Uciekinierzy

...zręczność pokazana kilku ważnych wątków społecznych związanych z dyskryminacją i uchwycenie jednocześnie niesamowitej nastoletniej percepcji i klimatu pierwszej miłości, świadczą o niesamowitej wrażliwości artystycznej twórcy debiutanta. Choć scenariusz w co najmniej dwóch miejscach chyba był poważnie pocięty. To i tak zdecydowanie polecam!

W ciemno

świetne połączenie romansu z thrillerem politycznym :) bardzo dobrze trzyma w napięciu. dobra gra aktorska. jak na debiut fabularny to świetne izraelskie kino na dobrym poziomie. i historia chłopaków poruszająca :)

Pięć tańców

Dawno nie widziałem tak nudnego filmu. Postacie zupełnie bezwymiarowe, płaskie. Zero dramaturgi, napięcia. Sceny i nieliczne dialogi nie związane ze sobą, nie wnoszące nic do fabuły (której w filmie praktycznie brak). Kilkadziesiąt minut nudy, po to żeby na koniec zobaczyć jedną (fakt - piękną i urzekającą) randkę dwóch młodych ludzi (Ten wątek zresztą pozostawia ogromny niedosyt). Muzyka może i świetna, ale w zestawieniu z tym filmem jeszcze bardziej podkreśla, że na ekranie nic się nie dzieje...

Wszystkie miłości Elliota

piękny pod względem treści.
pod względem formy, jak zwykle z naszymi branżowymi filmami, kiepski.
ale wart obejrzenia
ps.
wow! nakręcil film o mnie :P hahaha myślę, że każdy znajdzie w nim coś o sobie. ciepły fajny film. mimo wszystko polecam!

Bezpańskie psy

...rzeczywiście momentami poruszający, a chwilami naciągany. budzący bardzo mieszane odczucia.
Kilka bardzo ciekawych wątków psychologicznych, po których dosłownie się prześlizgnięto, pozostawiając duży niedosyt... chociaż to z nich się wywodzi tematyka filmu.
Jakby dobremu pomysłowi, zabrakło wykonania. Ale obejrzeć na pewno warto.