Chociaż nie da się ostatnio wspierać tego, co się dzieje w naszym kraju, nie przestaniemy wspierać rozwijającej się polskiej kinematografii LGBT+. Czekamy na każdą kolejną premierą z niezwykłą ekscytacją. Do tego stopnia, że postanowiliśmy zrobić swój film ;)
Ale zanim "Słoń"  trafi na Outfilm mamy dla Was kilka innych propozycji w naszym ojczystym języku. 🌈

"Płynące wieżowce" można już powiedzieć klasyk, bo wiele w świadomości polskiego kina zamieszał. Uważany jest za pierwszy polski film LGBT+. Wraz z premierą miał ogromny wpływ na poczucie reprezentacji i widzialności osób homoseksualnych w Polsce. Musicie go koniecznie zobaczyć!

"Nina" z kolei to polski film o miłości między kobietami, pierwszy raz mówiący o niej tak odważnie. Został obsypany nagrodami na wielu polskich festiwalach, w tym m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nina - trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem znaleźli idealną kandydatkę - Magdę, pozornie szczęśliwą dwudziestopięciolatkę, która bawi się życiem i nie ma zobowiązań. Jednak Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.

Wśród filmów znajdują się dwa ważne dokumenty. "Punkt zapalny" wzbudzający dyskusję zwłaszcza w okolicach Święta Niepodległości, ponieważ to opowieść o tęczy, która została spalona 11 listopada,  odbudowywana i znowu podpalana. Tęcza stała się symbolem Warszawy i rozpoczęła jedną z największych w Polsce debat na temat tolerancji. "Punkt zapalny" to absolutny MUST SEE. 🌈

Pierwszy dokument w Polsce o prawie osób LGBT do miłości to "Artykuł osiemnasty". Dlaczego jak dotąd nie udało się w Polsce wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci? Wszystko przez artykuł 18 Konstytucji RP, zgodnie z którym ochronie podlega małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co jest równoznaczne z brakiem możliwości jakiegokolwiek uregulowania tej kwestii.  Cały dochód z filmu trafia na rzecz Stowarzysznia Miłość Nie Wyklucza!

Last but not least - "Twoja Stara na Topie" - performerka, nasze niewątpliwe dobro narodowe prezentuje swoje TOP 5 ulubionych dobrodziejstw kultury i cywilizacji ludzkiej.
Czekamy na kolejne produkcje, a póki co zapraszamy na POLSKIE DOBRO NARODOWE!

Nina

Nina - trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem znaleźli idealną kandydatkę - Magdę, pozornie szczęśliwą dwudziestopięciolatkę, która bawi się życiem i nie ma zobowiązań. Jednak Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.

„Nina” to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To również opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją.

Twoja Stara na topie

Boom Dzieciaczki, to ja "Twoja Stara na topie"! Jestem drag performerką, ikoną smaku i stylu oraz matką, której nigdy nie mieliście, dlatego raz w tygodniu prezentować będę Wam swoje TOP 5 ulubionych dobrodziejstw kultury i cywilizacji ludzkiej. Będzie na poważnie i na śmieszno, wzruszająco i straszno, będzie po prostu jak u mamy. Zostańcie ze mną i obejrzyjcie pierwszą topkę.

Seria dostępna wyłącznie dla subskrybentów OUTFILM+.