Męskie szorty 5: Miłość jak narkotyk /
Boys on Film 17

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Męskie szorty 5: Miłość jak narkotyk /
Boys on Film 17

Ocena: 3.5 / 5 (278 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   ponad 2 godziny nowych, nagradzanych krótkometrażówek
  •   selekcja Peccadillo Pictures
  •   bardzo zróżnicowana tematyka

Opis

Kolejna porcja starannie wybranych krótkometrażówek z całego świata. "Męskie szorty 5: Miłość jak narkotyk" to 9 nowych filmów, które pokazują intensywne męsko-męskie relacje. Wspólna noc dwóch kolegów ze szkoły, romans starszego mężczyzny z młodym chłopakiem i przypadkowe spotkanie z przystojnym nieznajomym na plaży - to tylko kilka nowych historii wyselekcjonowanych przez Peccadillo Pictures.

ZŁOTA RĄCZKA - reż. Nicholas Colia, USA, 14 min.

Alex mieszka z rodzicami w wielkiej rezydencji. Zauroczony pracującym w niej, młodym mężczyzną, zaczyna bardzo zabiegać o jego uwagę.

SPONSOR - reż. Dawid Ullgren, Szwecja, 13 min.

Hans, mężczyzna po pięćdziesiątce, poznaje w klubie młodego, przystojnego Andreja, który wydaje się być nim bardzo zainteresowany. Towarzystwo chłopaka coraz więcej go kosztuje i Hans zaczyna wątpić w jego intencje.

SPOILER - reż. Brendon McDonall, Wielka Brytania/Australia, 22 min.

Kiedy Leon spotyka na swojej drodze idealnego faceta, jego życie wydaje się zmieniać na lepsze. Jednak on sam już wie, co się wydarzy dalej. Film wyróżniony nagrodą Iris.

LIST DO TATY - reż. André D. Chambers, Wielka Brytania, 15 min.

Dan od roku jest w związku z facetem i postanawia w końcu wyoutować się przed swoją rodziną. W obawie przed konfrontacją, do każdego z bliskich pisze list. Najdłużej musi czekać na reakcję swojego ojca.

CHŁOPCY - reż. Eyal Resh, USA, 14 min.

Jest pierwszy dzień wakacji. Brian nocuje w domu u swojego szkolnego przyjaciela Jake'a. Chociaż spał już u niego wiele razy, właśnie ta noc będzie wyjątkowa.

OTWÓR - reż. Martin Edralin, Kanada, 15 min.

Odważny portret niepełnosprawnego mężczyzny, który pragnie intymności z drugim człowiekiem. Film wyróżniony nagrodą Iris.

HAPPY AND GAY - reż. Lorelei Pepi, USA, 10 min.

Oryginalne, queerowe spojrzenie na czarno-białą animację z lat 30. Przewrotna, tradycyjna kreskówka ze współczesnym przesłaniem. 

PEDRO - reż. André Santos i Marco Leão, Portugalia, 24 min.

Pedro wybiera się z matką na wspólny spacer po plaży. W pewnym momencie zauważa bardzo przystojnego mężczyznę, który też wydaje się być nim zainteresowany.

POCAŁUJ MNIE - reż. Anthony Schatteman, Belgia, 16 min.

Kiedy 17-letni Jasper niespodziewanie dostaje buziaka od swojego przyjaciela, jego nudne życie nagle się zmienia. Niestety, chłopak nie znajduje oparcia w skupionym na sobie ojcu.

Obrazki

Komentarze

Mi się podobały 3 filmy Szczęśliwym być gejem animacja fajna i inny film niż powszechne kino lgbt Otwór reżyser poruszył temat seksualności niepełnosprawnych tabu brawo dla mnie to ważny temat bo sam choruje od urodzenia na mózgowe porażenie i a nie oklepane tytuły o nastoletnich lgbt takich filmów jest z 100 0-ce Pocałuj mnie to tez dość fajny film a reszta dość średnia

rzeczywiście różnorodny zestaw. niektóre lepsze, inne gorsze. najmocniejszy na pewno ten o niepełnosprawnym, no i klimatyczny "pedro". tym razem 4/5 i czekam na kolejne - damskie też:))

"Pedro" bardzo dobry, świetnie ukazany wpływ zaborczej, nadopiekuńczej matki na seksualność syna, scena końcowa pokazuje , że w tym układzie to ona buduje swoje szczęście kosztem własnego dziecka, ubezwłasnowolniła go, osaczyła, unieszczęśliwiła , sama zaś znalazła pocieszenie w ramionach faceta, którym z miejsca zastąpiła syna pozostawiając go w samotności, skazanego na szukanie miłości w krzakach.

nie bardzo rozumiem przesłania ostatniego filmu, wyglądało to jakby ojciec z matką czuli się oszukani przez syna, a on nie uwierzył w ich pomoc ???

Właściwie, nie podobał mi się żaden z tych filmów, może jedynie ten o chłopaku na wózku, za rzadko poruszaną tematykę. Cała reszta to takie ble ble ble praktycznie o niczym.

Różne odcienie pedalskiej tęczy.W Mr.Sugar Dady mamy kwintesencje gejowskiego losu.Stary gej jeszcze bardziej żałosny niż stary klaun.Rozdokazywane młode geje z wielkich miast z gładkimi buźkami odmawiają godności tym ,ktorzy sie już zestarzeli i zmuszają ich do odczuwania głębokiego wstydu z powodu ich wstrętnych zmarszczek.Stare geje są dla nich bezużyteczne no chybe ,że chodzi o kase.Pewnie zawsze tak było i można sie tylko pocieszyć,że już sie rodzą następni ,którzy tych ślicznych teraz, potraktują podobnie.

W tej krótkiej, przelotnej relacji starego z młodym zarysowała się nadzieja na dialog między pokoleniami, stary zepsuł wszystko okazując się lubieżnikiem a młody odpłacił się w przewidywalny sposób. Następnym razem niech skieruje swoje kroki prosto do burdelu czym oszczędzi sobie upokorzeń i zawodów. Na co on liczył ? Haha

"Pocałuj mnie" najciekawszy, chociaż nie jest oryginalny w temacie. Ale ładnie poprowadzona narracja.

Średnie szorty na słabe 3 gwiazdki. Najbardziej mi się podobał "sponsor" i "pocałuj mnie", zaskakujący "list do taty" a reszta taka sobie. Natomiast nie bardzo zrozumiałem przesłania filmiku "Pedro", wybrał się na plażę, szybka akcja i co?

A prosiłem - żadnych dzieci więcej;) Te pierwszy szort i ten dzieciak był "so creepy" i sam pomysł w ogóle obleśny brrrr. Kurde miało być coraz lepiej i jest coraz gorzej. To na razie najsłabszy zestaw. I gdyby nie kapitalny i pomysłowy "Spoiler" oraz poruszający "Otwór" możnaby sobie podarować tą kompilację. :(

ten dzieciak z pierwszego filmu - przerażający, zresztą filmik jakieś idioctwo. Przejmujący i prawdziwy z niepełnosprawną osobą. Najlepszy ten z dwoma ziomkami z samolotu.