Save Me

Bardzo dobry film. Polecam obejrzeć go każdemu wahającemu się jak i radykalnym religijnym fanatykom. Film świetnie pokazuje, że homoseksualizmu nie leczy się, że nie można nikogo nakłaniać do wiary.

Przyjęcie urodzinowe

No niestety, mam taką zdolność, że w pierwszych minutach filmu umiem stwierdzić, czy to dobra produkcja, czy kaszana. Ten film niestety należy do kategorii nr 2. Dałem jedną gwiazdkę, aby zaniżała ocenę filmu.

Podróż w nieznane

Film ciekawy. Warto go obejrzeć.

Muszę OutFilm pochwalić za 2 rzeczy:

1. wybór filmu z lektorem/napisami. Sam fakt jest już na plus, w dodatku wybór lektora - znany i bardzo dobry. Jeśli liczy się głos oglądających, to byłbym za tym, aby przy każdym filmie był wybór.

Geography Club

Zdecydowałem się wczoraj obejrzeć ten film. Na początku trochę mnie odstraszał - poprzez tematykę młodzieżową. Jednak film zyskał na atrakcyjności poprzez podanie tematu ciekawego w sposób przyzwoity. Trochę smutno się kończy, ale z optymizmem na przyszłość. Ja bym nie ciągnął tej historii drugą częścią. Ci co mają wyobraźnię, potrafią sobie wyobrazić, co mogłoby się dalej wydarzyć :)

Tajemniczy nieznajomy

o przepraszam. Nie można wszystkich tak do jednego wora wkładać. Ja szukam w filmach LGBT jakiegoś tematu, poruszającej historii, a nie ciupciania. Jeśli chodzi o porównanie do innych filmów, ten po prostu wypada marnie. Są o wiele lepsze filmy, np. "Modlitwy za Bobby'ego", "Pokój Leo", "Odzyskać i stracić" i wiele innych.

Niestety słabizna. Gdyby film był bardziej dopieszczony fabularnie, to byłby przyjemniejszy film. Nieznajomy całkiem ciekawie się zapowiadał (i jego wątek). Nie wiem jakiego powodu słabości tego filmu się doszukiwać. Czy to kwestia reżysera-amatora, czy powierzchowności fabuły...Mam mieszane uczucia trochę...

Przecinek i kropka

Bardzo ciekawy film. A nieopierzenie w doświadczenie aktorów jest ciekawe - grają dzięki temu naturalnie.

W kinie LGBT i w filmach obyczajowych szukam przesłania i jakiegoś tematu lub problemu. W tym filmie znalazłem pokazanie wątku psychologicznego każdego z bohaterów oraz pokazanie, jak złym może być fanatyzm religijny.

Może film nie jest na miarę Oscara, ale jest dobry. Może trochę męczące jest to, że został podzielony na odcinki, ale daje radę.

Adwokat

Ciekawy, życiowy film.

Let My People Go

Ciekawy film. Może nie bawi do łez, ale ciekawa historia.

Pięć tańców

Ciekawy film, może dużo nie wnosi, ale jest miłą odskocznią od głupkowatych komedii LGBT.

Polecam tym, którzy lubią kino artystyczne.

Odrodzenie

Też nie mówię, że religia (jakakolwiek) to zło. Sama w sobie religia nosi (powinna) pozytywne wartości. Niestety jednak ludzie najczęściej bardzo różnie odbierają jej przekaz i wtedy rodzi się fanatyzm, przekonanie polityczne, zaborczość w postanowieniach i w myśleniu. Ja jestem ateistą - mówię tu szczerze. Co nie oznacza, że nie popieram wartości, bo popieram. Religia jest czymś osobistym, albo wierzymy w coś, albo nie. A co się wiąże z nią w szczegółach, to już inna rzecz...

Właśnie zobaczyłem Twoją odpowiedź n mój komentarz pod tym filmem. Fajnie, że masz takie samo podejście.

Lubię niebanalne filmy LGBT, do takich zalicza się ten film.

Nie chcę poruszać tutaj kwestii fanatyzmu niektórych wierzących, jednak chcę zaznaczyć, że film pokazuje jak niedobrym pomysłem jest wiązanie się osoby wierzącej i będącej ateistą.

Film daje do myślenia.

Odzyskać i stracić

Przepiękny i wzruszający film. Obejrzałem go kilka razy. Polecam tym, który szukają sensu życia na nowo.

włączając film po raz pierwszy spodziewałem się ambitnego kina i takie zastałem.

Jeden z niewielu branżowych filmów, który warto obejrzeć.