Viva

Dla nie wtajemniczonych jak ja to może być interesujący obraz środowiska osób Q i T. Historia ciekawa zwłaszcza ostatnie 40 min. Ciężki w odbiorze ale prawdziwy przykład powrotu nieobecnego ojca. Przyjaźń - czym ona jest. Marzenia i wybory - jaką przykrą cenę płaci Jesus zanim postawi na swoim. Film ok chociaż po ocenie i wyróżnieniach spodziewałem się jeszcze lepszego.

Venus

Momentami zabawne teksty Sid'a. Porusza nie tylko temat transpłciowości. Można obejrzeć.

Wszyscy myślą tylko o jednym?

Ujdzie. Przynajmniej jest happ end :-) Dopóki jest za darmo, to można obejrzeć.

Spójrz mi w oczy

Wcale nie taki zły. Z mojego punktu widzenia ciekawa historia spotkania po latach , starej miłości, dawnych miłości jakie przewinęły się przez te 15 lat i wniosków do jakich doszedł Alex. Skrywane sekrety, rozdrapywanie ran, szczere rozmowy, wątpliwości. Ładne zdjęcia na pustymi, ładny Alex ;-) Zabawna i optymistyczna scena z kelnerką. Polecam.

Pięć tańców

Niezły. Plusy dobra muzyka, tancerze - silni, smukli, zdolni. Dla laika, jak ja, ciekawostką może być ich wielogodzinne przygotowania, taniec. Dla jogina-amatora jak ja podziw dla lekkości i gracji w jaki sposób przechodzą z jednej pozycji do drugiej. Theo początkowo wydaje się trochę puszczalskim dupkiem ale później budzi sympatię. Obaj w końcowych minutach wyglądają wspaniale. Reszta trochę bez wyrazu, bez ładu i składu - tu jakaś dzwoniąca matka, tu romans z nauczycielem. Jak w opisie "taniec, który wyraża więcej niż dialogi" i głównie na nim warto się skupić.

Eat With Me

"Ta muzyka jest taka cudowna!!" :-D

Świetny. Temat jedzenia i to nie byle jakiego - strzał w 10. Temperament, cięte dowcipy i wścibskie pytania Maureen - rewelacja. Ale czego można było się spodziewać po bohaterce jednego z najlepszych seriali komediowych lat 90!? "Diabli nadali" - nie wyszła z prawy nic, a nic :-) Nie mogłem się napatrzeć na Aidan Bristow - ten uśmiech. Super klimat - lojalni przyjaciele, pomoc, która przychodzi zewsząd. Rozmowa w parku z Georgem - tak krótka, a tak dużo wnosząca do filmu i do relacji matka - syn, matka - "tacy ludzie". No i oczywiście happy end. Ciepła, świetna komedia.

Pokój Leo

Przyjemny. Podobnie jak w "W jego oczach" wątek odkrywania tożsamości seksualnej jest tutaj jednym z kilku. Jak w opisie dużo osób znajdzie tu część siebie - szukanie miłości i strata najważniejszej osoby, zerwane więzi z rodziną i próba ich poprawienia, gniew, poczucie winy, różne reakcje na problemy, które nas chwilowo przerastają: depresja, dragi... i próba wstawania na nogi. Z tą matką to bym nie przesadzał, wcale nie zakłada, że będzie miała wnuki :-)

Miło mnie zaskoczyłeś, bo mam to samo wrażenie. Psycholog - pełny profesjonalizm: przyjazny uśmiech zachęcający do rozpoczęcia rozmowy (a to bywa bardzo trudne), nic nie zakłada z góry ( nie pyta czy ma problem z erekcją). Reakcja na przyznanie się Leo - subtelnie z humorem zwłaszcza, gdy drugiej osobie tak trudno wyrzucić z siebie, co ją trapi.

Sierpień

Temat ciekawy ale wykonanie słabe. Może ktoś kto to przeżył odbierze film bardziej osobiście i mu się spodoba. Cała fabuła kręci się wokół jednego tematu i trzech bohaterów. Przez co dla mnie był strasznie rozciągnięty - całą historię można by opisać w 30-40 minut, może wtedy wyszłoby na plus dla filmu. Dla mnie słabe dialogi, dłużył się i nużył. Przyjemnie było popatrzeć na Troya.

Skala szarości

Na mnie też zrobiło wrażenie to, że głównemu bohaterowi łatwiej było porozmawiać z dziadkiem niż z ojcem. Kim jesteśmy żeby oceniać innych...

Atrakcyjni Bruno i Fer, kilka ładnych ujęć w mieście. Trudne wybory, które mogą mieć wpływ na życie osób bliższych i dalszych, bardziej niż nam się wydaje. Nie taki zły.

W jego oczach

Krótka historia o nastolatkach nie tylko dla nastolatków i nie tylko odnosząca się do orientacji seksualnej. Powiedziałbym, że nawet więcej porusza temat osób niepełnosprawnych w "zwykłej" szkole i temat przyjaźni i tylko przyjaźni pomiędzy chłopakiem, a dziewczyną.

Gra aktorska jak na mój gust na dobrym poziomie.
Film z happy endem - wygląda na to, że również dla Giovanny :-)

To pierwszy film jaki obejrzałem na tej stronie. Czuję niedosyt - idę szukać czegoś o 30-latkach. No dobra prawie 40-latkach P-)

To prawda, język portugalski sprawił, że film oglądało mi się jeszcze przyjemniej.