje się proste jak drut, a jednak tak niesamowicie trudne do przełknięcia. Przeszkody w zajarzeniu tego są różne: własne przekonania, ale przede wszystkim duma, choć ma ona tyle znaczeń i tyle barw. Uważamy, że my wiemy najlepiej, że nasze musi być na wierzchu - dlaczego? tylko dlatego, że to my jesteśmy starsi, bardziej dorośli, mądrzejsi? Naprawdę? Film daje naprawdę wiele do myślenia, każe otrząsnąć z kurzu zastałe zwoje mózgowe, ruszyć głową, spojrzeć inaczej na świat, na ludzi, na wszystko, co nas otacza. Każe zobaczyć nam, że istnieje coś poza nami samymi, poza smartfonem, tabletem, aplikacjami, które pozwalają nam wierzyć, jak bardzo ciekawe, bujne, radosne i treściwe jest nasze życie. Że istnieje wiele, wiele więcej. I że wokół nas są ludzie, tacy prawdziwi, z krwi i kości. A to nie jest łatwe. Do obejrzenia koniecznie. Na dodatek: do obejrzenia ze zrozumieniem.

Świetny film! Znakomicie pokazujący problematykę młodych ludzi w szkole, wśród rówieśników, wobec oczekiwań rodziców. Uniwersalny i bardzo dobitny przekaz. Zdecydowanie "lektura obowiązkowa"!

Ten film obok "Modlitwy za Bobby'iego" powinien być pokazywany rodzicom. Bo homofobia zaczyna się w domu.

Muszę powiedzieć, że scenarzysta pięknie ten film wymyślił. I ja jestem nim zachwycony. Ciekawa sceneria, piękni aktorzy, a pomysł najlepszy. Kupiłem go za smsa, ale warto było. ❤❤

Piękny film wart obejrzenia , piękna szkoła zycia dla wszystkich .
Scenariusz i reżyser stanęli na wysokości zadania BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba będę jedynym, któremu ten film się nie spodobał.
Francja, 21 wiek i cała szkoła się śmieje z jednego zdjęcia i żyje tym przez miesiąc?
Wiele scen jest groteskowych zupełnie nie do oglądania.
Aktorstwo na poziomie takim, że ja bym podobnie zagrał.
Dla mnie totalna klapa ;(

w mojej ocenie Twoja recenzja jest zdecydowanie zbyt ostra, ale groteskowość (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jest rzeczywista i jest to słabością tego filmu. Jednak sądzę, że wynika to z chęci podbicia serc współczesnej widowni, którą rozpieszcza się serialami paradokumentalnymi typu "Dlaczego ja" czy "Policjantki i Policjanci"...

...bywają tu filmy, po obejrzeniu których nie mogę wstać z kolan. Niestety ten do nich nie należy, chociaż nie jest zły, a nawet jest całkiem w porządku, ale nie sponiewierał mnie... Miło się oglądało, więc POLECAM

Niestety nie ma tu ani cienia przesady! Wielu nabiera się na taką ściemę, że "Zachód (w tym Francja) to raj dla lgbt). Mam tam znajomych, którzy również muszą ukrywać swoją orientację, bo mieszkają w mniejszym mieście, gdzie poziom homofobii jest porównywalny do tej na polskiej prowincji, o ile nie większy. Ale wystarczy obejrzeć parę dokumentów, by przekonać się, że nawet w Paryżu bywa różnie i nie jest tam tak różowo. Niedawno oglądałem reportaż telewizji francuskiej z czasu, gdy we Francji legalizowano związki partnerskie, co wywołało ogromne protesty społeczne, a padające wówczas argumenty przeciwników były identyczne jak naszych polskich (że to choroba, grzech, wynaturzenie itd.). Najbardziej utkwiła mi wypowiedź młodego Paryżanina geja, który oświadczył, że wprawdzie też jest gejem, ale "niepraktykującym" i przeciwny legalizacji homo-związków, ponieważ wg niego homoseksualizm to choroba, związek dwóch mężczyzn to patologia! Niestety nie pamiętam tytułu tego dokumentu i nie udało mi się go odnaleźć, bo chętnie bym Ci go polecił. Rzeczywistość jest taka, że homofobia i nietolerancja nie ma narodowości i występuje wszędzie w podobny sposób, tzn. niezależnie od państwa na prowincji (w małych miejscowościach) jest ona silniejsza, a w dużych metropoliach, gdzie panuje większa anonimowość, występuje ona rzadziej. Choć sam mieszkam w bardzo konserwatywnym regionie Polski (na Podkarpaciu) i przez wiele lat mieszkałem ze swoim partnerem w niewielkim mieście, to jednak osobiście nigdy nie spotkaliśmy się nawet z najmniejszym przejawem homofobii lub niechęci, a sąsiedzi po prostu nas lubili. Nie ukrywaliśmy swojego związku, ale z drugiej strony sami też nie prowokowaliśmy otoczenia np. publicznym obściskiwaniem się, czy ekscentryczną stylizacją. Po prostu byliśmy normalnymi chłopakami (a nie wojującymi aktywistami, domagającymi się uwagi), jak większość mieszkańców. Znaliśmy realia, więc się nie wychylaliśmy w żadną stronę... A na opinię społeczną sami - jako lgbt - pracujemy. Więc opinia o rozwiązłości i braku jakichkolwiek zasad moralnych tego środowiska nie wzięła się z księżyca, lecz każdy ma oczy i widzi (wystarczy zapoznać się z kinem lgbt, które to potwierdza)!

Piękny. Bardzo prawdziwy. Podobał mi się wątek ze szkołą, potrzebny i ważny. Dzisiaj ten film ma wymiar polityczny. Powinien być obowiązkowy np.w szkołach (nie tylko dla uczniów, lecz także dla nauczycieli i rodziców). Dobrze zrobione kino.
Ostatnio opcja coming outu w wieku nastoletnim jakoś mnie bardzo w kinie rusza. A tu pokazana cała skala szarości - brawo dla twórców.

Ciekawy, dobrze zagrany film. Temat stary jak świat , zmuszający do zastanowienia się nad naszą miłością dla osób, którym jest ją trudno okazywać...

Irytujący jest ten film. Z drugiej strony liberalna Francja, Paryż spotyka się z napiętnowaniem i wykluczeniem. Czy to Jerozolima?
Nie wiem dlaczego ten film ma tak wysokie noty. Naprawdę nie jest to film wysokich lotów. Jest dużo innych fajniejszych lepiej zagranych i wyreżyserowanych filmów na tym portalu, a mają niższą ocenę :D

Zobacz także