Narcyz i Złotousty

fajnie że takie filmy też są na outfilmie

Something Like Summer

4/5 - zaczyna się trochę jak typowy amerykański low budget gay movie, ale potem (za pewnie po tych mitycznych 20 minutach po których słynni krytycy outfilmu wyłączają film a resztę czasu tracą na wylewanie żali w komentarzach jaki to słaby film nie widząc go w całości) robi się już ciekawiej. Kino z USA ma swoje schematy, wole to europejskie czy latynoskie i pewnie ta sam historia w kinie poza USA była by na 5/5 a tak daje wysokie 4.

Synonimy

dobre kino wymagające trochę przemyśleń - temat traumy wskutek przymusowej służby wojskowej i uczestniczenia w wojnie w naszym kinie i społeczeństwie prawie nie istnieje, ale na pewno mamy przykłady wstydu i braku identyfikacji z własnym państwem - zwłaszcza za czasów "jedyniej słusznej" partii *** i jej poczynań - więc to powinno bardziej zrozumiec bohatera

G-Spot: sezon 3 - odcinek 3

Po 3 sezonach możemy powiedzieć, że to najlepszy serial LGBT jaki widzieliśmy

Konsekwencje

Bardzo dobry film. Oglądałem już 2x.

Akrobata

na plus ciekawe przedstawienie rządzy seksualnej w bardzo traumatycznym związku, na minus dłużyzny wystawiające widza na próbę, przydała by się lekcja u Pawilkowskiego (Zimna Wojna) ja wycinać wszystkie niepotrzebne sceny, wtedy film zyskał bym na odbiorze

Łowca

Dobry film na temat rzadko poruszany w filmach fabularnych, jak już to w dokumentalnych i to z pozycji śledczego dziennikarza., Tutaj za to jesteśmy w środku zjawiska patrząc oczami głównych bohaterów. Aktorzy faktycznie przystojni ale ze względu na poruszany temat i domniemany wiek bohaterów raczej wiele rzeczy trzeba sobie dopowiedzieć. Dobra muzyka z elementami grozy doprawia całości. Film nie dla wszystkich. Ja daje 4 na 5.

Copa 181

początek filmu - przed tytułem - jakby nie wiadomo o czym i po co, 3x sprawdzałem czy dobry film włączyłem - potem lekko lepiej, kilka ciekawych postaci w saunie, aż się prosiło aby przyjrzeć się tym postaciom bliżej i "po godzinach pracy" a tym czasem reżyser upatrzył sobie tylko 1 osobę i to mało ciekawą.

Książę

ciekawy, bo takiego filmu jeszcze nie miałem okazji oglądać

Geography Club

Dobrze że koniec ne był przelukrowany. Szkoda, że w polskich realiach nie ma takich "klubów".

15 lat

W filmie są 2 główne wątki. Pierwszy to posiadanie dzieci przez pary gejów (u nas jeszcze mało obecny w naszych rozmowach, rozważaniach, wiemy jak jest w PL obecnie i że ten temat długo nie będzie u nas głównym tematem). Ale drugi wątek już na pewno się zdarza, to jak sobie radzić w długoletnich związkach, jakie problemy czekają takie związki, czy mają szanse przetrwać ? Zwłaszcza ten aspekt był bardzo ciekawy w tym filmie.

Dzieci rewolucji

Trzeba przebrnąć przez pierwszą godzinę , w której poznajemy 1-sze pokolenie głównych bohaterów, w 2-gim pokoleniu mamy parę gejów w głównych rolach i z bardzo interesującym wątkiem a to wszystko na tle zmian społecznych Francji od rewolucji w 1968 roku po koniec wieku XX, kiedy wchodzi ustawa o związkach partnerskich. Widać jaką długą drogę musiała przejść Francja od rządów prawicy po równość małżeńską. Mam tylko nadzieje że w Polsce potrwa to znacznie szybciej pomimo aktualnych trudności z ***. Film bardzo interesujący ale wytrwajcie pierwszą godzinę.