Narcyz i Złotousty /
Narziss und Goldmund

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Narcyz i Złotousty /
Narziss und Goldmund

Ocena: 4.2 / 5 (205 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   baśń o niemożliwej miłości
  •   ekranizacja głośnej powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego
  •   zrealizowana z rozmachem filmowa produkcja

Opis

Pierwsza w historii ekranizacja głośnej, rozgrywającej się w średniowieczu powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego, w której konfrontuje on dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. To wartości, którymi na co dzień kierują się Narcyz i Złotousty.

Przyjaźń między nimi zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Ich drogi się rozeszły ale mimo wielu przygód, zawsze tęsknili do tego, co było między nimi. Spotkanie po latach będzie okazją do konfrontacji ze skrywanymi uczuciami, przeszłością i teraźniejszością.

W jednej z głównych ról występuje znany z Jonathana Jannis Niewöhner.

Obrazki

Komentarze

Dobrze oddaje epokę tamtych czasów choć silnie wystylizowany i estetyczny. Ciekawie i sprawnie jest opowiedziana historia. O miłości, nie zawsze spełnionej, tej matczynej, braterskiej, romantycznej. Czasem za bardzo wszystko dopowiedziane, nie pozostawia miejsca widzowi w odbiorze filmu. MOJA OCENA: 7.5/10 Polecam

Zawsze miałem słabość,mam nadzieję,że tak pozostanie,do filmów kostiumowych,oczywiście pod warunkiem,że są wartościowe. W tym filmie mamy wszystko,na co składa się nasze ,życie,bez względu na role jakie przyszło nam grać, a najważniejsza jest miłość,która jak , w tym właśnie przypadku,nie jedno ma imię. By ją spróbować,choć w części zrozumieć,należy ten film obejrzeć, a potem przeczytać powieść, ,na podstawie , której obraz ten powstał.

Piękny film, wśród wielu innych pokazuje prawdzie uczucie, miłość, trwającą wśród burz przez całe życie

8/10 polecam. O miłości ciężko jest pisać, mówić, pokazać, tu było to czuć. Słowo więź chyba najlepiej to oddaje. Polecam film.

niestety ale ten film mnie się nie podobał..mimo że historia ciekawa...to przekazana w tym filmie w sposób ciężki w ogóle nie przekonujący sztuczny...zabrakło w nim tego czegoś...moja ocena 2 na 10

Bardzo przyjemny film. O dziwo myślałam, że ten film będzie słaby - zarówno pod względem kostiumów, wystroju czy gry aktorskiej. Na szczęście się myliłam. Zakończenie boli, ale je rozumiem. Mam nadzieję, że powstanie więcej filmów o tej tematyce.

W całokształcie jeden z 10 najlepszych filmów na outfilm. Atutem jest scenariusz bazujący na powieści koncentrujący się na relacjach bohaterów a nie powszechnym sexie i goliżnie. Kilka ciekawych plenerów, dowcip trochę zbliżony do Opowieści Kanterberyjskich. Dla Pasoliniego byłby to temat na arcydzieło. Aktor JANNIS NIEWÖHNER w roli mlodego Złotoustego bardzo sexi.