Słoń
/
Słoń
Zainstaluj Adobe Flash
Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.
Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć
listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.
Słoń
/
Słoń
- o miłości między chłopakami na podhalańskiej wsi
- nagroda na Festiwalu w Gdyni
- nasza produkcja
Dlaczego warto obejrzeć
Opis
Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.
Czuły film, który mocno przytula i przepełnia nadzieją! Queerowy romans, zdobywca nagrody na festiwalu w Gdyni i jeden z najpiękniejszych debiutów roku.
Film dostępny w wersji z audiodeskrypcją dla osób słabowidzących i niewidomych pod linkiem: https://outfilm.pl/slon-audiodeskrypcja oraz w sekcji "Zobacz także".
Nagrody
- Najlepszy Film w kategorii Filmów Mikrobudżetowych na Festiwalu w Gdyni
- Fusion Oslo: Nagroda Publiczości
- Reeling Chicago Film Festival: Najlepszy Film Fabularny
Festiwale
- 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
- Cinema Diverse, Palm Springs
- Reeling Film Festival, Chicago
- Fusion Oslo
- Cinema Queer, Stockholm
- Iris Prize, Cardiff
- FRAP, Gorzów Wielkopolski
- TLVFest, Tel Aviv
- Mezipatra, Brno i Praga
- Melbourne Queer Film Festival
- Roze Filmdagen, Amsterdam
- Dwa Brzegi, Kazimierz Dolny
- Outfilm Poznan Festival
- Nowe Horyzonty, Wrocław
- Braunschweig International Film Festival
Komentarze
Dzieci nie proszą się na świat. Dlatego przyszli rodzice nie powinni w ogóle brać pod uwagę tego, że "na starość dzieci się nimi zajmą". Skoro decydują się na dziecko, to powinni wiedzieć, co jest w ich zakresie obowiązków, nie ograniczać wolności dziecku i nie powinni liczyć na "rekompensatę za trud włożony w wychowanie".
nuda
Rzeczywiście, dłużyzny okropne, ale przy ostatnich dziełach , które nam tu oferowano to arcydzieło. Poza tym debiut ma swoje prawa.
PS. dodatkowe "atrakcje" ze scenopisu - napisy np. cicha muzyka, twierdząco pomrukuje, piosenka cichnie, piosenka gra dalej, rżenie konia, szum deszczu itd.
Przyjemny, dobrze zagrany, ale jak dla mnie troszkę za płytki, spodziewałem się większej dramaturgii.
Dla mnie bardzo udany film. Aktorsko - naprawdę super, zdjęcia - mega. Polecam!
Nie jestem Polakiem, ale uwielbiam Polskę i polską kulturę. Dlatego jestem co mniej bardzo zachwycony, kiedy film o gejach jest wyprodukowane w Polsce. Film nie ma nic nowego, ale to nie szkodzi, bo miłość jest miłością i nie ma innych spraw. Oczywiście bardzo fajnie, że było pokazane, że na wsi w Polsce jest homofobia, i to nie jest okej. Nie wiedziałem, jak odreaguje matka Bartka. Końcówka przypomina włoski film „Come non detto”, znów płakałem. Dzięki Kamilu Krawczyckiemu.
Bardzo ładny film. Ewa Skibińska jak zwykle mistrzowsko, taka nasza polska Sandra Bullock.
W końcu produkcja w której narracja nie musi być oparta o pozycję masochistycznego cierpiętnictwa i narzekactwa na złe społeczeństwo. Panowie postawili się!
brawo!!!
zupełnie nie rozumiem malkontentów - świetny film, dobrze zagrany, świetne role, piękni aktorzy, życiowy scenariusz osadzony w realiach konserwatywnej polskiej wsi. w końcu coś bez popadania w skrajności, jakiegoś masochizmu, autodestrukcji, ćpania, chemseksów , walki o samoakceptację... i to jeszcze niskobudżetowe dzieło, po którym w ogóle tego nie widać. niech się inni uczą ;)
P.S. UWAGA - SPOJLER. ciekawie skontrastowany paradoks vel hipokryzja: niezamężna córka w ciąży - musimy znieść to z dumą, to żaden wstyd, takie życie, tak się zdarza vs syn gej - wstyd, hańba, trzeba to ukryć etc, problemy ciężarnej siostry ważniejsze od "homoseksualnych fanaberii" syna, matka bagatelizuje jego potrzeby, a córką marnotrawną trzeba się zająć... syn, który jest zawsze na miejscu i chce zająć się matką - niedoceniany przez nią i do tego porównywany z ojcem, który ze wsi uciekł...
Ciekawy. Świetni aktorzy. Trudne polskie realia.
piękny głęboki film
o pierwszej miłości, dojrzewaniu i homofobicznym społeczeństwie.ilez to razy sam słyszałem- ciota, pedal
wspaniale efekty dźwiękowe, piękne krajobrazy, poetyckie zawieszenia
i wspaniała gra wszystkich aktorów
Ten film nic nie wnosi. Płytki do bólu schematyczny i szablonowy. Ostatni tępy dresiarz umrze w Polsce pod koniec XXI wieku:) Z filmu wynika, że społeczeństwo polskie musi się leczyć psychicznie. Niektóre zdjęcia dobre, choć nierealne. Rodzina z problemami finansowymi na dwa konie jeździeckie? No chyba reżyser odleciał :D
Bardzo udany film, dobre aktorstwo wszystkich wykonawców. Daje do myślenia...