15 lat /
15 Years

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

15 lat /
15 Years

Ocena: 4.0 / 5 (76 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Intymny dramat o lęku przed samotnością i starzeniem się
  •   Piękni aktorzy i cudowny Tel Awiw
  •   Wspaniałe zdjęcia

Opis

Yoav (Oded Leopold) jest odnoszącym sukcesy architektem. Ma wszystko, czego zawsze pragnął i stabilny, 15-letni związek z Danem (Udi Persi) - młodszym od niego adwokatem. Choć ich życie wydaje się być idealne, Dan chce rozpocząć kolejny etap i założyć rodzinę. Kiedy najbliższa przyjaciółka Yoava - Alma zachodzi w ciążę, Dan zaczyna mówić o ojcostwie. Jednak jego potrzeba rodzicielstwa zdaje się stać w opozycji z tym, czego chce Yoav. 

Mężczyzna zaczyna kwestionować swoje z pozoru sielankowe życie, co prowadzi do lęków i autodestrukcyjnych zachowań, które wystawiają na próbę jego związek z Danem i wieloletnią przyjaźń z Almą. 

Zdjęcia

Komentarze

Dramacik jest czasami fajny, czasami nudny i zbyt ciemny. Ukazany w filmie Tel Awiw nie zachwyca. Dwóch znudzonych chłopaków żyjących w dobrobycie chwyta się różnicy zdań aby autodestrukcyjnie się pokłócić, co jest ułatwione egoizmem przynajmniej jednego z nich. W filmie występuje dużo niedomówień.

Film godny polecenia. Jeden z takich co zmusza do refleksji. Każdy długotrwały związek musi przechodzić przez kolejne etapy relacji. Kiedy nie ma kolejnych punktów wspólnych niestety każdemu zaczyna czegoś brakować, a co za tym idzie brakuje wspólnego mianownika.
Na samych końcu filmu bohaterzy dochodzą do tego samego zdania i ten symboliczny sposób odłożenia kluczy (decyzja podjęta) zaczyna się budowanie na nowo....

Dobry film, zdecydowanie warto zobaczyć, czy ktoś może przy okazji wie jaki jest tytuł tej piosenki przy napisach końcowych ?

Chyba każdy się czegoś boi, a tu niepewność aż kipi. W życiu bywa podobnie. Może to ta nietrwałość związków jednopłciowych, może strach przed upływem czasu, może uraz z dzieciństwa, może... Warto obejrzeć i przemyśleć parę spraw w życiu.

Rzadkość - doskonałe kino gejowskie, a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że przesłanie uniwersalne. Niejednoznaczne, inteligentne, zostawia widzą w zamyśleniu. Czekam na więcej tak dobrych filmów.

Bez dwóch zdań chyba najlepsza premiera miesiąca na OUTFILM w 2020. Żcyiowa prawda o tym, że sami dla siebie jesteśmi największym zagrożeniem oraz o tym, że wbrew nam nikt i nic nas nie uratuje. Film kompletny choć ciężki, daleki od weekendowego kina.

Film daje dużo do myślenia :-) Mnie osobiście przewartościował wiele kwestii mojego dotychczasowego "ja" Polecili mi go moi przyjaciele i jestem im za to bardzo wdzięczny ;-p

A mnie się kompletnie nie podobało.
Filmy o autodestrukcji mnie nie interesują. A zwłaszcza wydumanej i psychopatycznej. Do żadnej refleksji mnie nie skłonił - może już za stary jestem na refleksje, będąc dekadę starszym od Joava?
Pozostaje irytacja zmarnowanym czasem.

każdy związek może mieć wzloty i upadki,ale najważniejsze siebie odnaleźć na nowo -może na krotko.ale warto .Uczucie nie wygasa jak ogarek świecy tak szybko życie toczy się dalej.... piękny film