Chodzić po wodzie /
Walk On Water

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Chodzić po wodzie /
Walk On Water

Ocena: 4.0 / 5 (69 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Genialny film izraelskiego reżysera Eytana Foxa
  •   Trzymający w napięciu.
  •   Niejednoznaczny.

Opis

Eyal jest agentem Mossadu, który właśnie stracił żonę. Na własną prośbę otrzymuje misję odnalezienia i zabicia zbrodniarza wojennego Alfreda Himmelmana. Udając przewodnika turystycznego, Eyal zaprzyjaźnia się z wnukiem zbrodniarza, Axelem, który przyjeżdża do Izraela odwiedzić swoją siostrę. Axel nie kryje tego, że jest gejem. Spotkanie Eyala i Axela to starcie się dwóch zupełnie różnych systemów wartości.

Zdjęcia

Komentarze

Re: a propos lektora

Oraz nie każdy lubi przez cały film słuchać jakiegoś faceta o monotonnym głosie, który cały czas gada i zagłusza mu film. Nic mnie tak bardzo nie wkurza jak słyszenie strzępków oryginalnej ścieżki dialogowej z których wynika, że tłumaczenie czytane przez lektora zostało pozbawione wszystkich smaczków, żartów i niejednoznaczności... a tak jest zawsze. O ile tłumacz w ogóle zrozumiał co jest w filmie, bo nie zawsze tak jest (np. w filmie pod którym komentujemy kilka razy nie zrozumiał). Lektor zagłuszający grę aktorów to moim zdaniem jest jakiś chory pomysł.

bravo

Odważny film na miarę sal kinowych.
Aktualna problematyka, boski agent, kontrowersyjne niuanse.
Widz oczekuje erotycznej przemiany i nie spodziewa się takiego zakończenia.
Chyba każdy jest usatysfakcjonowany, zawiązują się nieoczekiwane przyjaźnie,
jednak śmierć jest nieunikniona.

Miłego seansu ;o)

Świetny film!

Właśnie TAKIE filmy chcemy tu oglądać! P.S. Tylko poprawcie w końcu jakość transmisji. Obraz zwalnia choć mamy szybkie łącze internetowe.

nie da się przejść obojętnie...

Myślę, że warto, może nie arcydzieło, ale ważny, z tyloma wątkami, paradoksami... na pewno nie na seans łatwy, lekki i przyjemny. A bycie gejem to tutaj dodatek do całości

Totalne zaskoczenie

Nie spodziewałem się tak dobrego i interesującego filmu. Warto obejrzeć.

Najlepszy Eytan Fox!

Może pomyślcie o wydaniu dvd! Byłoby fantastycznie! I koniecznie z napisami...

warto zobaczyć...

Jesli oczekujecie gejowskiego romansu z łóżkowymi scenami, to lepiej nie oglądajcie, ale jesli chcecie zobaczyc kawałek doskonałego kina, wciągającego i dającego do myslenia, to polecam z całym przekonaniem.
Film zaskakuje rozwojem sytuacji, rozwija się rytmem nie pasującym do kina sensacyjnego, ale wciaga tak, że w pewnym momencie zaczyna się smakowac każdy jego kadr. Ostatnia scena - listu do Axela - wzruszająca i pozostawiająca wiele przemysleń...

:)

Jest to chyba film z najmniej znaczącym wątkiem LGBT jaki widziałem w tym serwisie, ale to zupełnie nie umniejsza tego, że film jest bardzo dobry. Dobrze się ogląda i skłania do myślenia.
Szkoda tylko, że film był zagłuszany przez lektora, w dodatku czytającego słabe tłumaczenie.