Paryż 05:59

Początek może trochę zniechęcać (sam nie rozumiem, co reżyser chciał osiągnąć). Jednak potem jest tylko lepiej, angażujesz się w historię i o 06:00 kończysz seans usatysfakcjonowany.

Mine vaganti. O miłości i makaronach

Ilekroć wracam do tego filmu zawsze wzrusza mnie tak samo. Może dlatego, że porusza tak bliski mi temat: czy jesteś gotów zrezygnować z miłości, z bycia sobą, ze szczęścia po to by zadowolić innych? Zarówno historia Tommaso jak i jego babci dają dużo do myślenia... I mój ulubiony monolog/wyznanie:

Cztery księżyce

Bez wątpienia jeden z najlepszych obrazów kina LGBT jaki kiedykolwiek powstał. Chyba każdy znajdzie w nim historię, z którą by się utożsamiał. Odważny i wciągający. Gorąco polecam! :)

Facet idealny

Momentami absurdalny humor i nieraz absurdalne zachowanie bohaterów to najslabsze strony tego filmu. Poza tym dobrze się go oglądało. Do śmiechu ale i do refleksji. Jeśli ktoś szuka lekkiej, niezobowiązującej, ale i na poziomie komedii to polecam :)

Uciekinierzy

To jeden z tych filmów, po których trudno mi się otrząsnąć.
Świetna gra aktorska, niezwykle charyzmatyczni aktorzy pierwszoplanowi, nie mogłem oderwać od nich oczu. A sam film... rewelacja, bardzo intensywny, a zarazem subtelny. Na długo zapadnie mi w pamięci. Polecam!

Boys

Zdecydowanie jeden z moich najulubieńszych filmów ;) Lekki, przyjemny i uroczy. Beztroska i niewinność bohaterów oraz prostota w opowiedzeniu historii urzekają w każdej sekundzie filmu. Piękna historia pierwszej miłości. Uwielbiam i polecam! :)

Pierwszy wschód słońca

Pozytywnie mnie zaskoczył, nie nudziłem się ani przez chwilę. Rzeczywiście daje do myślenia i wywołuje sporo emocji. Polecam! :)

Yossi

Na początku trochę się dłuży, ale potem fabuła się rozkręca i ogląda się bardzo przyjemnie :)

Solo

Mnie na przykład wciągnął, oglądałem z zaciekawieniem, a fabuła mnie zaskoczyła. No i jest na co popatrzeć ;)

Ciastka i potwory

Ma parę niedociągnięć, czasami jest nieco 'kanciasty', ale z drugiej strony porusza niesamowicie, jest ujmujący i prawdziwy. Mnie również wzruszył do łez :'( Polecam.

Na południe

A mnie ten film poruszył. Dotyka ważnych i trudnych tematów, ale nie podaje ich na tacy. Mnóstwo niedopowiedzeń pobudza wyobraźnię, ożywia zmysły i angażuje widza w film. Wątki, według mnie powiązane, oplatające się wokół siebie tworzą słodko-gorzką historię o tym jak wybory nasze lub cudze wpływają na nasze życie i zmieniają je na zawsze.

Śniadanie ze Scotem

Przyjemny, lekki i zabawny film. Mimo to dający do myślenia. Zabrakło mi jedynie głębszego ukazania relacji między Samem i Ericiem. Ale i tak godny polecenia :)

Pięć tańców

Świetna muzyka:)
Perfume Genius - Put Your Back N 2 It
Gem Club - 252
Scott Matthew - Surgery - moja ulubiona :)
Scott Matthew - Friends and Foes
Scott Matthew - Dog
Scott Matthew - Sinking

Przepiękny film. Cudowny taniec, świetni aktorzy, piękna historia, genialna muzyka. Wszystko połączone w idealną całość. Szkoda, że życie nie może tak wyglądać - tylko taniec i miłość - i nic się nie liczy... Ode mnie 5/5 :)

Wysokie napięcie: mężczyźni

Generalnie nie przepadam za filmami krótkometrażowymi, zawsze pozostawiają jakiś niedosyt. I tak jest i w tym przypadku. Aczkolwiek oglądało się je dość przyjemnie. Wysokie napięcie rzeczywiście utrzymane przez cały seans ;)

Adam i Steve

Jedna z moich ulubionych komedii, śmieszy tak samo za każdym razem. Początek może i trochę żenujący, ale potem jest już tylko lepiej. Błyskotliwy film z licznymi smaczkami, no i ciepłą, zabawną historią. Osobiście polecam :)

Romeo i Romeo

Jest to film do którego wracam co jakiś czas. Jak dla mnie niebanalny i poruszający. I uwielbiam Wayfaring Stranger w wykonaniu Andreasa Scholla :)

Morze Północne, Texas

Do obejrzenia tego filmu zachęciły mnie pozytywne komentarze i bardzo się cieszę z tego powodu, bo film jest naprawdę uroczy. Czasami aż chce się mieć znowu te 16 lat. Dobra gra aktorska, piękne ujęcia, ciekawa historia, film godny polecenia :)