J'ador /
J'ador

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

J'ador /
J'ador

Ocena: 2.7 / 5 (104 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   krótki metraż prezentowany na Festiwalu Filmowym w Wenecji
  •   niezwykłe napięcie między głównymi bohaterami
  •   fascynujący i wciągający, niejednoznaczny obraz

Opis

„Zagrajmy w grę” - mówi na boisku piłkarskim jeden chłopak do drugiego, po czym maluje na jego czole napis „J’ador”. To Lauro - lider grupy młodych chłopaków i Claudio - 15-sto latek, który chce dołączyć do paczki. Jednak zdaniem chłopaków Claudio pachnie jak młoda dziewczynka i nie jest gotowy na zadania, którymi się zajmują - wspieranie skrajnie prawicowej, faszystowskiej włoskiej partii politycznej.   

Wieczorem odbywa się kolacja, na którą zaproszeni są członkowie grupy. Jeśli Claudio naprawdę chce osiągnąć swój cel, musi stracić swój „dziewczęcy” zapach i zacząć się pachnieć jak mężczyzna.

Krótki metraż Simone'a Bozzelliego został zakwalifikowany do udziału w Międzynarodowym Tygodniu Krytyków odbywającym się podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Na Outfilmie możecie znaleźć jeszcze jednego szorta tego młodego, włoskiego reżysera - film „Wszystko w porządku” z kompilacji Po drugiej stronie.

Zdjęcia

Komentarze

krótkometrażowy??? ktoś tu chyba robi se jaja, rozumiem że cena subskrypcji spadła???

Outfilm robi z nas idiotów. I my za to płacimy? Myślę że najwyższy czas podziękować za takie gówna.

Kochani, wczoraj na Outfilmie premierę miały dwa filmy: wysoko przez Was oceniane pełnometrażowe WESELE JENNY oraz dodatkowo krótkometrażowy J’ADOR. Jego światowa premiera odbyła się zaledwie kilka dni temu na Festiwalu w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego szorta. Oczywiście z werdyktami jury można dyskutować. Staramy się pokazywać Wam różne filmy. Mamy nadzieję, że dacie nam jeszcze szansę ❤️

Współczuję Wam. Robicie, co w Waszej mocy, żeby ta strona się kręciła, za co wszyscy geje w Polsce powinni Wam być wdzięczni, a z byle powodu wpada jakaś krytyka. Ja tam wolę, jak wrzucacie filmy nagradzane (w Cannes, Berlinie, Wenecji, nominowane do Oscara itp.) niż inne, więc ten "J'ador" bardzo mi odpowiadał (i jest OK). :)

I co tu napisać. Kolejna historia o chłopaku "aspirującym".. tylko do czego. Ano do tego co zna. Bo niczego innego nie zna. Film poraża brzydotą bohaterów i irytuje. Ale tak chyba miało być.

To są przystojne chłopaki! Słyszałem, że o gustach się nie dyskutuje i zawsze z wypiekami na twarzy czekam na Twoje komenty ;) Film jest irytujący bo kamerzysta rusza kamerą jakby był pijany.

Polskie miasta w duzym procencie wlasnie TAK wygladaja. Jedna z alternatyw dla tysiecy chlopakow z biednych dzielnic i zapomnianych przez swiat malych miasteczek jest ucieczka w alkohol i przestepczosc. i prawicowe poglady. Ten film nie mowi o nich ale o NAS Polakach. Jesli podazasz w tunelu z domu do pracy i zamykasz oczy na to co sie dzieje wkolo to przestajesz rozumiec kto i dlaczego glosuje na kogo i w ktora strone podaza spoleczenstwo. Bardzo wazny i inteligentny film.

swietnie dobrani aktorzy, problem homfobii wśród chłopców z osiedli ... którzy sami pragną mężczyzny ... fajnie nakręcony

niby co w tym na tyle gejowskiego, żeby tu było? o homofobii mogę pooglądać wszędzie...

Film dający do myślenia - tylko pozornie nic nie przekazuje. Chociaż - przynajmniej w mojej ocenie - nie chodzi tu o homofobię, a o prawdy uniwersalne...

Makiaweliczny przywódca grupy Lauro jest świadom homoseksualizmu Claudio i cynicznie wykorzystuje potrzebę przynależności do grupy i homofobiczny strach Claudio przed ujawnieniem. Lauro robi to w celu zwerbowania nowego żołnierza, który będzie mu służył.
Taki mechanizm tworzenia się gangów i bojówek jest powszechnie spotykany na całym świecie. Jednak w przypadku zachodu porusza brak skutecznej ochrony sklepikarzy przed atakami.
Film jest faktycznie bardzo inteligentny, poruszający i dający do myślenia, ale niestety jest bardzo źle nakręcony. Mimo to warto go zobaczyć.