Wszyscy razem /
Tuttinsieme

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Wszyscy razem /
Tuttinsieme

Ocena: 3.2 / 5 (33 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   tęczowa rodzina
  •   miłość pokona wszystko
  •   stawianie czoła trudnościom i homofobii

Opis

Giampietro, Marco i ich dwóch synów, Davida i Denisa to włoska, tęczowa rodzina. Żyją w świecie skupionym na heteroseksualnych parach, stawiają czoła homofobii. Ojcowie dążą za wszelką cenę do szczęścia dla swoich dzieci. Przeprowadzają ważne rozmowy z chłopcami na temat ich odmienności, jednocześnie starając się uczynić ich dzieciństwo radosnym. Obserwują z niepokojem protesty przeciwników związków partnerskich i adopcji przez pary jednopłciowe we Włoszech. 

Ten niezwykły dokument jest stanowi świadectwo odwagi i pokazuje, że miłość potrafi uczynić nas lepszymi. Między Włochami a Stanami Zjednoczonymi  ukazane są obserwacje dwóch ojców oraz ich podróż w poszukiwaniu akceptacji i zrozumienia. "Wszyscy razem" jest świadectwem prawdziwej miłości rodzicielskiej i dążenia do zbudowania silnej rodziny, pomimo wszystkich przeciwności losu.

Obrazki

Komentarze

skoro tu jestem , oglądam ten film - to jaki może być komentarz ?
jednak mentalnie nie jesteśmy jeszcze przygotowani na takie sytuacje , nawet po dzieciach z tego filmu widać , że czegoś im brak . Egoizm ( a może potrzeba) posiadania dzieci , tak jak inne pary heteroseksualne , przez dwóch dorosłych bohaterów dokumentu , sądzę , że jednak wyrządza jakąś krzywdę tym dzieciakom .

Film ważny i potrzebny. Wbrew pozorom osobom spełniającym odpowiednie warunki w związkach jednopłciowych nie powinno się odbierać prawa do adopcji/wychowywania dzieci. Film ciekawy bo w Polsce to temat jeszcze odległy i wzbudzający wiele negatywnych emocji.

Mam mieszane uczucia co do tego filmu. To, że para homoseksualna chce mieć dziecko z trudno określonych pobudek (może by przelać swą miłość albo być jak wszyscy), nie oznacza tego, że dzieci nie będą w życiu dorosłym miały traumy - codzienne wysłuchiwanie wiadomości o walce o prawa gejów, czytanie książeczek o parach tatuś z tatusiem i pewne wzorce homoseksualne są zbędne hetero dziecku. Tu brakuje wypowiedzi dorosłych osób które zostały wychowane przez takie pary. I jest niemal pewne, że nie zawsze są pozytywne wnioski,