Męskie szorty 3: Czas spełnienia /

Męskie szorty 3: Czas spełnienia /

Ocena: 3.4 / 5 (303 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   ponad dwie godziny nowych filmów krótkometrażowych
  •   realistyczne i pobudzające wyobraźnię historie
  •   filmy młodych i uznanych reżyserów (np. twórcy "Fatalnego układu")

Opis

Seria „Męskie Szorty” powraca z kolekcją nowych filmów krótkometrażowych. Tym razem prezentujemy Wam 9 historii wyreżyserowanych przez młodych brytyjskich twórców kina LGBT. "Czas spełnienia" to jak dotąd najodważniejsza część serii.

Wizyta w gejowskiej saunie przeradza się w walkę o przetrwanie, nieszczęśliwy nastolatek przenosi się w przyszłość przez szafę w swojej sypialni, a młody ratownik musi zadbać o bezpieczeństwo w trakcie ryzykownej seks-imprezy. „Męskie szorty 3: Czas spełnienia” to zbiór mniej lub bardziej rzeczywistych historii, w których motywem przewodnim są godziny, dni i lata, które potrafią zmienić wszystko.

W SZAFIE - Lloyd Eyre-Morgan, 18 min. 

Jest rok 1986. Młody chłopak nie może pogodzić się z własną seksualnością. Chowając się w swojej szafie, przenosi się w czasie do współczesności i spotyka nastolatka, który mieszka w tym samym pokoju 30 lat później.

SLANG - Brian Fairbairn i Karl Eccleston, 6 min.

Londyn, rok 1962. Dwóch eleganckich nieznajomych zaczyna rozmawiać na ławce w parku. Używając zapomnianego dziś, gejowskiego slangu Polari rozmawiają o życiu, seksie i o tym jak czują się w społeczeństwie.

GODZINA „G” – Mitchell Marion, 11 min.

Alex jest ratownikiem medycznym i podczas jednego z wezwań ratuje życie chłopakowi, który przedawkował GHB. Po godzinach chętnie bierze udział w seks-imprezach, na których zażywa się podobne środki. Sam jednak uważa, że umie zachować się odpowiedzialnie.

NOCNY STOLIK – Charlie Parham, 26 min.

Dramat wyprodukowany przez Iana McKellena i Stephena Fry. Dwóch mężczyzn spotyka się ze sobą przez 3 kolejne noce – jeden jest młodym gejem, a drugi dojrzałym, żonatym facetem. Czy przez ten krótki intensywny romans nauczą się czegoś o sobie?

NOWY DZIEŃ – Simon Anderson, 10 min.

Na weselu swojego brata młody Sam poznaje Nicka, z którym bardzo miło spędza czas. Rozmowa mężczyzn stopniowo się przedłuża. Nad ranem obaj wybierają się razem na małą, spontaniczną przejażdżkę.

SAUNA ŻYWYCH TRUPÓW – Tom Frederic, 20 min.

Noc w gejowskiej saunie przeradza się w walkę o przetrwanie. Dwóch facetów musi pokonać swoje uprzedzenia i połączyć siły przeciw hordzie owiniętych w ręczniki zombie. Ta niezwykła gatunkowa mieszanka pokazuje, że sposób, w jaki traktujemy innych bardzo wpływa na rzeczywistość dookoła.

NA ROZDROŻU – Leon Lopez, 11 min.

Liam nie potrafi otrząsnąć się po tragicznym wypadku. Pewnej nocy postanawia zrobić coś, czego może potem żałować. Krótka historia o tym, jak miłość i strata potrafią doprowadzić do szaleństwa.

ŚWIT – Jake Graf, 13 min.

Kiedy nad miastem powoli wstaje dzień, dwoje zagubionych wyrzutków spotyka się przypadkiem w ciemności. Wraz ze wschodem słońca bohaterowie zaczynają patrzeć w przyszłość z większą nadzieją.

BUTIK – Kristen Bjorn, 18 min.

Londyn, lata 70-te. Dwóch gentlemanów wchodzi do sklepu z męską odzieżą. Nie spodziewają się, że w środku czeka ich ekscytująca seksualna przygoda. Nagradzana filmowa fantazja erotyczna na temat sztruksu, skóry i ciasno opinających spodni.

Obrazki

Komentarze

W SZAFIE swit NOWY DZIEŃ NOCNY STOLIK polowa dobre polowa przecięte z tąd ocena moja 3 .Jako calłokszalt krometrazwe

super

chyba najlepszy zestaw jak na razie. kilka poważniejszych i kilka na luzie. mój faworyt "sauna", b. ciekawy pomysł:))

Bywało ciekawiej

Chyba najsłabszy jak do tej pory zestaw. Zdecydowanie wart obejrzenia jest "W szafie", reszta niestety dość przeciętna, a chwilami wręcz nudna. A pomysł z "Sauną" zgroza :-(

Dla każdego coś

Od zarysowanych zaledwie bardzo delikatną kreską ulotnych fabuł, po konkretne, wyraziste i mocne sposoby wyrażania myśli przez twórców. Każdy znajdzie tu coś z pewnością dla siebie. Naprawdę warto poznać!

"Butik" podnosi jakość…

"Slang" jest świetny, jednak to "Butik" podnosi jakość kompilacji o cały level. :D

Wygląda na to, że każdy tu znalazł coś dla siebie?
A ja mam pecha? Jest dziewięć szortów a ja nie potrafię powiedzieć który z nich najlepszy. Nie potrafię, bo każdy z nich to cudowna perełka. Do tego indywidualna i własna. Tak w temacie jak i formie. Mówić o każdym można byłoby pewno o wiele dłużej niż trwa ten film. Jedno jednak je wszystkie łączy - o niebo żywsze, prawdziwsze i realniejsze niż chyba większość filmów fabularnych. I to jest ich największy urok.
Bez wahania dostały ode mnie pięć.

Wow. Jeden z lepszych ze zbiorów filmów, jak nie najlepszy. Jedynie "Butik" jak dla mnie dno totalne. "W szafie", "Slang", "Godzina G" super, dają do myślenia i oglądało się je z przyjemnością. "Sauna" też jest świetna. Niby fantastyka ale z przesłaniem, uśmiałem się i wzruszyłem xD 5 gwiazdek ode mnie za ten zestaw filmów.

I znowu jest średnio, choć zdarzają się perełki (Slang, Świt) lub całkiem udane próby edukacyjne (Godzina G, W Szafie, Sauna) czy też obyczajowe obserwacje (Nowy dzień, Na rozdrożu). Ale sumie na trójkę :)

ktoś mi wyjaśni "głębię " tych 2 ostatnich? bo mi się ciśnie na usta jedynie...WTF!!!

ktoś wie jak się nazywa utwór który leci podczas imprezy? shazam nie wynajduje a jest fajny.