Męskie szorty 2: Zderzenie światów /

Męskie szorty 2: Zderzenie światów /

Ocena: 3.5 / 5 (143 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   9 nowych, zaskakujących i przewrotnych historii o mężczyznach
  •   filmy wyselekcjonowane przez Peccadillo Pictures
  •   druga część serii

Opis

Niezwykły zestaw krótkich filmów nagrodzonych na najważniejszych festiwalach, w którym różne światy zderzają się na wiele sposobów. Zawiedzione zaufanie, stłumione pragnienia i konflikty. Niezależnie od konsekwencji, miłość w końcu musi zwyciężyć.

Pożądanie – Do luksusowego domu włamuje się młody mężczyzna. Kiedy pojawia się właściciel willi, sytuacja przybiera niespodziewany obrót. Film trafił do selekcji San Diego Film Festival (USA) i BFI Flare (Wielka Brytania).

W nawiasie - Adam zdradza swoją dziewczynę z mężczyznami. Kiedy uświadamia sobie, że jest gejem, odchodzi od niej. Wkrótce poznaje w klubie przystojnego Rocky'ego. Choć między nimi od razu iskrzy, Rocky nie chce posunąć się za daleko. Najlepszy film krókometrażowy na festiwalu QUEER-Streifen w Niemczech.

Świat dla Raula – Trzynastoletni Raul przyjeżdża wraz z ojcem do domu właściciela ziemi, którą obaj uprawiają. Podczas gdy dorośli załatwiają interesy, chłopak spędza czas z synem pracodawcy. Między nimi szybko zaczyna się gra, w której stawką jest godność i władza.

Chłopak z dzielnicy – Do salonu fryzjerskiego na Brooklynie wchodzi przystojny Irlandczyk. Na jego widok szybciej zabije serce młodego, latynoskiego fryzjera. Nagroda publiczności dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Miami LGBT Film Fest.

Aban i Khorshid - Historia dwóch mężczyzn oczekujących na wykonanie wyroku. Film upamiętniający gejów ukaranych śmiercią w krajach zakazujących homoseksualizmu. Pokazywany na Cannes Emerging Filmmakers Showcase, American Pavillion: Najlepszy Film Krótkometrażowy LGBT.

Kibol - Młody kibic bezwarunkowo kocha swój klub piłkarski. Jednak będąc gejem musi ukrywać swoją tożsamość, aby przeżyć w świecie, który tak bardzo ceni. Oficjalna selekcja na Hongkong Film Festival 2014, zwycięzca na Holland Amination Film Festival 2014 w kategorii Professional Awards for Dutch Animation.

Włamanie - Młody Mickey ma obsesję na punkcie mieszkającego obok Oscara. Ten jednak jest bardziej zainteresowany siostrą chłopaka. Pewnego dnia, pilnując domu sąsiadów, Mickey wkrada się do sypialni Oscara.

W pakiecie – W nowej szkole Leandro szybko zaprzyjaźnia się z Jeffem. Choć ich relacja zaczyna być coraz bliższa, na przeszkodzie stanie im tajemnica Jeffa. Nominowany do nagrody Teddy przy 63. Festiwalu Berlinale w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

Popołudnie – Dwóch przyjaciół wraca razem ze szkoły i spędza czas przed komputerem. Jeden z nich ma jednak szczególny plan na to, zdawałoby się, zwyczajne popołudnie. Nagroda Iris 2015.

Zdjęcia

Komentarze

Wszystkie krótkie metraże są bardzo dobre i kibol i w nawiasie i w pakiecie .Ale jeden jest rewelacyjny prowadzi do łez.''Aban i Khorshid'' MFF GLBT w Turynie Najlepszy film krótkometrażowy

Boys on Film

Tak naprawdę jest to 14, a jedynka to 13, część serii Boys on Film, czekam na wcześniejsze i następne, bo znalazłem już zapowiedź 15

Zgadza się. Peccadillo Pictures wydaje tą serię od dawna i cieszy się ona dużą popularnością w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej my się cieszymy, że zaczęliśmy z nimi współpracę. Stopniowo będziemy uzupełniać poprzednie edycje :)

Rewelacja

Kompilacja - rewelacja! Krótka forma pozwala poznać w krótszym czasie, ale w sposób o wiele bardziej intensywny emocje autorów. Dla mnie "Pożądanie", "Popołudnie" i "Chłopak z dzielnicy" to perełki. "Aban i Khorshid" - wstrząsający, przejmujący do flaków, każący zastanowić się nad sobą i nad tym, co się naprawdę ma w zasięgu ręki, a czego przez tę dostępność za bardzo sienie docenia. Z pewnością każdy znajdzie w tym zbiorze coś dla siebie. Gorąco polecam!

beznadzieja

za wyjątkiem filmu 'Aban i Khorshid' - dno. strata czasu, marna gra aktorska i fabuła.

Gorszy niż 1

Niestety ten zestaw jest dużo mniej ciekawy niż nr 1. Ale na pewno broni się filmami "W nawiasie" i "W pakiecie", reszta to strata czasu, a "Kibol" to już zupełnie, bajka dla naiwnych...

Dobrze się oglądało

Druga część jest znacznie lepsza od pierwszej. Ładni bohaterowie. Pouczające historie.

bardzo fajny zestaw - mój ulubiony to "w nawiasie", ale właściwie każda historia ma coś w sobie. czekam na kolejne części

Ode mnie 4, niektóre ciekawsze od innych. Na najwiecej zasługuje ,,Aban i Khorsid", na krótko metrażach nigdy się nie wzruszam, bo zawsze emocje muszą mi sie skumulować, ale na tym popłakałam się już po kilku minutach. Nadal ciężko uwierzyć, że jeszcze są takie kraje, nigdy nie zrozumiem jak można kogoś karać za miłość. I to tak okrutną karą, przecież wszyscy zasługują na szczęście.

Rewelka sa te filmy.Polecam. Z zycia wziete. Nie słuchajcie opinni innych sami zobaczcie.