Piosenki o miłości

Ludzie to gniot. Francuskie barachło. Dobre dla dziewczyn.

Przyjęcie urodzinowe Henry'ego Gamble

Taki sobie. Wszędzie pełno "kocham cię". Słodki, cukierkowy.

Różowy pakt

Fajna komedia. Ładne chłopaki. Dobry na wieczór. Polecam.

Odwet

Film bardzo mi się podobał. Nie mam pojęcia, dlaczego ktoś zmienił oryginalny tytuł. Niestety jak każdy dramat kończy się źle. Czyli tak jak zwykle bywa w życiu. Film bardzo mnie poruszył. Nie jest to sielankowa opowieść, gdzie wszystko kończy się dobrze. Jest tam niesprawiedliwość i krzywda niewinnych. No, ale tak zwykle bywa. Lepiej nie oglądać prze dnem. Polecam jeszcze Mommy 2014 - chłopak jest w nim uroczy. W przeciwieństwie do roli w Nitro Rush 2016

Project Yellow

Trochę mnie to wszystko śmieszy. To normalne, że w krajach założonych przez białych europejczyków, gdzie większość mieszkańców to biali, ludzie chcą oglądać białych. Czy Chińczycy w Chinach chcą oglądać w filmach i teatrze czarnych i białych? Ilu Azjatów występuje w filmach i serialach w Afryce? Społeczeństwo samo reguluje takie rzeczy. Nie powinni się niczego wymuszać, ani tym bardziej, mieszać w to polityków. A ten młody Azjata był całkiem fajny.

Odzyskać i stracić

Film jest ciekawy, śmieszny, choć kończy się smutnie. Oryginalny temat relacji syna z ojcem gejem.

Jak wygrać w warcaby (za każdym razem)

Historia smutna, ale ujmująca. Oryginalny, bo pokazuje mało znany świat Tajów. Takie filmy to rzadkość. Wbrew pozorom nie jest nudny.

Marzyciele

Dekadencja i zepsucie. Trójka darmozjadów bujających w obłokach, mających nierówno pod sufitem. Obejrzałem do końca, ale z bólem.

Viva

Smutny. Może chwilami nawet przygnębiający, ale wart obejrzenia.

Paryż 05:59

Pierwsze zdanie pada po 15 min. orgii. Film porusza ważny temat, ale trochę brak mi w tym powagi. Te dialogi, rozmowa - chaos. A może zwykłe szaleństwo wynikające z zauroczenia i pożądania. Według mnie słaby.

Męskie szorty 1: (Nie)zwykłe historie

Tak szczerze to podobał mi się tylko filmik ''Zamknięty". Reszta taka sobie.

Męskie szorty 2: Zderzenie światów

Druga część jest znacznie lepsza od pierwszej. Ładni bohaterowie. Pouczające historie.

Nastolatki

Zapewne wielu miłośników gender uważa, że film jest ambitny i porusza ważne tematy. Ale prawda jest taka, że film jest kiepski.

Jeden pocałunek

Mam mieszane uczucia. Czuje wściekłość na tego typowego pedała, jakim jest Lorenzo. Strasznie żal mi Antonio, który padł ofiarą molestowania, bo tak to się nazywa. Proszę mi tu nie wyskakiwać z gadaniem, że każdego należy akceptować. Nie mylcie tego z tolerancją. Dumny pedał to straszna rzecz. Drugie zakończenie bardzo mi się podoba - daje nadzieje. Bycie innym (mam na myśli poglądy i filozofię życia), zawsze wiązało się z pewnym brzemieniem. Oryginalność ma swoją cenę. Jedni zmieniają myślenie ludzi, jak Kopernik czy Galileusz, a inni niszczą spokojne życie innych.