Adwokat /
Advokatas

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Adwokat /
Advokatas

Ocena: 3.8 / 5 (115 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Wciągająca historia z zaskakującym zakończeniem
  •   Bardzo aktualny temat syryjskich uchodźców
  •   Wyjątkowy przykład kina LGBT z Litwy

Opis

Marius (Eimutis Kvosciauskas) jest cenionym prawnikiem w Wilnie. Życie mija mu beztrosko na spotkaniach z przyjaciółki i kochankami do czasu, kiedy umiera jego ojciec. W żałobie pomaga mu pracujący na sex-camie Ali (Doğaç Yıldız), z którym się zaprzyjaźnia i marzy o tym, by być z nim blisko, nie tylko przez internet. Jednak Ali przebywa w obozie dla syryjskich uchodźców w Belgradzie i nie ma szans, żeby stamtąd wyjechał. Mimo wszystko Marius postanawia mu pomóc.

„Adwokat” to najnowszy, trzeci już film litewskiego reżysera i aktywisty LGBT Romasa Zabarauskasa. Jego premiera odbyła się na londyńskim festiwalu kina LGBT BFI Flare.
 

Zdjęcia

Komentarze

To był mój pierwszy raz z litewską X muzą. Wyrazisty, prosty film o romatykach i ich historii. Dobre 4/5. Dobre aktorstwo i niezłe zdjęcia dopelniają przekaz słusznie oszczędnych dialogów. Polecam.

bardzo ładny wizualnie, estetyka wręcz piękna, ale strasznie nie podobała mi się gra aktorska; trochę jakby aktorzy mówili słowa, ale nie znali ich znaczenia, zwłaszcza w częściach po angielsku

Film przyzwoity, ale nieco przekombinowany. Lepiej nie oglądać późna porą, bo powolne tempo akcji może spowodować przyśnięcie. Uwagą o grze aktorskiej z powyższego komentarza całkiem słuszna.

Ciekawy, chociaż w wielu aspektach pozostawił niesmak. Szczegóły, ale wg mnie dopełniające fabułę.

Litewski gay, brzmi nietuzinkowo...niestety film już taki nie jest, nie ma kiczu, ale jest dziwny niedosyt, jakby można mniej płasko, bardziej realistycznie...tak jest tylko poprawnie.

Bardzo dobry film a Język litewski JEST MI ZNANY mieszkam w Suwałkach wiec często go słyszałem w sklepach zanim granice nie zamknęli dziękuje aciu za ten film .

Reżyser nakręcił jeszcze dwa lub 3 filmy o tematyce lgbt jeden krotkimetraz i to NUO LIETUVOS NEPABEGSI

Film jest słaby... i przede wszystkim nieprzekonywujący. Wyuczone po anielsku dialogi oraz wystajlowane nowobogackie wnętrza dodatkowo nadają sztuczności całemu filmowi. Do tego główny bohater filmu, który na dłuższą metę staje się irytującyu... Nie wytrwałem do końca... Szkoda czasu i można sobie podarować.

Nieprawdziwy watek, malo przekonywujace postacie, zle dialogi, niedobra gra aktorska. Idiotyczna konwencja wyciszonych glosow dla dodania atmosfery. Ani przez moment nie identyfikowalem sie z trescia.

Mimo pozytywnego nastawienia film okazał się nieco męczący. Pomysły na gwałtowne zwroty akcji były nieco od czapki. Jednak oceniam go pozytywnie.

film nie najgorszy. Kwestia uchodźców jednak niedorzeczna, po dramatycznych przeżyciach uciekają przed wojną, ale tylko do krajów... najbogatszych. Chcą być luksusowymi ofiarami?

Dobry film, ciekawa muzyka, dobre ujęcia kamerzysty, temat trochę płytki, ogólnie przyjemny film.