Lilting /
Lilting

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Lilting /
Lilting

Ocena: 4.5 / 5 (131 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   piękna, niebanalna historia
  •   wspaniałe aktorstwo, z rolą Bena Whishawa na czele
  •   subtelna atmosfera

Opis

Londyn. Starsza kobieta z Chin żyje wspomnieniami o swoim zmarłym niedawno synu. Jej spokój przerywa pojawienie się obcego człowieka. Richard, który również bardzo przeżył śmierć chłopaka, spróbuje nawiązać z nią kontakt. Ze względu na barierę językową i kulturową nie będzie to jednak łatwe. 

Lilting to subtelny, wielowymiarowy film. Opowiada on o różnych rodzajach miłości - do partnera, do syna, do matki - i o śmierci, która żadnego z tych uczuć nie przekreśla. Przeciwnie - żałoba, która po niej następuje i piękno wspomnień może prowadzić do całkiem nowego rodzaju bliskości nawet między ludźmi, których pozornie dzieli wszystko. Ten film pochodzącego z Kambodży reżysera ukazuje także trud przekraczania kulturowych granic, co od każdej ze stron wymaga niebywałej cierpliwości i serca.

Obrazki

Komentarze

Piękna historia jest to jeden z lepszych filmów których kupiliście na outfilm Mam słabość do azjatyckiego kina.JA chce więcej takiego kina na outfilm . rankingów gay top movie czy LGBT

Jeden z piękniejszych filmów LGBT

To głównie historia relacji syn-matka oraz matka-chłopak (syna). Bardzo wzruszająca. Fajnie pokazane jak Ben Whishaw i matka, mimo dzielącej ich przepaści, zaczynają powoli się dogadywać bez użycia języka, tylko na samych emocjach. Bardzo dobry film. Ben Whishaw absolutnie doskonały!

Nie pzegap tej pozycji

Film nie może się nie podobać. Co najwyżej zostaw go na odpowiednią porę, to dramat w końcu... Jednak piękny i świetnie zrobiony. Nie można przegapić tej poycji. Gorąco polecam!

OCZYWISCIE ZE NA TAK!

Oczywiscie polecam wszystkim! jest to bardzo dobry... DOBRY film! Wrazliwie przedstawiajacy role "tesciowej" z chlopakiem jej syna... oczywiscie po tragedii... wiecej nie zdradzam, itd... POLECAM!!!!!!!

inspirujący

jest w tym filmie coś magnetycznego, co sprawia, że stajesz się częścią namalowanej sercem fabuły, współodczuwasz emocje głównych bohaterów i nawet nie wiesz kiedy ogarnia cię przeszywający lęk przed kruchością życia

hmmmmmm....

wiec jak dla mnie film troche nudnawy ale oczywiscie dajacy do myslenia,chwilami wzrusza a chwilami ciagnie sie jak flaki z olejem......kazdy po obejrzeniu sam sobie powinien wyrobic zdanie

Nieutracone w tłumaczeniu

To mógłby być inny tytuł tego mądrego filmu. Trzeba rozmawiać nawet gdy się to wydaje beznadziejne. I trzeba oszczędzać niepotrzebnych słów.

wzruszający

Wzruszająca troska azjatyckiego syna o matke.Młodzi ,fajni Europejczycy z dużych miast nie mają takich dylematów.

i jak nie kochać Bena

Piękny, choć smutny film. Coraz bardziej się utwierdzam w tym, że Ben jest świetnym aktorem i zagrał świetna postać. Dzięki, że kupiliście ten film. Pozdrawiam

Piękny film

"Qrwa" piękny choć trudny film.
Dobrze wydane pieniądze.
Choć część widzów wolała by kino lekkie, fajne i przyjemne, to filmy trudne też są w "cenie" :-)

Polecam

Wyciska łzy ale warto obejrzeć, zagłębić się w tym melancholijnym nastroju. Skłania do refleksji.

porozumienie ponad różnicami

Bardzo polecam ten film. Spokojna akcja i niby niewiele się w nim dzieje, ale jest pełen emocji.
Pokazuje że pomimo różnic (również językowych) da się porozumieć ze sobą, chociaż czasem wymaga to sporego wysiłku.

Tak piękny i mądry, że aż chwyta za serce!! Pozwala wydobyć z siebie takie emocje o jakie sam bym się nie podejrzewał iż mogą tkwić we mnie! takich filmów więcej!

Niesamowite ile piękna można przekazać . Piękna gra aktorska. Jeszcze długo będę miał ściśnięte serce.

Zobacz także