Nie przestaniemy wspierać rozwijającej się polskiej kinematografii LGBT+. Czekamy na każdą kolejną premierą z niezwykłą ekscytacją. Do tego stopnia, że postanowiliśmy zrobić swój film ;)
Zobaczcie "Słonia" na Outfilmie i kilka innych ciekawych propozycji. 🌈
"Nina" z kolei to polski film o miłości między kobietami, pierwszy raz mówiący o niej tak odważnie. Został obsypany nagrodami na wielu polskich festiwalach, w tym m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nina - trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem znaleźli idealną kandydatkę - Magdę, pozornie szczęśliwą dwudziestopięciolatkę, która bawi się życiem i nie ma zobowiązań. Jednak Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.
Wśród filmów znajdują się dwa ważne dokumenty. "Punkt zapalny" wzbudzający dyskusję zwłaszcza w okolicach Święta Niepodległości, ponieważ to opowieść o tęczy, która została spalona 11 listopada, odbudowywana i znowu podpalana. Tęcza stała się symbolem Warszawy i rozpoczęła jedną z największych w Polsce debat na temat tolerancji. "Punkt zapalny" to absolutny MUST SEE. 🌈
Last but not least - "Twoja Stara na Topie" - performerka, nasze niewątpliwe dobro narodowe prezentuje swoje TOP 5 ulubionych dobrodziejstw kultury i cywilizacji ludzkiej.
Czekamy na kolejne produkcje, a póki co zapraszamy na POLSKIE DOBRO NARODOWE!
Słoń
Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Kiedy opuścił ich ojciec, jego matka się załamała, wówczas to on musiał zostać głową rodziny. Pewnego dnia umiera ich sąsiad i jego syn Dawid przyjeżdża na pogrzeb. Bartek fascynuje się Dawidem i jego beztroską. Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność.
Czuły film, który mocno przytula i przepełnia nadzieją! Queerowy romans, zdobywca nagrody na festiwalu w Gdyni i jeden z najpiękniejszych debiutów roku.
Szarlatan
Genialny czeski uzdrowiciel obdarzony niezwykłymi zdolnościami nawiązuje głęboką więź ze swoim asystentem, który – pomimo że jest żonaty – staje się jego lojalnym pomocnikiem i partnerem życiowym. Ich relacja, oparta na uczuciu, lojalności i poświęceniu, staje się nie tylko źródłem bliskości, ale także konfliktu w trudnych czasach epoki komunizmu.
Red Yellow Pink
Oparta na faktach historia młodego chłopaka, który zmaga się z odnalezieniem swojego własnego głosu w konserwatywnej rodzinie.
Wszystkie nasze strachy
Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Za namową kuratora Daniel bierze udział w wystawie w warszawskiej galerii sztuki.
Ostatni komers
Zbliżają się wakacje, trwają właśnie ostatnie dni roku szkolnego w gimnazjum, w jednym z małych miasteczek gdzieś w Polsce. Grupa młodych ludzi oczekuje na ostatnią w roku imprezę, zwaną Komersem. Czas ten spędzają głównie na miejskim basenie, pozornie na błahych problemach, ale dla nich niezwykle ważnych: pierwszych zauroczeniach, miłostkach, zawiedzionych nadziejach. Współczesna młodzież poszukuję swojej tożsamości i więzi w coraz bardziej odrealnionym świecie.
Parada – Don’t Rain on Our Parade
Co roku, w czerwcu Warszawa zostaje przejęta przez dziesiątki tysięcy osób. Kolorowy, głośny, magiczny tłum wychodzi na ulice, chodniki, skwery i parki. W stolicy najbardziej homofobicznego państwa Unii Europejskiej od ponad 20 lat odbywa się Parada Równości – wydarzenie od społeczności, dla społeczności, dające widoczność i “oddech” na cały kolejny rok nie tylko osobom LGBTQIA+, ale całej społeczności osób wykluczonych i dyskryminowanych.
Nina
Nina - trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem znaleźli idealną kandydatkę - Magdę, pozornie szczęśliwą dwudziestopięciolatkę, która bawi się życiem i nie ma zobowiązań. Jednak Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.
„Nina” to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To również opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją.
Twoja Stara na topie
Boom Dzieciaczki, to ja "Twoja Stara na topie"! Jestem drag performerką, ikoną smaku i stylu oraz matką, której nigdy nie mieliście, dlatego raz w tygodniu prezentować będę Wam swoje TOP 5 ulubionych dobrodziejstw kultury i cywilizacji ludzkiej. Będzie na poważnie i na śmieszno, wzruszająco i straszno, będzie po prostu jak u mamy. Zostańcie ze mną i obejrzyjcie pierwszą topkę.
Seria dostępna wyłącznie dla subskrybentów OUTFILM+.
Inne spojrzenie
Dwa lata po zakończeniu rewolucji 1956 roku na Węgrzech jej echa jeszcze nie przebrzmiały. Jednak wolność słowa i wolność jednostki to nadal tylko puste słowa. W tym czasie młoda, krytyczna wobec ustroju i stosunków społecznych dziennikarka – Eva (Jadwiga Jankowska-Cieślak) bezskutecznie poszukuje pracy. W końcu, dzięki poparciu redaktora naczelnego zostaje przyjęta do zespołu redakcyjnego periodyku „Prawda”. Spotyka tam Livię (Grażyna Szapołowska), z którą później dzieli redakcyjny pokój. Livia jest atrakcyjną kobietą, żoną oficera, żyjącą w zdawałoby się szczęśliwym związku.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze