Nocą wszystkie koty są bure

Porucznik Columbo to nie jest.

Bez skazy

Świetne dialogi. Jedna scena powinna wyglądać inaczej- zgłoszenie sprawców napaści, mimo "formalnych" problemów.

Ostatni komers

Spróchniała polska kinematografia. Prawdopodobnie Polski Instytut Sztuki Filmowej vel Frapującej wymaga aby w każdym filmie był ksiądz, chociaż jego obecność niczego nie wnosi.

Samotność

Piękne zdjęcia, scenariusz kiepski. Geje przedstawieni jednostronnie jako niewyżyci seksualni hedoniści.

Życie to nie teatr

Rewelacyjny emocjonalny prysznic! Oczyść się!

Żegnaj, mamo

Każda osoba ze społeczności LGBTQ+ powinna się uczyć sztuk walki-zawsze znajdzie się jakiś heteronormatywny, który będzie chciał Ciebie wcisnąć do "szeregu". Napięcie rośnie w tym filmie jak kula śnieżna , aż do kulminacyjnej rodzinnej nocnej chryi. Jedyny minus to czego w tym filmie akurat nie ma -całej rodziny Iana, która by generowała kolejne problemy...:)

Bramy piekła: Rosja

Siłą napędową do homofobii jest religia i to tak w Rosji, jak w Polsce czy w Arabii Saudyjskiej. Jeśli myślisz tak jak każą Ci myśleć kapłani, rządzący itd. to stajesz się narzędziem do czynienia zła. I to czasem wbrew osławionym "świętym księgom", że też Ci bogobojni homofobii nie pamiętają przykazania miłości Jezusa z Nazaretu tylko starotestamentowej opowieści o Sodomii I Gomorze. Piekło dla obłudników otwiera się szeroko, gdziekolwiek by byli...

Cztery dni we Francji

Kochanek mści się za zdradę partnera i szuka okazyjnego seksu na grindzie. Pierre jest maksymalnie rozbity, chce udowodnić sobie, ze chodzi tylko o seks. A tak na prawdę chodzi o jego zranione uczucia. Mimo całej beznadziejności Paul odnajduje Pierre, przeprasza i odzyskuje go. Grindr, seks randki, dostępność i spełniona ochota na seks nas w sumie niszczą.

Jess & James

Muzyka zupełnie niespójna z fabułą. Nie jest tłem. Czasem obraz musi gonić muzykę. Fabuła piękna droga do siebie, do miłości. Walka o lepsze jutro:)

Ojciec (Abu)

Piękne słuchowisko, kiepski obraz.

Berlin Alexanderplatz

Film-powiastka filozoficzna "jesteśmy źdźbłem trawy na wietrze", ale żeby aż 3 godziny? Przesada

Spójrz na mnie

Brytyjska wariacja rodem z filmów Pedro Almodóvar, w sumie dość sztuczna :)

Niebezpieczna gra

Cudowny świat bez coming out i homofobów. Obym dożył :D Zamiast przeciwstawiać się miażdżącemu społeczeństwu można poukładać sobie kwestie szczerości w związku, odpowiedzialności, oczekiwań, namiętności etc.

Puls: sezon 1 - odcinek 9

Złota Malina za scenę finałową: w trakcie imprezy po długich poszukiwaniach wolnego pokoju para nastolatków znajduje jakieś pomieszczenie w dolnej części budynku, zaczynają się tulić i całować, i nagle wszyscy trzeźwi po scenach z alkoholem i narkotykami wchodzą i nakrywają ich, spodziewałem się, że w drzwiach zobaczę papieża, misia Yogi i Calineczkę. Zdaje się, że dziecko nakręciło by te scenę lepiej, a nie reżyser na siłę tworzący dramaturgię;)

100 dni do rozkazu

Trudny film o fali w wojsku -"starsi" znęcają się nad "młodszymi" np. zmuszając do salutowania w mroźny dzień, obsikiwanie, bieganie uzbrojonym, aż do utraty tchu. Machina wojskowa "przerabia " ludzi jak rzeźnik mięso. Odnajduję wiele elementów paralelnych do sytuacji osób LGBT+ w Polsce. I jak w filmie dla nie jednej jednostki słońce ostatni raz zachodzi...