Wspaniała rzecz /
Beautiful Thing

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Wspaniała rzecz /
Beautiful Thing

Ocena: 4.5 / 5 (134 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   szczera, ujmująca historia
  •   świetne dialogi i bohaterowie
  •   jeden z brytyjskich klasyków kina LGBT

Opis

Środek lata na przedmieściach Londynu. Dwóch mieszkających po sąsiedzku nastolatków. Jeden jest upokarzany przez szkolnych kolegów, drugi - regularnie bity w domu przez własnego ojca i brata. Po nocy spędzonej w jednym łóżku chłopcy wiele się o sobie dowiadują. Zaczyna rozwijać się między nimi prawdziwa bliskość.

Wspaniała rzecz to kolejny brytyjski klasyk kina LGBT na Outfilmie. Z ujmującą szczerością i dystansem pokazuje codzienną rzeczywistość, z jaką przyszło się mierzyć dwóm dorastającym chłopakom. Temat odkrywania własnej seksualności jest tu zanurzony w szerszym, społecznym kontekście. Film w szczery i barwny sposób pokazuje pełne uprzedzeń i konfliktów środowisko konserwatywnej klasy średniej. Mimo, że powstał prawie 20 lat temu, można w nim odnaleźć wiele problemów aktualnych również dzisiaj.

Obrazki

Komentarze

Nie wypożyczę, jednak gorąco polecam :)

Nie wypożyczę z prostego powodu - mam film od kilku lat :). Dla lubiących kino pierwszej, młodzieńczej miłości, coming out'u - świetny film, gorąco polecam. Jak w opisie: "(...) to kolejny brytyjski klasyk kina (...)".

Piękny film - polecam :)

Wspaniały film o dojrzewaniu, odkrywaniu swojej seksualności i młodzieńczej miłości. Oglądałem go już kilka razy i jeszcze obejrzę nie raz. Dlaczego "outfilm.pl" każe nam za niego płacić, skoro można go obejrzeć za darmo, np. na cda: http://www.cda.pl/video/86021a4

Outfilm to legalna kultura

Outfilm proponuje całkowicie legalny dostęp do filmów LGBT - połowa przychodów dociera więc do samych twórców. Cda.pl jest portalem, w którym filmy udostępniane są bez wiedzy i zgody artystów. Zarabiają na nim tylko osoby, które czerpią zyski z umieszczania tam reklam. Outfilm zaś to legalna kultura.

odgrzewany kotlet

świetny film, ale prawie każdy już go widział, po co zamawiać takie starocie

Optymistyczny

Fajny jest ten film, bo niby taki zwykły a jednak coś dobrego wnosi. Niedosyt pozostawia ucięcie wątków, zakończenie tak jakby w połowie zdania. Ale cóż, tak bywa. Film jest dla mnie optymistyczny i chyba za to podoba mi się najbardziej.

doskonały

Świetnie się go ogląda, lubię brytyjskie klimaty, a opowieść momentami chwyta za serce :-)

5/5

Lovestory dwóch szkolnych kolegów mieszkających obok siebie w angielskim modernistycznym slamsie.

Optymistyczny, piękny film o młodzieńczej miłości. Mimo, że dość stary, to historia zawsze aktualna i świeża. Polecamy każdemu.

Prostota,a jednocześnie piękno tej historii to zdecydowanie atuty tej produkcji.
Bardzo życiowa produkcja

Zobacz także