J'ador /
J'ador

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

J'ador /
J'ador

Ocena: 2.7 / 5 (76 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   krótki metraż prezentowany na Festiwalu Filmowym w Wenecji
  •   niezwykłe napięcie między głównymi bohaterami
  •   fascynujący i wciągający, niejednoznaczny obraz

Opis

„Zagrajmy w grę” - mówi na boisku piłkarskim jeden chłopak do drugiego, po czym maluje na jego czole napis „J’ador”. To Lauro - lider grupy młodych chłopaków i Claudio - 15-sto latek, który chce dołączyć do paczki. Jednak zdaniem chłopaków Claudio pachnie jak młoda dziewczynka i nie jest gotowy na zadania, którymi się zajmują - wspieranie skrajnie prawicowej, faszystowskiej włoskiej partii politycznej.   

Wieczorem odbywa się kolacja, na którą zaproszeni są członkowie grupy. Jeśli Claudio naprawdę chce osiągnąć swój cel, musi stracić swój „dziewczęcy” zapach i zacząć się pachnieć jak mężczyzna.

Krótki metraż Simone'a Bozzelliego został zakwalifikowany do udziału w Międzynarodowym Tygodniu Krytyków odbywającym się podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Na Outfilmie możecie znaleźć jeszcze jednego szorta tego młodego, włoskiego reżysera - film „Wszystko w porządku” z kompilacji Po drugiej stronie.

Zdjęcia

Komentarze

krótkometrażowy??? ktoś tu chyba robi se jaja, rozumiem że cena subskrypcji spadła???

Outfilm robi z nas idiotów. I my za to płacimy? Myślę że najwyższy czas podziękować za takie gówna.

Kochani, wczoraj na Outfilmie premierę miały dwa filmy: wysoko przez Was oceniane pełnometrażowe WESELE JENNY oraz dodatkowo krótkometrażowy J’ADOR. Jego światowa premiera odbyła się zaledwie kilka dni temu na Festiwalu w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego szorta. Oczywiście z werdyktami jury można dyskutować. Staramy się pokazywać Wam różne filmy. Mamy nadzieję, że dacie nam jeszcze szansę ❤️

I co tu napisać. Kolejna historia o chłopaku "aspirującym".. tylko do czego. Ano do tego co zna. Bo niczego innego nie zna. Film poraża brzydotą bohaterów i irytuje. Ale tak chyba miało być.

To są przystojne chłopaki! Słyszałem, że o gustach się nie dyskutuje i zawsze z wypiekami na twarzy czekam na Twoje komenty ;) Film jest irytujący bo kamerzysta rusza kamerą jakby był pijany.

Polskie miasta w duzym procencie wlasnie TAK wygladaja. Jedna z alternatyw dla tysiecy chlopakow z biednych dzielnic i zapomnianych przez swiat malych miasteczek jest ucieczka w alkohol i przestepczosc. i prawicowe poglady. Ten film nie mowi o nich ale o NAS Polakach. Jesli podazasz w tunelu z domu do pracy i zamykasz oczy na to co sie dzieje wkolo to przestajesz rozumiec kto i dlaczego glosuje na kogo i w ktora strone podaza spoleczenstwo. Bardzo wazny i inteligentny film.

swietnie dobrani aktorzy, problem homfobii wśród chłopców z osiedli ... którzy sami pragną mężczyzny ... fajnie nakręcony

niby co w tym na tyle gejowskiego, żeby tu było? o homofobii mogę pooglądać wszędzie...

Film dający do myślenia - tylko pozornie nic nie przekazuje. Chociaż - przynajmniej w mojej ocenie - nie chodzi tu o homofobię, a o prawdy uniwersalne...

Makiaweliczny przywódca grupy Lauro jest świadom homoseksualizmu Claudio i cynicznie wykorzystuje potrzebę przynależności do grupy i homofobiczny strach Claudio przed ujawnieniem. Lauro robi to w celu zwerbowania nowego żołnierza, który będzie mu służył.
Taki mechanizm tworzenia się gangów i bojówek jest powszechnie spotykany na całym świecie. Jednak w przypadku zachodu porusza brak skutecznej ochrony sklepikarzy przed atakami.
Film jest faktycznie bardzo inteligentny, poruszający i dający do myślenia, ale niestety jest bardzo źle nakręcony. Mimo to warto go zobaczyć.