W 2016 roku świat obiegła wieść o doszczętnym spłonięciu Cinematica Brasileira w São Paolo - największego archiwum kinematografii brazylijskiej. To wydarzenie mocno poruszyło zarówno Brazylijczyków, jak i koneserów sztuki filmowej na całym świecie. Władze Brazylii wykazały lekceważenie względem kultury i jej dziedzictwa. Zostały odcięte wszelkie źródła finansowania, ludzie kina stracili pracę. Pomimo wielu protestów, sytuacja branży filmowej w Brazylii nie ulegała polepszeniu. Dlatego tak ważnym jest, aby wspierać kulturę z jej wszelkimi elementami, które mają kluczowy wpływ na nasz rozwój. Zainspirowało nas to do przygotowania specjalnej kolekcji KINA BRAZYLIJSKIEGO.

Latynoskie kino LGBT jest wyjątkowo silne. Na Outfilm znajdziecie wiele tytułów z tego zakątka świata, a duża część z nich pochodzi z Brazylii - kraju ogromnych różnic społecznych i kontrastów. Miłośników obyczajowych historii zainteresuje być może "Body Electric" pokazujący rzeczywistość zwykłych ludzi. Młode środowisko queerowe ukazuje film "Kuzyni", w którym odkrycie swojej seksualności zderza się z ultrakatolickim środowiskiem, a także "Różowy pakt" z udziałem w paradzie równości w São Paolo. Brazylijskie kino to nie tylko telenowelowe klimaty, ale też eksplorowanie gejowskich fetyszy, np. w "Mr. Leather" i "Dry Wind". Polecamy szczególnie neonowy obraz pary młodych reżyserów, Filipe Matzembachera i Marcio Reolona, który zdobył nagrodę Teddy w Berlinie - Hard Paint.

Różowy pakt

Dwóch nastolatków decyduje się pojechać do São Paulo na paradę równości. Po dotarciu na miejsce przypadkowo stają się świadkami spowodowanego homofobią pobicia. To wydarzenie skłania ich do zawarcia paktu. Każdy w grupie musi "wyjść z szafy" przed kolejną paradą równości. Niestety może się to okazać dużo trudniejsze niż im się wydawało.

Body Electric

Elias ma 23 lata i pracuje w fabryce odzieżowej. Chociaż bierze na siebie coraz więcej obowiązków, marzy tylko o byciu wolnym. Pewnego wieczoru wybiera się na imprezę ze znajomymi z pracy. W pełnym energii, barwnym towarzystwie otwiera się na nowe pragnienia.

"Body Electric" to portret młodego pokolenia współczesnych Brazylijczyków z niższych warstw społecznych. Przedstawia prostych ludzi, którzy wierzą, że należy pracować aby żyć, a nie żyć aby pracować i czerpią radość i energię z wzajemnej bliskości.

Hard Paint

Zdobywca nagrody Teddy dla Najlepszego Filmu na festiwalu w Berlinie! Do zobaczenia na Outfilmie od 16 lutego. Młody chłopak pod nickiem NeonBoy występuje za pieniądze przed kamerką internetową. Jego znakiem rozpoznawczym jest świecąca farba, którą oblewa swoje ciało. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś naśladuje jego występy. 

Mr. Leather

W 2018 roku odbył się drugi w Brazylii konkurs Mr. Leather. Miłośnicy skóry i klimatu BDSM mogli w nim wybrać swojego przedstawiciela spośród czterech kandydatów. Ich rywalizacja o tytuł wzbudziła wiele emocji w gejowskim środowisku fetyszowym São Paulo.

Kuzyni

Młody, nieokrzesany Lucas żyje w ultrakatolickim domu wraz ze swoją ciocią, która zaopiekowała się nim po śmierci jego rodziców. Pojawienie się pod tym samym dachem nieznanego dotąd kuzyna - Mario, który właśnie wyszedł z więzienia, wywróci świat Lucasa do góry nogami. Co okaże się silniejsze – więzy krwi czy pożądanie?

Dry Wind

Sandro Karnas (Leandro Faria Lelo) mieszka w gorącym i suchym stanie Goia w Brazylii. Jego monotonne życie wypełnia rutyna. Pracuje w fabryce nawozów, czasami idzie na basen, gra w piłkę nożną, układa puzzle i uprawia niezobowiązujący seks ze swoim współpracownikiem Ricardo (Allan Jacinto Santana). Małomiasteczkową nudę przerywa pojawienie się Maicona, przystojniaka wyciągniętego żywcem ze szkiców Toma of Finland.

Męskie szorty 2: Zderzenie światów

Niezwykły zestaw krótkich filmów nagrodzonych na najważniejszych festiwalach, w którym różne światy zderzają się na wiele sposobów. Zawiedzione zaufanie, stłumione pragnienia i konflikty. Niezależnie od konsekwencji, miłość w końcu musi zwyciężyć.