Tytuły, które przez lata były najgłośniejsze, często niesamowicie kontrowersyjne, a dzisiaj uznawane już za klasyki kina LGBT+. Wstrzymane premiery i dystrybucja, kontrowersyjna tematyka, protesty kościoła, alternatywne opowieści życia postaci znanych nam z historii. Jesień z klasyką kina LGBT+ na Outfilmie!
Dziewczęta w mundurkach
Rok 1931. Nastoletnia Manuela po śmierci swoich rodziców zostaje wysłana przez rodzinę do szkoły z internatem dla dziewcząt z dobrych domów. Dziewczyna nie może zaaklimatyzować się w nowym środowisku pełnym rygorów. Jedyną osobą, u której Manuela znajduje zrozumienie i odrobinę ciepła jest nauczycielka, Elise. Uczennicę i nauczycielkę połączy przyjaźń, która wkrótce przerodzi się w poważniejsze uczucie.
Film zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Wenecji.
Pieśń miłości
„Pieśń miłości” to erotyczna i romantyczna wizja miłości, pożądania między więźniami i pilnującymi ich strażnikami.
Sebastian
Queerowa interpretacja życia i śmierci Św. Sebastiana autorstwa legendy kina LGBT+, Dereka Jarmana.
Rok 303. Chrześcijanie zostają uznani za sprawców pożarów w cesarskich pałacach. Kiedy Sebastian próbuje obronić oskarżonego o współudział w podpaleniach chłopca, rozwścieczony Dioklecjan skazuje go na zesłanie do obozu wojskowego. Tam zakochuje się w nim dowódca oddziału, ale Sebastian kocha Chrystusa i tylko Jemu się oddaje.
Film brał udział w Konkursie Głównym MFF w Locarno.
Edward II
Modernistyczna wersja historii rządów i upadku króla Anglii Edwarda II, który sprowadziwszy swojego kochanka Gavestona z wygnania, naraził się możnym oraz żonie Izabeli.
Nagrody: dla najlepszej aktorki Tildy Swinton na MFF w Wenecji, Teddy oraz Nagroda Krytyków na Berlinale.
Caravaggio
Biografia Michelangela Caravaggia, wybitnego malarza włoskiego baroku. Historia życia wspominana na łożu śmierci – dzieciństwo, wczesne porażki i późniejszy sukces.
Tilda Swinton, Sean Bean i Nigel Terry w głośnym filmie Dereka Jarmana, zdobywcy Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlinale.
Madame Satã
KLASYK KINA QUEEROWEGO - totalny "must see" - portret ikony XX wieku zaliczanej do najważniejszych w historii osób LGBT+
Lata 30 - Lapa - biedna dzielnica Rio de Janeiro, zamieszkana głównie przez prostytutki i złodziejów. João należy do obu tych grup, jednak jego największym marzeniem jest występować na scenie. Czy uda mu się zerwać z życiem na marginesie społeczeństwa, aby zostać diwą?
Po wschodniej stronie muru
Jest rok 1985, czyli jeszcze 4 lata do upadku muru berlińskiego. Felix z Zachodniego Berlina zakochuje się w Thomasie, który mieszka po wschodniej stronie muru. Przez pewien czas chłopcy utrzymują swoją relację dzięki temu, że Felix przyjeżdża na wschodnią stronę. Jednak godzina policyjna zmusza go za każdym razem do powrotu, zanim nastanie wieczór. Kiedy służby socjalistycznych Niemiec stają się podejrzliwe, Thomas postanawia, że ucieknie na Zachód.
Taksówką do klozetu
Berlin Zachodni, rok 1980. Frank prowadzi podwójne życie. Za dnia znany jest jako Pan Ripploh, oddany nauczyciel w państwowej szkole. Lubi swoją pracę, uczniów i kolegów, ale nie robi nic więcej poza tym, co jest od niego wymagane. W nocy i w weekendy, znany jako Peggy, poszukuje anonimowego seksu, często w miejscach publicznych. Czasami sprawdza prace domowe uczniom czekając na kolejnych mężczyzn w toalecie, ale to jedyny moment kiedy jego dwa światy się spotykają.
Dni ostatnie
Aaron jest 19-letnim mormońskim misjonarzem. Przyjeżdża do Los Angeles, żeby krzewić tam swoją wiarę. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że jest gejem. Próbuje jednak tłumić pragnienia, które stoją w sprzeczności z jego religią.
Przypadek sprawia, że Aaron poznaje Chrisa, imprezowego chłopaka i wyoutowanego geja. Mimo, że ich życia i wartości całkowicie się różnią, to jeden skradziony pocałunek sprawi, że już nic nie będzie takie samo.
Fogi to drań!
15-letni Beni zakochuje się w Fogim, wokaliście kapeli rockowej The Minks. Uwiedziony przez czarującego muzyka, jest gotów podążyć za nim na koniec świata. Jednak ta miłość nie jest usłana różami - Fogi jest narkomanem i wciąga Beniego coraz głębiej w swój nałóg.
Jeden z pierwszych filmów szwajcarskiego reżysera Marcela Gislera, twórcy „Mario”.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze