Po prostu Charlie /
Just Charlie

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Po prostu Charlie /
Just Charlie

Ocena: 4.5 / 5 (77 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   historia dojrzewania i poszukiwania akceptacji u najbliższych
  •   piękne, wrażliwe ujęcie transseksualności
  •   świetnie zrealizowany, nagradzany na festiwalach film

Opis

Charlie ma 14 lat i piłkarską karierę przed sobą. Chociaż elitarny klub chce podpisać z nim kontrakt, a rodzice mocno go wspierają, chłopak z każdym dniem jest coraz bardziej nieszczęśliwy. Powodem jego wycofania jest sekret, który w sobie tłumi - Charlie jest tak naprawdę dziewczyną i nie potrafi dłużej tego ukrywać. Gdy tajemnica wyjdzie na jaw, całą rodzinę czekają ogromne zmiany.

"Po prostu Charlie" to historia niezwykłej, ale i wyboistej drogi, jaką jest odkrywanie swojej transseksualności. Wraz z tytułową bohaterką doświadczamy oznak niezrozumienia, pierwszych wizyt u lekarza oraz kolejnych etapów fizycznej przemiany. Film w szczery i wrażliwy sposób pokazuje, jak prawdziwa tożsamość dziecka wpływa na jego rodziców, rodzeństwo i znajomych. Historia Charlie przedstawia wiele aspektów tranzycji, przez co staje się wyjątkowo kompletnym, filmowym spojrzeniem na życie osób transseksualnych. Film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu w Edynburgu, znalazł się także w oficjalnej selekcji wielu festiwali - m.in. w Guadalajarze, San Francisco, Szanghaju i Turynie.

Obrazki

Komentarze

Bardzo dobry film i wartościowy życiowy. Ciesze się że na outfilm jest więcej filmów o tematyce Trans.

Pozdrawiam i gorąco polecam film Radek.

Ciekawy i mądry film. Podobał mi się bardzo.
Jeden z lepszych tutaj. Uważam, że Charlie i tak miał bardzo dobrą sytuację, sporo osób było mu przychylnych. Ciekaw jestem jak babcia...

Warto obejrzeć!

Chętnie polecę innym znajomym.
Aktor grający Charliego, zagrał świetnie.
Wzruszyła mnie bardzo m.in. rozmowa u psychologa.

Niesamowity film! Porusza wiele wątków jak toleracja do wszystkiego co inne, a co dzięki systemowi zostało zmanipulowane i ukazane jako nienormalne... bo odbiega od tradycyjnych wzorców, których celem jest ślepe posłuszeństwo i robienie nowych niewolników, dla ktorych nadrzędnym celem ma być utrzymywanie tego kieratu :/

Ciekawy film... Trudny i ciężko się go ogląda, jak i ciężko się przyzwyczaić do Charliego, jako dziewczyny... Domyślam się tylko, że życie takich osób musi być mega trudne. Bycie gejem przy byciu trans to żaden problem. Podziwiam. Polecam, warto obejrzeć :)

PYTANIE:
Kto kwalifikuje tutaj filmy?
Kto ten Film zakwalifikowal do dramatu i na jakiej podstawie?
prosze o konstruktywna odpowiedz?, bo jezeli wszystkie filmy zostaly podobnie skwalifikowane, to jest cos nie tak z tym serwisem i jego zaloga!

Jednej z najbardziej wartościowych filmów, jakie do tej pory mieliśmy przyjemność oglądać na outfilm! Polecamy!