Po drugiej stronie /
Al Otro Lado

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Po drugiej stronie /
Al Otro Lado

Ocena: 3.5 / 5 (283 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   5 świetnych, pobudzających do refleksji historii
  •   produkcje z Hiszpanii, Brazylii, Włoch i Meksyku
  •   nowości ze światowych festiwali

Opis

"Po drugiej stronie (i inne historie)" to zbiór pięciu nowych filmów krótkometrażowych, w których głównym motywem jest pożądanie i różne jego przejawy. Chwilami seksownie, chwilami wzruszająco - filmy pokazują zarówno związane z nim spełnienie jak i frustracje. Tylko od 18 lat. 

Wszystko w porządku

Loris ma 23 lata i mieszka u swojej ciotki. Tęskni za chłopakiem i pragnie prawdziwego uczucia. Pewnego dnia umawia się przez internet z obcym mężczyzną, wobec którego ma bardzo konkretny plan. 

Dozorca

Marcelo nie może oprzeć się przystojnemu dozorcy, który pracuje w jego budynku. Ma nadzieję, że też jest gejem, więc w końcu postanawia zaryzykować i wykonać pierwszy krok.

Po drugiej stronie

Felipe i Claudio to dwóch młodych chłopaków z Meksyku, których łączy bliska relacja. Kiedy Claudio wyjeżdża do Stanów, Felipe ryzykuje życie, żeby też się tam dostać i żeby mogli znów być razem.

Walka tygrysów

Pablo i Nicolas żyją w małym meksykańskim miasteczku i razem przygotowują się do rytualnej walki zgodnie ze starą, lokalną tradycją. Według panującego zwyczaju, chłopcy powinni też wręczyć kwiat wybranej dziewczynie, jednak Pablo ma inne plany.

Xavier

Nicolas samotnie wychowuje 11-letniego Xaviera. W pewnym momencie zauważa, że jego zamknięty w sobie syn jest bardzo zainteresowany kolegami. Zaczyna bardziej przyglądać się chłopcu i próbuje go zrozumieć.

 

Obrazki

Komentarze

5 znakomitych noweletek. Dozorca wymiata śmiałością scen erotycznych. Rewelacja.

Dozorca najlepszy. Reszta przekombinowana. Ostatni obleśny, kogo interesują tacy dziecięcy bohaterowie????

Hmmm, Dozorca fajny, reszta to strata czasu. A umieszczenie w tym zestawie filmu o dzieciach to poroniony pomysł.

Każdy filmik w swoim rodzaju. "Dozorca" chyba najlepszy. Każda miłość zasługuje na uwagę.

Pięć miniatur filmowych bardzo zróżnicowanych pod względem artystycznym. Moim zdaniem, najsłabszy jest pierwszy film. Natomiast "Po drugiej stronie" i "Xavier" są niezwykle ujmujące i skłaniają ku refleksji.

Kilka bardzo różnych esejów filmowych. Ja uwielbiam tę drobną formę, która więcej daje do myślenia niż tak naprawdę pokazuje. Jest bardziej osobistą formą niż film długometrażowy, bo trzeba ująć samego siebie, swoje myśli, przemyślenia, pasje i emocje i pokazać to wszystko w jednej, krótkiej chwili. To jakby pokazanie kawałka swojej duszy w jednym mgnieniu stroboskopowego światła.

W porównaniu do "Męskich Szortów" w ich kilku odsłonach - nuuuuda. Zdecydowanie ostatnia historia "Xavier" najciekawsza i tchnąca optymizmem!

Tak, każda z historii ma…

Bardzo przeciętny zestaw nowel, choć tak, każda z historii ma coś w sobie. Latinomagico. "Po drugiej stronie" zdecydowanie wygrywa. Następnym razem proszę bez zbędnego epatowania seksem zamiast ciekawej historii oraz - plisssss - bez dzieci. :)

Niektórzy nie zrozumieli znaczenia ostatniego filmu...tu nie chodzi o to żeby przedstawiać dziecięca fascynację do tej samej płci,ale o rolę Ojca,który widząc,że prawdopodobnie jego dziecko będzie homoseksualne nie walczy z jego naturą,poprzez tą piosenkę w ostatniej scenie utwierdza go,że zawsze będzie go kochał,kimkolwiek w przyszłości będzie!Jak widać dla samych gejów to temat niejasny,a co dopiero dla rodziców takich dzieci...daleko naszemu społeczeństwu do takich standardów...szkoda.