Nic straconego

Na luźny wieczór, bez zobowiązań. Choć nieracjonalny to słodki. Jak cała miłość!
http://filmygejowskie.blogspot.ie/2016/01/przed-otarzem.html

Wszyscy myślą tylko o jednym?

Ani on dobry ani o zły. Wiadomo na co się piszemy go włączając ale filmygejowksie i tym razem dorobiły całą filozofię! Zapraszamy

http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/08/wszyscy-mysla-tylko-o-jednym…

Nieznajomy nad jeziorem

A dla mnie to trochę film przyrodniczy. Obserwuje się z boku środowisko o specyficznych zwyczajach i zasadach. A przecież taka obserwacja vel podglądanie też potrafi być podniecająca i budować napięcie.

Trochę więcej na ten temat na blogu! Zapraszam:
http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/08/nieznajomy-nad-jeziorem.html

Troje w łóżku

Nie jest to najlepsze odkrycie kina gejowskiego. Nie wzbudza zbyt wielu emocji, jest lekki i niezobowiązujący. Gdyby zdarzył się taki wieczór, może nawet jako tło spotkania towarzyskiego - wówczas będzie pasował. No i oczywiście dla tych, którzy z pasją obserwują relację w rodzeństwie, którzy sami wiążą z tym doświadczenia. Właśnie o takiej relacji na blogu:
http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/07/troje-w-ozku.html

Dzieci Boga

Bez cienia wątpliwości polecam ten wyjątkowy film. Nie ma co obawiać się miejsca produkcji, to prawdziwie mądre, przejmujące i wrażliwe kino. Na świetnym europejskim poziomie.

Trochę więcej na blogu: http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/07/dzieci-boga.html

Dumni i wściekli

W pełni przekonany - polecam film!
Jest i sporo śmiechu, wzruszeń... Znani aktorzy stanęli na wysokości zadania, reżyser dopilnował dynamiki, a muzyka "tamtych lat" dopieszcza całe widowisko.

Ale to przede wszystkim obraz pełen pozytywnej refleksji nad społecznością (nie tylko gejowską), braterstwem i walką o wspólne prawa. Trzeba nam kina, które odetnie nas od smutku i szarości, które żelazną ręką wskaże solidarność, dobro i przyjaźń.

Pełna relacja z kinowego seansu i parę refleksji o solidarności w Polsce tradycyjnie na FilmyGejowskie

Pod powierzchnią

Mimo wszechobecnych przystojnych ratowników szczególnie uwagę przykuwa homofobiczna postać Lena (rewelacyjna kreacja!). Film dzięki jego wewnętrznej walce jest znacznie ciekawszy. Kino spod znaku LGBTH [Lesbian, Gay, Transsexual, Bisexual, Homophobia)

http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/06/pod-powierzchnia.html

Mój przyjaciel heteryk

Stylistyką przypomniał nam właśnie teatr telewizji. Choć jest przy tym bezpruderyjnie pornograficzny... Wytłumaczymy to tutaj:

http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/05/moj-przyjaciel-heteryk.html

Tom

Genialna atmosfera! Film, który ciężko będzie powtórzyć. Pełen niedomówień, a mimo wszystko opowiadający wiele. Bohatera nie obserwujemy, bohaterem "jesteśmy".

Więcej tradycyjnie na: http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/05/tom.html

Kraina burz

Miałem marzenie, że to będzie bardzo dobre kino... A jest dobre. Co nie oznacza, oczywiście słabe. Więcej na ten temat oczywiście na blogu:
http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/04/kraina-burz.html

W kręgu

Polecam wszystkim zainteresowanych historią ruchu LGBT. Dobre studium wydarzeń i tworzących je ludzi. Nadto dobry punkt odniesienia dla kolejnych rewolucji.

Więcej: http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/04/w-kregu.html

eCupid

... a treść niebanalna. Nie to, że nie oczywista - po prostu prawdziwa. Spokojnie można polecić na zwykły, luźny wieczór, zwykłych, luźnych ludzi! A po więcej: http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/04/ecupid.html

Listy od nieznajomego

Jak znaleźć w tym (prawda, że nieco monotonnym) filmie ekscytację - zapraszam: http://filmygejowskie.blogspot.com/2015/01/listy-od-nieznajomego.html

Tęczowych świąt!

Jest tak słodki, że pasuje tylko w święta! Przed, albo zamiast makowca!

Ciekawych refleksji odsyłam: http://filmygejowskie.blogspot.com/2014/12/teczowych-swiat.html

Pięć tańców

Mimo, że kroków brak, tango jak się patrzy. Nie jest łatwo zrozumieć taniec: bo żeby poznać ruch trzeba się zatrzymać. Warto.

Po refleksje zapraszam: http://filmygejowskie.blogspot.com/2014/12/piec-tancow.html#more

W jego oczach

Tak przyjemnego, optymistycznego filmu dawno nie było. Było ogromną przyjemnością obserwowanie Leo, jego emocji, zachowań. Przyjemnością był zapowiadany uśmiech i wzbudzone refleksje. Po parę własnych zapraszam:

http://filmygejowskie.blogspot.com/2014/11/w-jego-oczach.html

Dni ostatnie

Nie da się ukryć, jest nieco przerysowany. A szkoda, bo pod wszystkimi filmowymi gadżetami kryje się na prawdę ciekawa historia. Z drugiej strony, dzięki temu jest łatwy w odbiorze, a o refleksje przecież każdy może sam zadbać. Zapraszam do siebie po pewne wskazówki: http://filmygejowskie.blogspot.com/2014/10/dni-ostatnie.html

Gerontofilia

Jeśli obejrzeć ten film to właściwie ze względu na temat. Pomysł co najmniej nietypowy. Warto zmierzyć się z czymś tak niecodziennym. Rzeczywiście pokonać tabu.

A po więcej wrażeń zapraszam na bloga:
http://filmygejowskie.blogspot.com/2014/10/gerontofilia.html?m=1