M/M /
M/M

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

M/M /
M/M

Ocena: 2.6 / 5 (26 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   techno, seks i sztuka, czyli alternatywne oblicze Berlina
  •   połączenie dramatu, thrillera i video artu
  •   obraz pożądania, alienacji i problemów z tożsamością

Opis

Matthew, młody Kanadyjczyk, od niedawna mieszka w Berlinie, gdzie nikogo nie zna. Pewnego dnia spotyka zjawiskowego Matthiasa, który jest dla niego chodzącym ideałem - kimś, kim sam chciałby być.

"M/M" to eksperymentalny obraz, w którym mieszają się ze sobą różne filmowe formy - dramat, thriller, video art i teledysk. Inspiracją dla reżysera było uczucie, które towarzyszyło mu po przeprowadzce do Berlina oraz same miasto - mekka miłośników techno i outsiderów szukających przygód. Każdy z nich, będąc całkiem anonimowym, może dowolnie kształtować swoją tożsamość, podobnie jak główny bohater filmu.

"Ten projekt zaczął się od różnych notatek o moich doświadczeniach, które zrobiłem po przeprowadzce do Berlina. Przeniosłem się tam jesienią 2013 roku i wszystko w tym mieście było dziwne, nowe i ekscytujące. Wpadłem w świat nocnego, gejowskiego życia i szybko poznałem wielu ludzi w podobnej sytuacji – obcokrajowców, głównie osoby LGBT, z całego świata. Było to niezwykle inspirujące – zupełnie nowe życie (...) W "M/M" chciałem pokazać prawdziwe, ludzkie problemy. Mimo, że film zawiera w sobie dużo treści dotyczących gejowskiego seksu, droga którą idą bohaterowie jest uniwersalna - to siłowanie się z własną tożsamością, pożądaniem, alienacją. (...) "M/M" jest także moją wersją europejskiego thrillera psychologicznego, szczególnie z lat 70. i 80. Pokazuje ten gatunek z mojej własnej, północnoamerykańskiej perspektywy. Moją główną inspiracją było “Opętanie” Andrzeja Żuławskiego oraz filmy “Zmysłowa obsesja” I “Nie oglądaj się teraz” w reżyserii Nicolasa Roega." Drew Lint, reżyser.

 

Obrazki

Komentarze

Bardzo ciężki film. Źle się ogląda, ponieważ fikcja miesza się z rzeczywistością. Zakończenie filmu dla mnie bez sensu.

No i co tu napisać na temat tego filmu sam nie wiem. Dla mnie nie zrozumiała treść filmu. A wydawało mi się ze jestem dość inteligentnym facetem Osobiście nic nie zrozumiałem

Jeszce można dodać fascynacja a nawet element psychozy głównego bohatera w stosunku do chłopaka.

Film słaby podejrzewam ze najsłabszy w ciągu całego roku premier.Niestety.

Dla mnie ciekawy. Ładny obraz. Warto podkreśli, że to VIDEO ART. Aczkolwiek kontrowersyjny.

Bardzo ciekawe kino eksperymentalne, warte uwagi wątki techniczne :)

ps. nie lubię takiego przemocowo stylizowanego seksu.

super, dobrze budowany obraz, nie jest to kolejne nudne romansidło nastolatków, powiew świeżości, ciesze się z tej premiery, myślę że dla samych wartości wizualnych warto obejrzeć.

Bardzo klimatyczny i dopracowany wizualnie. Opowiada o ludziach mocno odklejonych od rzeczywistości, więc w sumie nic dziwnego, że sam film też taki jest. Ale to na plus, bo sprawia, że zapada w pamięć. No i moim zdaniem tu nie chodzi o samą historię, tylko raczej o stany emocjonalne. Jeśli ktoś się spodziewa konwencjonalnego filmu, to może się rozczarować. Więc raczej dla miłośników sztuki współczesnej - dla mnie 5 gwiazdek.