Wszystkie nasze strachy

Trochę bałem się tego filmu gdyż nie lubię oglądać bólu i smutku. Ale nie żałuję bo jest na skroś przejmujący i ukazujący bezduszność i przyziemność ludzkich serc. Złość i bezradność na trudny byt potrafi przerodzić się w nienawiść tam gdzie nikt jej nie potępi. A kościół katolicki tylko stoi na straży znieczulicy społecznej.Jakie to smutne. Wielkie brawa dla tego który się nie poddał. Szacunek przeogromny. I brawa dla Ogrodnika bo pokazał klasę swojego aktorstwa..Dla mnie Oskar przynajmniej w kilku kategoriach

Pozwól mówić miłości

No cóż. Dobry film lecz nie pozostanie na długo w mojej pamięci. Może dlatego że ja sam nigdy nie "żebrałem" o akceptację. Jeśli ktoś mnie nie toleruje takiego jakim jestem to się po prostu odsuwam. W filmie najsmutniejsze jest to że ludzie omamieni religią odwracają się od prawdziwych wartości jaką jest niewątpliwie miłość do bliźniego a do członków rodziny zwłaszcza. Dramat głównego bohatera polega na tym iż akceptację samego siebie uzależnia od akceptacji rodziny. I to jest to do czego doprowadza doktryna religijna. Doktryna ty syf.

Tęsknię za Tobą

Niesamowity,niesamowity,niesamowity!!!

Podróż w nieznane 2

Niesamowita , cudowna gra aktorska Toeya . Sam film równie cudowny choć może wydawać się zbyt optymistycznie hollywoodzki. Mnie pasuje bo miło jest patrzeć na miłość i akceptację a nie zmagania z homofobią i brutalnością tego świata.

Podróż w nieznane

Bardzo, bardzo mi się podobał . Ciekawy i pełen refleksji. Uwiodła mnie gra aktorska. Super. I choć smutny to jakże prawdziwy. Polecam.

Nocna burza

Mnie się podobał. Lubię takie filmy bo dotykają tego co siedzi we mnie samym i z pewnością nie tylko we mnie. O dziwo smutek i wręcz zdawałoby się neurasteniczność przydaje temu filmowi kolorytu. Ale to może tylko ja tak odbieram.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Niesamowity!! To jeden z najlepszych filmów z wątkiem LGBT jakie widziałem. Cudo.

Pieśń Orfeusza

Film bez polotu,płytki i bez wartości poznawczych. Przystojni mężczyźni to nie wszystko. Obejrzałem bez emocji i nic mi po nim w sercu nie zostało. To oczywiście kwestia osobista Każdemu podoba się co innego . Ja jestem nadal pod wrażeniem filmu Blondyn, bo ten w cudowny sposób pokazuje co w nas tkwi.Jak bardzo jesteśmy zmanipulowani opinią i jak bardzo się jej poddajemy nie zważając na własne szczęście i życie ze sobą w zgodzie.

Blondyn

Smutny ale refleksyjny i szczery. Mnie ujęła gra blondyna. Film może bez wartkiej akcji ale godny polecenia.

Ściśle tajna miłość

Różne chały,gnioty i kicze widziałem ale przy tym to klasyki. Co to wogóle było?. A jaka gra aktorska -żałosne.

Piosenki o miłości

Zgadzam się z Nulką że film jest wyjątkowy. I choć nie znoszę musicali to piosenki w tym akurat filmie stanowią trzon całej fabuły nadając mu sens i jak dla mnie niezwykłą wartość. Uczucia,wątpliwości,rozdarcie - wszystko pięknie wyśpiewane. SUPER.

Lilting

Niesamowite ile piękna można przekazać . Piękna gra aktorska. Jeszcze długo będę miał ściśnięte serce.

W pionie

Smutny!! Nie miły dla oka ale pokazujący złożoność i dziwność ludzkiej natury. Normalnie tego nie dostrzegamy bo nasza uwaga skupia się na dwóch przymiotnikach - dobre albo złe. Dla mnie ten film to dowód że nawet w obrzydliwości kryje się piękno ludzkiego istnienia.

M/M

Ciężki i bardzo trudny ę odbiorze. Może art. lecz dla mnie bez znaczenia. Nic nie poczułem . A szkoda.