Meksykańskie szorty /
Mexican Men

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Meksykańskie szorty /
Mexican Men

Ocena: 3.0 / 5 (108 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   poetycki i zmysłowy portret latynoskich mężczyzn
  •   zbiór pięciu różnych historii
  •   filmy uznanych queerowych twórców

Opis

Pięć różnych historii, które łączy niepowtarzalna zmysłowość latynoskich mężczyzn. "Meksykańskie szorty" to zbiór filmów krótkometrażowych uznanych queerowych twórców -  Juliána Hernándeza ("Jestem szczęściem tego świata") i Roberto Fiesco, którzy opowiadają o niezwykłych spotkaniach i potrzebie bliskości.

Drżący (Trémulo) - reż. Robert Fiesco

Młody mężczyzna na barze masturbuje się z gniewem i śmiałością (Muchacho en la barra se masturba con rabia y osadía) - reż. Julián Hernández

Płynące obłoki (Nubes Flotantes) - reż. Julián Hernández

Atmosfera (Atmósfera) - reż. Julián Hernández

Żyć (Vivir) - reż. Julián Hernández

Obrazki

Komentarze

Dla mnie zbyt artystyczne, bez ciekawej historii ("bez fabuły"). W mojej ocenie przykład kina europejskiego gdzie jest przewaga formy nad treścią. Wynudziłem się :)

Równia pochyła?
Znak zapytania tylko dlatego, że nie znalazłem sensu finałowej trylogii. Po Christhianie Rodriguezie i Obłokach proponuję przerwę [najlepiej niekończącą się]. Dalekie od tego co prezentowały wcześniejsze "Szorty..."

Zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami. Trzy końcowe filmy - totalna beznadzieja. Za to pierwszy bardzo mi się podobał. Aż szkoda, że marnuje się tutaj w takim nieciekawym towarzystwie. Mógłby spokojnie być włączony do innego zestawu "szortów".

Pierwszy mi się podobał, chętnie zobaczyłbym rozwinięcie tej historii. Reszta do doopy

Pierwszy short - świetny; drugi ujdzie, ale nic poza tym. Pozostałe to beznadzieja, jedyne co ratuje to mexykański klimat - o ile ktoś lubi :)