Kolekcja

Teddy Award

TEDDY AWARD to najważniejsza nagroda dedykowana filmom o tematyce queerowej. Jej twórcą jest Wieland Speck, którego pierwszy film również możecie zobaczyć na Outfilm ("Po wschodniej stronie muru"). Co roku przyznaje się ją podczas jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń - festiwalu w Berlinie. W naszej kolekcji przewinęło się już trochę tytułów, które zostały tam docenione. W tym momencie możecie obejrzeć kilka nagrodzonych filmów, w tym laureata głównej nagrody z 2020 roku - "Przyszłość należy do nas". Poza nim dostępne są "Hard Paint" (laureat w 2018 roku), "Saint-Narcisse" oraz film jednego z najważniejszych queerowych reżyserów Dereka Jarmana - "Edward II". W zestawie "Męskie szorty 2" znajdziecie również nominowany do nagrody film krótkometrażowy "W pakiecie".

Przyszłość należy do nas

Parvis jest młodym, przystojnym Niemcem, którego rodzice wyemigrowali z Iranu. Jest wyoutowanym gejem i chętnie umawia się na randki na Grindrze. Wkurza go, kiedy spotyka się z dyskryminacją ze względu na swoje pochodzenie. Kiedy zostaje przyłapany na kradzieży w sklepie, musi za karę wykonać prace społeczne w ośrodku dla uchodźców. Poznaje tam Irańczyka Amona i jego siostrę. Parvis i Amon zakochują się w sobie, ale szybko odkrywają, że w Niemczech nie są na takich samych prawach.

Zdobywca Nagrody Teddy dla najlepszego filmu LGBT+ na Berlinale 2020.

Hard Paint

Zdobywca nagrody Teddy dla Najlepszego Filmu na festiwalu w Berlinie! Do zobaczenia na Outfilmie od 16 lutego. Młody chłopak pod nickiem NeonBoy występuje za pieniądze przed kamerką internetową. Jego znakiem rozpoznawczym jest świecąca farba, którą oblewa swoje ciało. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś naśladuje jego występy. 

Męskie szorty 2: Zderzenie światów

Niezwykły zestaw krótkich filmów nagrodzonych na najważniejszych festiwalach, w którym różne światy zderzają się na wiele sposobów. Zawiedzione zaufanie, stłumione pragnienia i konflikty. Niezależnie od konsekwencji, miłość w końcu musi zwyciężyć.

Saint-Narcisse

22-letni Dominic jest w sobie zakochany. Najbardziej ekscytuje go jego własne odbicie w lustrze. Pewnego dnia spotyka chłopaka, który wygląda dokładnie tak samo jak on.

"Saint-Narcisse" miał światową premierę na Festiwalu w Wenecji. To najnowszy film Bruce'a Labruce'a, laureata Nagrody Teddy i legendy New Queer Cinema. Na Outfilmie prezentowaliśmy jego wcześniejsze filmy: "Gerontofilię" oraz "Otto, czyli niech żyją umarlaki".