W ciemno

;)

Morgan

Temat poszerza horyzonty, ale sam film byl tendencyjny, nieudolnie zagrany, dretwy i zbyt nadmuchany. Liczylem, ze ten Dean okaze sie zlodziejem, morderca lub chociaz psychopata. Brakowalo przelomu, zwrotu, jakiegos zaskoczenia albo chociaz rozwoju postaci. Poza kontrowersja zwiazana z watkiem przewodnim film byl pusty. Bardzo sie rozczarowalem.

Ostatni mecz

.

Brak edukacji w którymś momencie staje się siedliskiem patologii. Nikt nie stwarza perspektyw, ludzie nie są nauczeni by ich oczekiwać lub tworzyć samemu. Tak się kręci to błędne koło. Kombinowanie, ukrywanie, emocjonalny niebyt. Ciągłe niebezpieczeństwo nie pozwala na refleksję nad tym, co się czuje lub przeżywa. Cały czas trzeba gonić dzisiejszy dzień, bo jakby im uciekał. Smutne.

Szantażyści

pierwszy film tutaj, ktorego nie polecam ;) ze wzgledu na slabiutka gre, beznadziejnie prowadzona narracje, brak zbieznosci miedzy sytuacja a podkladem muzycznym (muzyka to jedyny plus, ale nie przy wlaczonym ekranie!) i przede wszystkim za nienaturalnosc oraz brak wiarygodnosci. zona autora ksiazki powinna dostac oscara za swoja role! ;)

Cena miłości

Staram sie nie wdawac w zbedne dyskusje i maksymalnie skracac komentarze, ale dziwia mnie wpisy niezadowolenia. Film sklania do glebokich refleksji. Na pewno kazdy z nas zna kogos podobnego i ocenia go powierzchownie nie zdajac sobie sprawy z tego, co kryje sie za jego wyborami. Film porusza kilka watkow, w niektorych za duzo patosu. Pokazuje, ze swiatelko w tunelu moze okazac sie lokomotywa.

Paragraf 175

interesujacy i poruszajacy.

Chodzić po wodzie

ciekawy i delikatny, mimo wszystko. takich wiecej!

Pod prąd

bardzo wzruszajacy. bardzo mi sie podobal. chwyta za serce. zwykle nie uzywam takiego jezyka, ale inaczej nie moge opisac tego filmu. polecam.