W obiektywie pragnień /
Todo a la vez

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

W obiektywie pragnień /
Todo a la vez

Ocena: 3.2 / 5 (186 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   dokument o parze gejów - artystów
  •   erotyczna męska fotografia
  •   historia miłości opartej na wzajemnym szacunku i pasji

Opis

Paco i Manolo są parą gejów z trzydziestoletnim stażem, mieszkają w Barcelonie, gdzie tworzą erotyczne fotografie mężczyzn do ich autorskiego magazynu “Kink”. Artyści w swoich pracach zachowują balans pomiędzy sztuką a erotyką. Pozwalają homoseksualnym modelom na wyrażanie ich indywidualnego charakteru, co dodaje emancypacyjnego potencjału zdjęciom. Poprzez obiektywy fotografów możemy podejrzeć ich wielowymiarowe spojrzenie na seksualność. Obok narracyjnie skomponowanych kadrów wyłania się historia samych artystów.
Dokument stanowi ostatnią część trylogii Alberta Fugueta o męskiej cielesności - wcześniejsze to: Zawsze na tak i Cola de Mono.

Ze współpracy Paco i Manolo nad modowym projektem w 2006 roku zrodził się magazyn “Kink”. Fotografowie chcieli sprawdzić jak odbiorcy zareagują na modeli bez ubrań, które były wcześniej esencją ich projektów. Od tamtej pory w czasopiśmie pojawiło się ok. 700 nagich mężczyzn. Oprócz magazynów zainteresowani klienci mogą zakupić też oryginalne fotografie oraz polaroidy.

Film wyświetlany na festiwalach: Outfest: Los Angeles Gay & Lesbian Film Festival (2021) oraz Inside Out Toronto LGBT Film Festival (2021).

 

Obrazki

Komentarze

Przygadane. Musiałem…

Przegadane. Musiałem obejrzeć w 4 kawałkach. Może dla miłośników fotografii?

Podglądacze i ekshibicjonisci.Anglicy mówią;Beauty is in the eye of the beholder.Tymczasem dwaj nudziarze próbują nam narzucić swoją estetyke i swój porąbany system wartości.

to jest bardzo dobry dokument! strasznie intymny i tak naprawdę o wiele głębszy , niż tylko nagość pokazywana na ekranie... na samym końcu, nawet refleksyjny i wzruszający... rodzimy się nadzy, a dla tak wielu ta nagość ciągle jest jakimś tabu, oglądamy ten film, patrząc na piękne zdjęcia i pięknych facetow, dla mnie pod tym wszystkim , genialna opowieść o człowieku, sexsualności i kondycji bycia homo, w świecie zdominowanym przez internet i porno! dawno, nie widziałem tu, tak dobrego filmu :-)

Wspaniały film o wrażliwości wielkich artystów, a przy okazji zdrdzili też tajniki swego warsztatu! więcej takich filmów

Ciekawie, subtelnie i artystycznie pokazane piękno męskiego ciała. Wstyd, smutek, nieśmiałość i otwartość modeli pokazanych w tym dokumencie ukazuje nam różnorodność i problemy zwykłych, szarych (lub tych mniej szarych) ludzi. W 1:27: 01 - dla mnie najciekawsza scena ELLIOTA - nieśmiałego "gaduły", który przezwyciężył swój wstyd i w 1:27:15 - poleciał...

Dla mnie bomba! 10/10