Środek świata

Cudowne obrazy, niebanalna historia. Ciekawa wielowątkowość. Mądry, życiowy film. Polecamy :)

Esteros

Przepiękny film o prawdziwej miłości, której nic nie pokona. Rewelacyjna muzyka:Leo Garcia - Amores como el nuestro
https://www.youtube.com/watch?v=AeKqZC8xCUQ

Akron

Przepiękne i wzruszające kino. Życie pisze nieprawdopodobne scenariusze, jednak najważniejsze gdy wszystko dobrze się kończy. Artystyczne kadry. Polecam na sobotni wieczór. Koniecznie u boku ukochanej osoby.

Spójrz mi w oczy

Refleksyjny film. Życiowa opowieść. Namiętna relacja skłania do zastanowienia się nad życiem. Ale czy warto zmieniać "wygodne" na "niepewne"?

Wysokie napięcie: mężczyźni

Trzeci filmik "Ten drugi" - zabawny. Reszta nowelek ciekawa, ale trochę "toporna".

Jeszcze raz

Mieliśmy nadzieję na inne zakończenie. Niestety Jonathan - główny bohater - nie wyniósł nic z kolejnej już lekcji życia. Natomiast Adam chyba zrozumiał, że jednak warto być sobą...

Parada

Chwilami bawi do łez. Jednocześnie wzrusza. Prawdziwe kino godne polecania.

Xenia

Dziwny, ale fajny. Trochę realizmu fantastycznego. Ciekawe nakręcony, jakby nierzeczywisty. Godny obejrzenia. Jednak dla niektórych główny bohater może być za bardzo "przegięty" :)

Współlokatorzy

Bajeczka w sam raz na sobotni wieczór.

Cztery księżyce

Przepiękny film o relacjach z życia wziętych. Film wzrusza i bawi jednocześnie. Niebanalne przeplatające się historie. Zaskakujące zakończenie. Do tego ciekawa muzyka. Polecam każdemu, kto lubi ambitne kino bez cukierkowego gejowskiego przegięcia.

Po drugiej stronie

Każdy filmik w swoim rodzaju. "Dozorca" chyba najlepszy. Każda miłość zasługuje na uwagę.

Podaj mi dłoń

Trudna relacja! Dwie skrajne postacie. Wielowątkowość w filmie ogranicza tylko wyobraźnia oglądającego. Przepiękne kadry.

Bogowie i potwory

Piękny, prawdziwy film... Wzruszająca historia. Wybitna gra aktorów.

Boys

Cudownie leniwy, sentymentalny artyzm. Przepiękni bohaterowie. Życie czasem zaskakuje, choć trudno się w nim odnaleźć. Romantyzm w obrazie i emocjach.

Ostatni mecz

Smutny i prawdziwy film o kubańskiej rzeczywistości. Bardzo dobra, naturalna gra aktorska. Jednak oczekiwaliśmy happy endu... Piękna i wzruszająca historia.

Wspaniała rzecz

Optymistyczny, piękny film o młodzieńczej miłości. Mimo, że dość stary, to historia zawsze aktualna i świeża. Polecamy każdemu.

Morze Północne, Texas

Klimatyczny film. Opowieść o nastoletniej, pełnej swoistego uroku miłości w specyficznych warunkach. Lekki ale trzymający w niepewności. Artystyczne ujęcia i cudowna muzyka zwłaszcza na napisach końcowych :)

W kręgu

Pouczający film o trudnych czasach, pozwalający docenić naszą swobodę życia. Ciekawa historia pary z wieloletnim stażem, która przerwała przeciwności losu.

Wszyscy myślą tylko o jednym?

Rewelacyjna komedia romantyczna. Wzrusza i bawi jednocześnie.

Pod prąd

Pogmatwany, jak życie film z przepiękną muzyką w tle. Cudowne widoki. Historia wzrusza i zaskakuje subtelnością, delikatnością kruchej miłości...

Longhorns

Przejaskrawiona gejowska komedia. Nie ma co się spodziewać ambitnego kina. Film bawi prostackim obrazem. I tylko tyle należy się po nim spodziewać :)

W ciemno

Mroczny, utrzymujący w napięciu przepiękny film o miłości w trudnej rzeczywistości. Film o prawdziwej miłości, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Brak jednoznacznego happy endu, jednak wierzę, że historia zakończyła się szczęśliwie. Mimo wszystko pozostaje niedosyt. Dobrze, że nas życie w takim strachu nie dotyczy...