Z daleka /
Desde allá

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Z daleka /
Desde allá

Ocena: 3.5 / 5 (135 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   portret relacji starszego mężczyzny i nastolatka
  •   trzymająca w napięciu, zaskakująca fabuła
  •   Złoty Lew na festiwalu w Wenecji!

Opis

Armando jest dojrzałym, bogatym i samotnym mężczyzną. Lubi towarzystwo młodych chłopaków, których zaprasza do swojego domu, oferując im pieniądze. Nie płaci im jednak za seks, a za możliwość oglądania ich nago ze ściśle określonej odległości. Pewnego dnia poznaje przystojnego nastolatka, z którym połączy go skomplikowana relacja.

Debiut fabularny wenezuelskiego reżysera Lorenzo Vigasa, który zachwycił Jury festiwalu w Wenecji. Pokonując dzieła takich twórców jak Atom Egoyan czy Jerzy Skolimowski, zdobył Złotego Lwa dla Najlepszego Filmu. Doceniono go także na festiwalach w Toronto, San Sebastian i w Salonikach.

Mistrzowski scenariusz dość niepostrzeżenie i niespiesznie zaczyna wciągać nas w wir zdarzeń, z każdą minutą coraz bardziej. Romans ewoluuje w kryminał, którego zakończeń w głowie urodzi się przynajmniej kilka (...) Film nieszablonowy, świeży i świetnie zrobiony”  9/10, Interia Film

Subtelny, wielowymiarowy, minimalistyczny dramat (...) Wyjątkowy przykład wrażliwego spojrzenia na samotność i pułapki ludzkiej natury. 5/6, Polityka

Reżyserski majstersztyk i zasłużony Złoty Lew na festiwalu w Wenecji.Newsweek

 

Obrazki

Komentarze

Szczerze zmarnowane 1,5 godziny nie wiem kto chwalił i za co ten film ale był mega słaby.

Mega dialogi - jedno zdanie na 10 minut filmu. Strasznie nudny film. Nie polecam.

Super film, naprawdę polecam! Cisza wyraża więcej niż słowa. Bardzo dobre aktorstwo, aż się chce w takim Caracas żyć! Zakończenie mogłoby być bardziej od serca, ale jest PRAWDZIWE.
Tylko dla dojrzałych widzów ;)))))

Bardzo dobre kino! No i sama historia, która zostaje w głowie. Jeśli ktoś liczy na tani romans, to się zawiedzie.

Tak, chwalcie ten film, bo inaczej nikt go nie wykupi, a kasa musi sie krecic.... :-)

Film znałem wcześniej. Na tzw. premierę mocno spóźniony. Mamy jednak kawałek dobrego kina, rzadko pokazywane są relacje starszy- młodszy. Pomimo tego pewien niedosyt.

no i obejrzałem... na kolana nie rzuca, ale bardzo prawdziwy zwłaszcza w sferze dialogu. Dwaj typowi samce, od których słowa należy kupować. Żadne przegięte ciotki, które trajlują o wszystkim i o niczym na okrągło. Ci samce mają problemy komunikacyjne i myślę, że właśnie o tym jest ten film :) o tym jak bardzo i jak głęboko potrafimy się nie rozumieć oraz o stereotypach, które żądzą naszym życiem. W sumie nie żałuję czasu, ani grosza

widziałem ten film jeszcze na Nowych Horyzontach 3 lata temu - jeden z najlepszych branżowych filmów. Zasłużony Złoty Lew w Wenecji. No, ale do takich trzeba dojrzeć, gimbaza nie zrozumie :)

Ambitny , dobry ale nie fajny bo pokazuje prawdę , tą trudną prawdę, której nie chce się znać.

Nie wystarczy zrobić filmu zbudowanego na niedopowiedzeniach, stworzyć relacji budowanej na ciszy, by nazwać go kinem ambitnym. Sztuką jest połączyć w całość wielowątkowość i nadać temu czytelny charakter. Aktorsko jest niezły, ale to właściwie wszystkie zalety. Nawet w formie wizualnej jest kiepsko, a to już sztuka.

Zobacz także