Ojciec (Abu)

Piękne słuchowisko, kiepski obraz.

Berlin Alexanderplatz

Film-powiastka filozoficzna "jesteśmy źdźbłem trawy na wietrze", ale żeby aż 3 godziny? Przesada

Spójrz na mnie

Brytyjska wariacja rodem z filmów Pedro Almodóvar, w sumie dość sztuczna :)

Niebezpieczna gra

Cudowny świat bez coming out i homofobów. Obym dożył :D Zamiast przeciwstawiać się miażdżącemu społeczeństwu można poukładać sobie kwestie szczerości w związku, odpowiedzialności, oczekiwań, namiętności etc.

Puls: sezon 1 - odcinek 9

Złota Malina za scenę finałową: w trakcie imprezy po długich poszukiwaniach wolnego pokoju para nastolatków znajduje jakieś pomieszczenie w dolnej części budynku, zaczynają się tulić i całować, i nagle wszyscy trzeźwi po scenach z alkoholem i narkotykami wchodzą i nakrywają ich, spodziewałem się, że w drzwiach zobaczę papieża, misia Yogi i Calineczkę. Zdaje się, że dziecko nakręciło by te scenę lepiej, a nie reżyser na siłę tworzący dramaturgię;)

100 dni do rozkazu

Trudny film o fali w wojsku -"starsi" znęcają się nad "młodszymi" np. zmuszając do salutowania w mroźny dzień, obsikiwanie, bieganie uzbrojonym, aż do utraty tchu. Machina wojskowa "przerabia " ludzi jak rzeźnik mięso. Odnajduję wiele elementów paralelnych do sytuacji osób LGBT+ w Polsce. I jak w filmie dla nie jednej jednostki słońce ostatni raz zachodzi...