Męskie szorty 1: (Nie)zwykłe historie /

Męskie szorty 1: (Nie)zwykłe historie /

Ocena: 3.5 / 5 (374 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   10 zaskakujących i przewrotnych historii o mężczyznach
  •   filmy wyselekcjonowane przez Peccadillo Pictures
  •   pierwsza część całej serii

Opis

Męskie szorty 1: (Nie)zwykłe historie to ponad 2-godzinna kompilacja filmów krótkometrażowych, które łączy przewrotne podejście do przedstawianych historii o związkach i głęboko skrywanych sekretach. Z przyjemnością przedstawiamy pierwszą część kolekcji i już możemy zapowiedzieć następne.

 

Vis-à-vis: Richarda i Martina odwiedza urzędniczka, która ma zweryfikować ich związek w celu wyrobienia wizy jednemu z nich. Rutynowa kontrola już od samego początku przebiega nietypowo, kiedy mężczyźni ujawniają zaskakujące fakty ze swojego życia. Fakty, które niekoniecznie działają na ich korzyść.

Zamknięty: Kiedy David i Neils trenują wspólnie na boisku, ich kumple prześladują młodego chłopaka za to, że jest gejem. Bliska przyjaźń dwóch nastolatków stanie pod znakiem zapytania, kiedy będą zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron.

Ostatnie pożegnanie: Starszy pisarz pożegnał zmarłego partnera. Próbuje pogodzić się ze stratą, ale cały czas dręczą go wspomnienia podsycane jeszcze przez konflikt z córką.

Lustrzane odbicie: W toalecie nocnego klubu w Manchesterze dwóch chłopaków (Jody Latham z Shameless i Liam Boyle ze Skins) wpada sobie w oko. Kiedy zaczynają się lepiej poznawać, zdają sobie sprawę, że ich życia są lustrzanymi odbiciami.

Niespodzianka: Młody Jack po powrocie ze szkoły musi przyznać się mamie do złego zachowania. To jednak nie będzie najtrudniejsze wyznanie, z którym będzie musiał się zmierzyć.

Mediator: Po przykrym nieporozumieniu Nathan próbuje skontaktować się ze swoim niesłyszącym chłopakiem. Korzysta przy tym z usługi tekstowo-głosowej - przy pomocy operatora, który pośredniczy w rozmowie. Czy mężczyzna będzie w stanie naprawić sytuację między chłopakami?

Pocałunek: Kolejny zwykły dzień w szkole. James fantazjuje o Drew, chłopaku, który na co dzień mu dokucza. W pewnym momencie musi stawić mu czoło. Zarówno jako prześladowcy, jak i erotycznej fantazji. Chłopak zdecyduje się na odważny krok.

Wirus: W niedalekiej przyszłości dwóch mężczyzn i młody chłopak przemierzają razem zapuszczone bezdroża szukając schronienia przed śmiertelnym wirusem. Nieodpowiedzialne zachowanie jednego z nich sprawia, że całej trójce grozi jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Znak od Boga: Starsza kobieta podczas nauki pływania dostrzega wizerunek Jezusa na... kąpielówkach młodego czarnoskórego mężczyzny. Biorąc to za znak od Boga zaprzyjaźnia się z nim. Film znalazł się na oficjalnej selekcji festiwalu Sundance.

Gra dla chłopców: John i Nicolas mają po 16 lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Obaj są bardzo niepewni swoich umiejętności w seksie. Bojąc się kompromitacji przed dziewczynami postanawiają najpierw poćwiczyć ze sobą nawzajem.

 

 

Obrazki

Komentarze

Zestaw fajnych filmów :-)

Dobrze dobrana kompilacja, wszystkie filmy ciekawe, najsłabszy chyba "Wirus". Ale różnorodność tematów powoduje, że ogląda się z zainteresowaniem.

Szorty

Lubie szorty.
Zakrywają trochę uda pokazują w całej okazałości łydkę.
Ogląda się jak dobre porno, krótko i na temat, (to tak na marginesie).
Piękne etiudy filmowe.
Dla pierwszej + za polko - filipinkę.

Dobry ale nie najlepszy

,,Męskie szorty 1: (Nie)zwykłe historie'' Można obejrzeć aby się zrelaksować po ciężkim tygodniu pracy. Najlepsza jest historia o samotnym dziadku który stracił partnera, w dość bolesny sposób i obwinia za to swoją córkę. Na drugim miejscu wg. mnie jest opowieść lekko komediowa o chłopaku który po powrocie do domu rozmawia ze swoją matką (rozwódką).

Każda historia ma w sobie coś z życia, skłania do refleksji i stawia pytanie co byśmy my zrobili/jak zareagowali na miejscu bohatera. Film może i ogląda się przyjemnie ale czegoś w nim brakuje. Niemniej czekam za koleją serią i zachęcam do obejrzenia tej kompilacji.

Warto obejrzeć

Być może nie jest to film do którego będę wracał, ale obejrzałem go z przyjemnością. Polecam.

Garstka...

.... etiud filmowych - perełek. Są tu perełki, które żywo i radośnie skrzą się wszystkimi kolorami, są takie, które są po prostu... perłowe. Żeby się przekonać, jakie są naprawdę, trzeba się im przyjrzeć z bliska. Koniecznie. :)

Średnia przyjemność...

Nie porywa. Lekko nudnawy. Taki "obejrzeć raz i zapomnieć".

wart obejrzenia

fajna całość, będąca zlepkiem filmików przedstawiających skrywaną ludzką naturę, to co każdy czuje, czuć będzie a o czym się nie mówi wprost...ogląda się z zaciekawieniem

Tylko jeden

Tak szczerze to podobał mi się tylko filmik ''Zamknięty". Reszta taka sobie.

Beznadzieja!

Szkoda czasu i atłasu, jak miał rzekomo powiedzieć król Stanisław August Poniatowski, gdy od miernego poety otrzymał wiersz na swą cześć, napisany na zwoju atłasu. Te wszystkie etiudy są, jak dla mnie, beznadziejne. Niektórym "twórcom" wydaje się, ze jak sięgną po tematykę gejowską, to choćby nie wiadomo, jaki shit nakręcili, to geje i lesbijki kupią to z pocałowaniem ręki. Otóż, nie wszyscy...

Słabo

Jak w temacie. Zabrakło tego czegoś-oczywiście to moja subiektywna opinia.

"Zamknięty" i "Gra dla chłopców" to przyjemne filmiki, reszta dla zabicia nudy, takie sobie, bez polotu.

Ciekawy zestaw. Najlepsze to "Vis-a-via" i "Ostatnie pożegnanie". Tylko czemu te zestawy muszą sie nazywać "męskie szorty"... brzmi jak reklama spodni...

Zestaw dobrych i bardzo dobrych szortów, czasami z udziałem całkiem znanych aktorów (np. młody Josha parę lat przed "Just Friends"). Zrobione ze smakiem i czasem zaskakujące odwróconą narracją ("Niespodzianka"), niespotykanym w branżowym kinie gatunkiem post-apo ("Wirus") czy komedią na dobrym poziomie ("Vis-a-vis"). Fajnie spędzone 2 godziny:)

Krótkometrażowe filmy zawsze są intensywne w rozwój akcji i to jest ich domeną. Bardzo ciekawe historie.

Filmy lepsze, lub gorsze, w zależności co kto lubi. Na pewno, przedswiają ciekawe historie